У меня такая беда. Я устроился на работу 25 Августа водителем на частную фирму

У меня такая беда. Я устроился на работу 25 Августа водителем на частную фирму. Работал прилежно и вроде как по трудовой. А 8го ноября я заболел. Больничный не брал, так как сказали что не надо. А сами пока я неделю болел, не стали терять время и взяли другого водителя. Теперь не отдают мне трудовую (кстати не известно если там запись) и не хотят оплачивать мне моих 8и отработанных дней. Куда мне можно обратиться за помощью?

Ответы врачей 1

Специалист
Дії роботодавця неправомірні, відповідно до Кодексу законів про працю.
Роботодавець повинен у разі відсутності працівника на робочому місці на протязі трьох годин, відправити листа з повідомленням про вручення, з метою дізнатися причину відсутності працівника. З моменту отримання листа працівник на протязі розумного терміну(5 днів), повинен повідомити причину своєї відсутності на робочому місці. У разі відсутності відповіді роботодавець, за порушення трудової дисципліни, оголошує працівнику догану про, що повідомляє його листом з повідомленням. Якщо протягом розумного терміну(5 днів) з дня отримання листа працівник не надав відповідь, роботодавець має право звільнити працівника про, що повідомляє його з проханням прийти і забрати свою трудову книгу та повний розрахунок.
Стаття 147. Стягнення за порушення трудової дисципліни
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
1) догана;
2) звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Стаття 147-1. Органи, правомочні застосовувати дисциплінарні стягнення
Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищестоящими щодо органів, вказаних у частині першій
цієї статті.
Працівники, які займають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством.
Стаття 148. Строк для застосування дисциплінарного стягнення
Дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
Стаття 149. Порядок застосування дисциплінарних стягнень
До застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.
За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.
Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
Стаття 150. Оскарження дисциплінарного стягнення
Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством (глава XV цього Кодексу).
Стаття 151. Зняття дисциплінарного стягнення
Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
Стаття 152. Передача питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу
Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.