Лена

Здравствуйте!
Я узнала, что 2 августа был принят новый закон "О дошкольном образовании". Вы бы не могли его прокомментировать или здесь опубликовать, чтобы мы родители смогли понять, о чем там говорится? Меня волнует именно вопрос о кол-ве детей в группе, стоимости за садик, образовании в гос. садиках и пр.

Юринтерком
(assist@likar-info.com)

Уважаемая Елена!
Изменения к Закону №2628-3, о котором Вы упоминаете, были приняты 11.07.01 г., а вводятся в действие с момента опубликования со 2 августа этого года (исключая п.5 ст.36, который вводится в действие с 01.01.02 г.).
Отвечая на Ваш вопрос о количестве детей в группах, приводим ссылку на ст.14. "Комплектування груп дошкільного навчального закладу".

  1. Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими, сімейними, родинними ознаками.
  2. Наповнюваність груп у дошкільних навчальних закладах становить:
    • для дітей віком до одного року - до 10 осіб;
    • для дітей віком від одного до трьох років - до 15 осіб;
    • для дітей віком від трьох до шести (семи) років - до 20 осіб;
    • різновікові - до 15 осіб;
    • з короткотривалим і цілодобовим перебуванням дітей - до 10 осіб;
    • в оздоровчий період - до 15 осіб.
Засновник (власник) може встановлювати меншу наповнюваність груп дітьми у дошкільному навчальному закладі.
Ст.23 "Вимоги до змісту шкільної освіти, його реалізація".
  1. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, який передбачає:
    формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;
    виховання елементів природоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ційностного ставлення до довкілля;
    ...розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

  2. Дошкільна освіта у межах Базового компонента дошкільної освіти здійснюється за Державною базовою програмою та навчально-методичними посібниками, затвердженими спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти і науки.

  3. Здобуття дошкільної освіти дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, здійснюється за окремими опрограмами і методиками, розробленими на основі Державної базової програми спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти і науки, за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров`я.

  4. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини, або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним навчальним закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини.

Ст.28 "Права дитини у сфері дошкільної освіти"
  1. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

  2. Дитина має гарантоване державою право на:

    • безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;
    • безпечні та нешкідливі для здоров`я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
    • захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров`ю, моральному та духовному розвитку;
    • безоплатне медичне обслуговування у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;
    • захист від будь-яких форм уксплуатації та дій, які шкодять здоров`ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;
    • здоровий спосіб життя

Юлия
(happyjulia@yandex.ru)

Существуют ли официально установленные нормы питания в дет. садах? (В смысле набора и качества продуктов, объем порций, количество кормлений.) Где можно о них узнать? Что можно предпринять, если продукты, которыми кормят моего ребенка в дет. саду кажутся мне неуместными для детей такого раннего возраста

Юринтерком
(assist@likar-info.com)

  1. На сегодняшний день эти нормы питания устанавливаются следующими нормативными документами: Приложение №1 к Постановлению Совета Министров от 12.04.1984 года №317 и Письмо Министерства охраны здоровья №5.03.04./959 от 28.08.1995 г. Вы имеете возможность ознакомится с этими документами непосредственно в детском саду или сделать запрос в Министерство охраны здоровья. Хотелось бы также отметить, что сейчас в процессе разработки новый нормативный акт, который должен быть принят согласно Указу президента "Про национальную программу "Дети Украины", в котором будут установлены новые нормы питания обязательные для учреждений дошкольного образования.

  2. Информацию по интересующим вопросам Вы можете получить в медсестры или старшей медсестры детского сада, который посещает Ваш ребенок.

  3. В случае, если в дошкольном учреждении Вы не сможете ознакомиться с этими нормами, Вы можете официально обратиться в Минздрав, так как набор и необходимое количество продуктов питания рекомендованы и утверждены Минздравом.

  4. Последний Ваш вопрос останется в силе или отпадет сам по себе в зависимости от информации, полученной по первым вопросам, если Вы убедитесь, что действительно существуют нарушения в питании детей.

  5. В случае если Вы не сможете получить нужную Вам информацию, обратитесь, пожалуйста, к нам повторно. Мы попытаемся Вам помочь. Укажите, пожалуйста, подведомственность детского сада.

Дополнение: Кроме уже изложенного ответа хотелось бы добавить, что Закон Украины "О дошкольном образовании" определяет следующее:

Стаття 35. Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі

  1. Натуральний набір продуктів для харчування дітей дошкільного віку визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров`я спільно з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти і науки за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі фінансів.

  2. Організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації та підпорядковані їм органи управління, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, а також на керівників дошкільних навчальних закладів.

  3. Організація харчування дітей у приватних дошкільних навчальних закладах покладається на власників та керівників дошкільних навчальних закладів.

  4. Контроль і державний нагляд за якістю харчування у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності покладаються на засновників (власників) цих закладів, відповідні органи управління охорони здоров`я та відповідні органи управління освітою.

  5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50 відсотків (у міській місцевості) та 30 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.
    Від сплати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім`ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував прожиткового мінімуму.

  6. Порядок встановлення плати за харчування дитини у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі визначається Кабінетом Міністрів України.