Якщо ви потрапили в скрутну ситуацію і не знаєте, що робити, чи тяжка недуга забирає у вас останні сили і надію, зверніться по допомогу до Святого Миколая. Православна церква називає його найпершим заступником і помічником усіх знедолених і нещасних.

Святість проявилася з пелюшок

Батьки Святого Миколая-чудотворця - Феофан і Нонна - жили в стародавній Лікії. Вони були заможні, благочестиві та милосердні до бідних. Одне засмучувало - у них не було дітей. Вони не переставали просити Бога дати їм дитину, обіцяючи присвятити її Господу. Молитва була почута, і Нонна народила сина, якого назвали Миколою.
З перших днів життя немовля вражало батьків та всіх оточуючих незвичайною поведінкою. За переказами, воно приймало материнське молоко лише з правої груді, а по середах і п'ятницях їло лише один раз.
Батьки дали сину добру освіту, навчили його жити за християнськими заповідями. В юності він уникав будь-яких розваг, притаманних його віку, проводив свої дні в читанні божественних книг та в молитві. Таке благочестя юнака дивувало все місто. Коли ж він прийняв сан священника, багатьом здавалося, що це не людина, а ангел у плоті.

Врятував батька від бідності, доньок від безчестя

Хоча Св. Миколай уникав будь-якої показовості, жив надзвичайно скромно, про його незвичайну доброту, щедрість і благочинність дуже скоро заговорили не лише місцеві жителі. Після смерті батьків Св. Миколай отримав багату спадщину. Розпорядився він нею по-своєму: роздав усе майно бідним і нещасним. Ось лише один випадок з багатьох, про який дійшли свідчення до нас. У місті Патарх жив багатий чоловік, у якого було три доньки, що славилися красою. Та багатій утратив своє майно і став дуже бідним. У відчаї він вирішив торгувати красою своїх доньок, щоб таким чином отримати для себе і для них засоби для існування. Про це довідався Св. Миколай і вирішив врятувати цю родину. Дочекавшись глибокої ночі, підійшов до хатинки бідняка і вкинув через віконце вузлик із золотом. Коли господар знайшов його зранку, не міг повірити своїм очам. А переконавшись у реальності подарунка, подякував Господу і видав за ці гроші старшу доньку заміж. Святитель Миколай, побачивши, що благодіяння принесло гарний результат, через деякий час уночі підкинув їм ще вузол із золотом. Тож батько отримав можливість одружити і другу доньку. Він сподівався, що Бог допоможе і третій його дитині. Але твердо вирішив вистежити благодійника, щоб подякувати йому. Він не спав кілька ночей і коли почув звук монет на підлозі, вийшов з будинку. Побачивши єпископа Миколая, зі словами подяки упав перед ним на коліна.
Ось чому в Європі і нині на Новий Рік прийнято роздавати подарунки в костюмі Св. Миколая з торбинкою.
За свого життя Св. Миколай зробив безліч чудес: зупиняв буревії, рятував моряків від загибелі, припиняв війни, визволяв із в'язниць. Адже його праведні й чисті молитви доходили до Бога, і Господь здійснював його прохання.

Після молитов до чудотворця відступають найтяжчі недуги