olenka_v

Нам сьогодні місяць вже, але тільки зараз дійшли руки до компа. Мартуся (взагалі- то повне ім`я Марта Анастасія) народилась 4 січня 3.300 кг (а зараз вже 4.180!) 52 см в 2-му пологовому.
Народжувала з чоловіком, роди приймав гол.лікар (Матвієнко). В принципі, я задоволена як все пройшло, хоча прийшлося зробити маленький надріз - родова діяльність сповільнилась у критичний момент. Народжувати там можна, але мені здалось, що особиста домовленість просто необхідна, особливо, якщо ви народжуєте на свята.
Відразу скажу, що народжувала по страхівці через АМЦ. А цим пояснюється по перше, те, що дозволили присутність чоловіка, а по друге те, що мені крім паспорта, обмінки, речей особистої гігієни і речей для масіка нічого не треба було брати з собою - АМЦ всім забезпечує.
Про самі пологи:
Як на перші то були дуже короткі - 8.5 год. Перейми почались відразу з корткими перервами у 7-5 хв, але не дуже болючі. Години три були вдома: розслаблялись під музику, чоловік робив масаж, відпрацьовували дихання - все як на курсах і на Ламазівському відео. Потім пологовий: клізма (найнеприємніша процедура), передродова - десь години чотири, там теж з чоловіком масаж, дихання, періодично серцебиття слухали, води відійшли і десь через пів години почались потуги. Пішли в родовий зал, вже масікову голівку стало видно і раптом родова діяльність сповільнилась :( - прийшлось ставити капельницю - не допомогло. В кінці кінців зробили надріз невеличкий, щоб дитині не зашкодити. Малу виклали на живіт, приклали до грудей. Потім забрали на огляд під чоловіковим наглядом , а мене зашивали під загальним наркозом. На пологах для мене найбільшою підтримкою була присутність чоловіка - допомагав концентруватись і відволікав від болю.

Про пологовий:
Вибору пологових будинків в нас не було - через АМЦ всі народжують у 2-му (частково це пояснюється особистими контактами між лікарями АМЦ і пологового). По побутових умовах 2-гий - нічого особливого: стандартний держ.ремонт, дородова дуже маленька, на три койки, але ми там були самі, родовий зал на трьох із стандартними столами на яких неможливо прийняти сидяче положення :(, післяродова матері і дитини, душ і туалет на блок, в мене в палаті був холодильник (вийняток).

Якщо хтось читав про 2-гий в одному з номерів *Моего ребенка*, то реальність далека від написаного. Це стосується в першу чергу політики щодо грудного годування - насправді там не всі такі пропагандисти. Я вимагала, щоб приклали дитину до грудей після родів, при бажанні дитину можна віддати в дит. відділення (доброзичливці: *Для чого вам це? Хоч відпочинете, мамочка*), тобто треба чітко сказати, що хочеш бути з дитиною відразу і наголосити (!), щоб нічим не догодовували, бо вони там дуже горді, що мають *Humana*. Тобто я розумію що це стандартна ситуація у наших пологових, але у статті було зовсім інше!.

Дитячі медсестри мені видались не дуже грамотні - на одне і те ж запитання одержувала різні відповіді від 3-х (!). А одна на моє прохання допомогти обстригти нігті малій (вона народилась із супер-манікюром і дряпала себе), сказала: *Та ви що - тільки через місяць можна буде!*, а інша великодушно дозволила, але наказала після цього помазати верхні фаланги пальців зеленкою (?!).

До лікарів претензій в принципі ніяких, Матвієнко дуже хороший спеціаліст, хоча і має досить традиційні погляди. Дуже спокійний і знаючий чоловік - відразу відчуття викликає ,що йому можна спокійно довіритись. Правда, він був категорично проти присутності чоловіка в родовому залі, наводив приклад Франції, казав, що тамтешні лікарі цього не рекомендують (?). Але вже в самому процесі він був так здивований чоловіковою обізнаністю і спокійною поведінкою, що пустив його в зал.

В загальних рисах ніби все...