Здравствуйте.Мой дедя не против переписать свою часть квартиры на меня (вторая половина на правах наследства...

Здравствуйте.Мой дедя не против переписать свою часть квартиры на меня (вторая половина на правах наследства принадлежит моей маме).но он боится, что его могут оставить без жилья. Какой вариант нам выбрать: так чтоб ему хорошо и мы не "попали"?дело в том что он алкоголик(последняя стадия) и к нему уже "подживаются" типы разные, а после бабушкиной смерти за кв. не плочено 3 года!

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до Цивільного кодексу України прийнятого Верховною Радою України 16.01.2003 р. № 435-IV

Стаття 744. Поняття договору довічного утримання (догляду)
1. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Стаття 745. Форма договору довічного утримання (догляду)
1. Договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
2. Договір довічного утримання (догляду), за яким передається набувачеві у власність нерухоме майно, підлягає державній реєстрації.
Стаття 746. Сторони в договорі довічного утримання (догляду)
1. Відчужувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути фізична особа незалежно від її віку та стану здоров’я.
2. Набувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути повнолітня дієздатна фізична особа або юридична особа.
3. Якщо набувачами є кілька фізичних осіб, вони стають співвласниками майна, переданого їм за договором довічного утримання (догляду), на праві спільної сумісної власності.
Якщо набувачами є кілька фізичних осіб, їх обов’язок перед відчужувачем є солідарним.
4. Договір довічного утримання (догляду) може бути укладений відчужувачем на користь третьої особи.
Вам потрібно підписати договір довічного утримання у нотаріуса, але до смерті особи, ви не зможете продати квартиру. В БТІ власником будете Ви, а відчудження зробити зможете після закінчення 6 місяців після смерті особи – так Держава захищає літніх осіб, котрих утримують.