Добрый день, Дочери 2,8 в 1,9 поставили незначна затримка мовного розвитку говорили...

Есть ответ
Добрый день, Дочери 2,8 в 1,9 поставили незначна затримка мовного розвитку говорили слів с десять стандартних (мама, тато, баба, дай, на , киця ...) ну і слів 10 словонаслідувань (коко, няв, гулі гулі.. ) . В 2 роки пішли в дитячий садок до цього часу набрали трохи словарного запасу (стала називати частини тіла, своє імя, назви тварин,прості дієслова... ) і стали говорити короткі речення (типу : ідем додому, Їла суп і кашку, Настя впала... ) через два місяці ми захворіли на гнойний отіт лікувалися з місяць. І після цього лікарі порекомендували забрати на зиму з дитсадка. Крім того дитина стала досить нервовою. Боялась виходити на вулицю думала що вестимуть в лікарню. десь за місяць ми ласкою і не навязуванням з цею проблемою зправилися.Але місяць дитина більше плакала і майже не говорила. Потім знову стала набирати словниковий запас. зараз я так приблизно рахувала він складає десь 700 слів якщо враховувати за окремі слова , слова похідні вона творить зманшувальні кіт -киця, слон - слоник і множину і прикметники від імеників. Складає речення з 3-5 слів прості або з "і". В складних словах переставляє букви. Не вимовляє "р". Знає весь алфавіт і може навести декілька слів для прикладу на кожну букву. Рахує до 12. На око про предмети може сказати що їх один або два. Складає пазли до 30 частин. Розігрує вистави з іграшками помотивам мультфільмів та казок. Знає декілька віршиків на память. Дуже любить співати і танцювати. Але проблема в тому що вона дуже мало говорить те що стосується дому того що вона хоче що їй потрібно. Там де можна не говорити а показати вона показує. Коли я прошу її сказати що вона хоче в в одинь день вона може спокійно сказати а на другий день в тій же ситуації плаче і знову показує. Тиждень назад пішла знову в дитячий садок. Їй там подобається. не плаче і йде з задоволенням. Але вихователі говорять що мовчить тільки пісні співає. А останні дні стала повторювати просто речення за вихователькою. Питання чи це логопедична проблема чи психологічна чи я якось однобоко її розвивала. чи потрібно поговорити з логопедом і психологом в дитячому садку. В які ігри треба гратися з дитиною що б виправити цю ситуацію.

Ответы врачей

Коленчук Наталия Николаевна

Коленчук Наталия Николаевна

У вашій розповіді про доньку не побачила ніяких логопедичних патологій. Після перенесеного захворювання у дитини з"явилися страхи та в деякій мірі небажання розмовляти (є така психологічна проблема - елективний мутизм - вибіркова відмова від мовного спілкування, в вашому випадку - в садку). І взагалі є балакуни, іі є мовчуни. Зі страхами - не треба чекати 3 років - треба їх позбавлятися якомога раніше. А з приводу мовлення - спробуйте показати дитині як приємно вміти розмовляти. Зводіть її в ляльковий або ще якийсь дитячий театр, розкажіть, якщо б артисти не розмовляли, то щоб з цього вийшло. Спробуйте вимкнути на кілька хвилин звук у телевізора, або не порозмовляти з нею хоча б годину ( не більше, а може й менше). А з невимовлянням звука Р - звернетеся до логопеда не раніше 4 років. Щасти вам!

Ярош Татьяна Александровна

Ярош Татьяна Александровна

У девочки речевое развитие приближено к возрастной норме, а вот психологический статус малышки явно требует пристального внимания. Видимо, девочка очень впечатлительная и требует чуткого и грамотного подхода. Главное в общении с ней- не торопить события, дать возможность девочке привыкнуть к новой обстановке , ничего не требовать против её желания. Когда пройдёт период адаптации к садику, она будет нормально говорить со всеми.Рекомендую со временем всё-таки показать её опытному детскому психологу, а также не позже 3 лет пройти осмотр логопеда.

ВХОД или регистрация

Забыли пароль?

Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая «Зарегистрироваться»
вы соглашаетесь с правилами пользования

Войти с помощью:

Назад