КАк лишить отца РОДИТЕЛЬСКИХ прав? ОЧЕНЬ нужен совет тех кто с этим сталкивался или просто...

КАк лишить отца РОДИТЕЛЬСКИХ прав? ОЧЕНЬ нужен совет тех кто с этим сталкивался или просто в курсе дела. Жизненая ситуация!!! ХЕЛП! Непроходите мимо! дело вот в чем. Есть у меня хорошая подруга, киевлянка, но после развода с мужем занесло ее в село и она там живет уже 3 года... Так вот бывший муж ребенком не интересуется, материально помогать не хочет... какое-то время давал по 100 ГРН!!! в месяц и все, подала на алименты - уволился с работы и скрывается... вот такая сволочь, простите...Вопрос как лишить его родительских прав исходя из данного условия?какие справки собирать? как заявление составить? как его найти?Можно ли ребенку сменить фамилию? Вообще, насколько это сложно? может кто таким занимался??? ОЧЕНЬ ЖДУ ОТВЕТОВ!!! Жалко подругу и ребенка, а то они даже заграницу без его согласия не выедут, а зная его характер - он и не выпустит их, даже если они найдут его...

Ответы врачей 1

Специалист
Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.
5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Стаття 165. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав
1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Стаття 166. Правові наслідки позбавлення батьківських прав
1. Особа, позбавлена батьківських прав:
1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;
2) перестає бути законним представником дитини;
3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;
4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.
2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.