rozmaita
(mashuk@eindex.kiev.ua)

Год назад у меня скоропостижно умер муж. Ребенок родился через 5.5 месяцев. Хочу оформить пенсию. Деньги маленькие, но все же. В собесе сказали, что помимо предоставленных документов, мне необходимо взять в отделе кадров работы мужа справку о последней зарплате. Да вот беда. Трудовых книжек оказалось две, причем дата увольнения в одной 93, а во второй 96 года. Я смогу взять справку (наверное) с реальной работы - институт Патона, так как это настоящая книжка (дата увольнения - 93 год), а другая, "левая", мне не известно ее появление, свидетельствует о работе в ботаническом саду. Вопрос в следующем: как влияет ли размер последней заработной платы на размер пенсии и положена мне вообще какая-нибудь пенсия если человек столько времени был фактически безработным? И положены мне еще каие-нибудь льготы. Я уже вышла из декрет

Юринтерком
(assist@likar-info.com)

Относительно того положены Вам какие-либо льготы:
Так как Вы вышли на работу, то право на получение пенсии в случае потери кормильца имеет только Ваш ребёнок; если бы Вы находились в отпуске по уходу за ребёнком или по иным причинам были бы нетрудоспособной, тогда бы Вы лично имели бы право получать пенсию в связи с потерей кормильца.
Относительно иных льгот, согласно Закона Украины "О государственной помощи семьям с детьми" предусматривается возможность получения помощи одиноким матерям (вдовам), только в случае, если Вы не получаете на ребёнка пенсию в связи с потерей кормильца или социальную пенсию. На наш взгляд лучше оформить пенсию, нежели помощь, т.к. размер пенсии будет несколько больше "помощи", которая составляет на сегодняшний день 11 грн. 80 коп.
К сожалению, иных льгот наше законодательство не предусматривает

Юринтерком
(assist@likar-info.com)

Относительно того "как, влияет размер последней заработной платы на размер пенсии, положена ли вообще какая-либо пенсия….." мы приведём выдержки из статей закона "О пенсионном обеспечении", которые на наш взгляд содержат ответ на Ваш вопрос:
Стаття 43. Стаж роботи годувальника, який дає право на пенсію
Пенсія в разі втрати годувальника, який помер внаслідок загального захворювання чи каліцтва, не пов`язаного з роботою, призначається, якщо годувальник на день смерті мав стаж, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності (стаття 25)
Стаття 25. Стаж роботи, який дає право на пенсію по інвалідності :
-----------------------------------------------------------------
Стаж роботи (в роках)
-----------------------------------------------------------------
До досягнення 23 років 1
від 23 років до досягнення 26 років 2
від 26 років до досягнення 31 року 3
від 31 року до досягнення 36 років 5
від 36 років до досягнення 41 року 7
від 41 року до досягнення 46 років 9
від 46 років до досягнення 51 року 11
від 51 року до досягнення 56 років 13
від 56 років до досягнення 61 року 14
від 61 року і старші 15
-----------------------------------------------------------------
Якщо було набуто стажу роботи, необхідного для відповідної вікової групи, і робота продовжувалась при переході до наступної вікової групи, то умова про стаж вважається виконаною незалежно від вимог, встановлених для наступної вікової групи.

Стаття 44. Розміри пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника призначаються на кожного непрацездатного члена сім`ї в розмірі 30 процентів заробітку годувальника (стаття 64-далі наведено), але не менше соціальної пенсії, встановленої для відповідної категорії непрацездатних.

Стаття 45. Пенсії в разі втрати годувальника при неповному стажі роботи
Членам сім`ї, що втратила годувальника, який помер внаслідок загального захворювання і не мав стажу, достатнього для призначення повної пенсії по інвалідності (стаття 25), призначається пенсія при неповному стажі в розмірі, пропорційному наявному стажу роботи годувальника.
При цьому пенсія на кожного непрацездатного члена сім`ї не може бути меншою від соціальної пенсії, встановленої для відповідної категорії непрацездатних.

Стаття 64. Обчислення пенсій у процентах до середньомісячного заробітку
Пенсії обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що визначається відповідно до статей 65 - 67 цього Закону, який громадяни одержували перед зверненням за пенсією.

Стаття 65. Загальний порядок визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсій
Середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсій береться (за вибором того, хто звернувся за пенсією): за 24 останніх календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією, незалежно від наявних перерв у роботі.
Середньомісячний заробіток за 24 календарних місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми заробітку за 24 календарних місяці роботи підряд (перед зверненням за пенсією) чи 60 календарних місяців роботи підряд (протягом всієї трудової діяльності) відповідно на 24 чи 60. При цьому за бажанням того, хто звернувся за пенсією, місяці з неповним числом робочих днів у зв`язку з їх влаштуванням на роботу або звільненням враховуються як повні календарні місяці роботи.
У тих випадках, коли той, хто звернувся за пенсією, пропрацював менше 24 календарних місяців, середньомісячний заробіток визначається шляхом ділення загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на число цих місяців.
Якщо працівник пропрацював менше одного календарного місяця, то заробіток за весь відпрацьований час ділиться на число робочих днів за місяць, обчислене в середньому за рік (25,4 - при шестиденному робочому тижні та 21,2 - при п`ятиденному робочому тижні). У цьому разі для обчислення пенсії враховується не більше двох тарифних ставок (окладів).

Стаття 66. Види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій
У заробіток для обчислення пенсій включається всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці (компенсація за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
У заробіток для обчислення пенсії членам колгоспів включається оплата в усіх її видах за роботу в громадському господарстві колгоспу.
У заробіток для обчислення пенсії включається за відповідні періоди допомога по тимчасовій непрацездатності чи середній заробіток, що зберігається за працівником.
У заробіток для обчислення пенсії особам, які не підлягають державному соціальному страхуванню (пункт "д" статті 3), включаються всі види грошового забезпечення, аналогічні тим видам оплати праці, на які нараховуються страхові внески