ДБ "Пролісок
Поліський район, с. Вовчків,
вул. Жовтнева

27 грудня 2006 року в дитячому будинку „Пролісок” відбулося Cвято новорічної ялинки!
Подарунки для дітлахів збирали Форумчани нашого сайту - Форум для батьків

Щиро дякуємо всім, хто підтримав цю акцію!
Велика подяка Тетяні (tetyanka), Наташі (Сонце) та Оксані (marchik) за підготовку свята!

Пише Тетяна (tetyanka):
Погода була просто чудовою – ліси і поля в північному від Києва напрямку, залиті сонцем, не можуть нікого залишити байдужими . Приємна компанія, 2 повністю загружені подарунками машини - настрій був теж відповідний...1,5 години проминули як 15 хвилин....

Під ДБ нас зутріла завідуюча, яка, одразу було видно, дуже хвилювалася. Занесли подарунки в окрему кімнатку, фрукти/солодощі в столову, б/у речі, які передавались від людей, в здоровенній коробці залишили в коридорі.

Діти сиділи вже напоготові в маленькому актовому залі, на стільцях, виставлених в кілька рядів.. Офіційно якось, та й місця для діяльності клоуна Кузі малувато.. Стільці забрали, діти на підлозі, ми теж біля них.

Поки клоун готувався, ми роздали дітям альбоми з фотографіями з вересневої поїздки до Києва в рамках акції “Подаруй дитині казку” (це був перший ДБ, з тих, що ми возили восени до Києва).

Потім на нас чекала програма від самих дітей – танцювальна. Перший танець – троє старших дівчат (на фото вони у вишиванках), танець простенький, але дівчатам подобалось танцювати :-). Потім середнього віку 4 дівчинки – танець типу “група підтримки в американському футболі” :-), особисто мені було дуже приємно бачити, що їм подобається танцювати, вони готувались і хвилювались. Ось тут, Оксана (Libertas), стали дуже доречними заколки. Дівчаткам в нагороду за танці ми вручили по заколці, старшим – кращі, молодшим – маленькі заколочки. Їм сподобалось :-), і ті хто не танцюваав, заглядали з заздрістю. Решту заколок/резинок ми потім роздали всім, виявляється “крабики” дуже популярні, добре, що крабиків всім вистачило :-).

Ну а потім залетів клоун, все завертілося, закрутилося. Веселилися усі, навіть завідуюча інколи “допомагала”.

Окремо скажу про персонал – на святі були завідуюча + 2 вихователі, ще у них є третя, але вона тоді якраз повезла одного хлопчика до Київа в лікарню (Богдан Олександра). Дуже приємні жінки, я ще раз переконалася, що Неля Миколаївна (завідуюча), дійсно “людина на своєму місці”. Вихователі щиро раділи за своїх дітей, весь час вигукували комусь, жартували, заспокоювали когось, допомагали, а не просто відсиджувались на роботі. Я їм вручила коробку цукерок, яку хтось з дівчат дуже доречно передав зі словами “що можна вручити комусь на ваш розсуд”. От я і розсудила :-), що вихователям теж треба щось подарувати, тим більше, таким хорошим (чомусь я зовсім не подумала, що їм теж треба було щось придумати). “Буде нам до чаю” – дуже зраділа одна.

Діти брали участь у конкурсах, штовхалися, змагалися, малювали, кидалися шариками, дули мильні кульки, грали в резинки, отримали багато позиивних емоцій. Ну і ми теж, спостерігаючи за цим всім :-).

Паралельно ми розпитували у вихователів про дітей, намагалися запамятати максимум прізвищ. З дівчатками ще якось вдалося, а от хлопці у віці 5-9 хлопців ну просто всі як один, але сподіваюсь, завтра, отримавши фото від Оксани (marchik) нарешті закінчу “ідентифікацію” :-).

Запамяталися одразу ті, хто був активнішим – сестри Пінчук, Ходаківські дівчата, Андрущенко Віка, маленькі Скорищенко, Рибицькі братики, Боровці братики, Метлушко Варвара (ця тому, що була зовсім несміливою), дівчата Микитенко...

Потім клоун перевдягся в Діда Мороза, і почалось вручення подарунків. Діти намагалися поводитись стримано, але деяких видавали щасливі оченята :-).

Після вручення звичайно ж всі пішли по кімнатах. Залишили там подарунки, повернулись в столову, змели все за 5 хвилин :-). Кожному була апельсинка, банан, яблучко, мандаринка, цукерки, печиво...

Нам вручили диплом з подякою – фото у мене в резі, дуже теплі слова. Приємно було :-)!

Після подарунків я передала вихователю ще пакет з шкарпетами на всіх діток. Вона дуже дякувала, видно було, що дуже доречні вони.

Потім ми пройшлися трохи по кімнатах. Всюди чисто, але скромно, точніше бідно. Ну це як на мене.. хоча я в свій час теж в грутожитку пожила.. Хлопці вже приміряли, хто кросівки, хто джинси, годинники зразу на руки одягли. Ті хлопці, яким подарували футбольні мячі разом з годинниками були в захваті :). Ми їх трохи пофотографували в кімнатах.
Потім зайшли до старших дівчат. В кімнаті 6 сташих дівчат, 5 з них джинси підійшли і всі 5 були ними задоволені, кількох ми сфотографували теж. Менші дівчатка вже повиходили з кімнат, тому до них ми не зайшли.

Маленькі неприємності з подарунками були, але ми їх виправимо. Думаю, десь після 10 січня. Провождали нас всі на виході, з запаленими бенгальскими вогнями. В навколишній темряві це виглядало особливо зворушливо :-).

Наташа:
Хороший детдом. Отличное руководство. Руководитель - действительно мама для деток, очень приветливая, добрая и сердечная женщина. Соответственно, и дети хорошие, не агрессивные, видно, что их воспитывают в любви.
Из негативных впечатлений.
Очень холодно - от окрашенных цементных стен тянет холодом.
Очень темно - я не знаю, возможно, они экономят и не вкручивают мощные лампочки, но света однозначно не хватает.
Очень убогое убранство комнат и коридоров. Ощущение, что ты находишься в общежитии, а ведь там живут маленькие дети. Хочется добавить красок, красочных штор, картин на стены, цветастых покрывал и ковриков на пол.
Странное ощущение от столовой - стульев мало, столы покореженные.
Но все везде чисто и аккуратно.

По поводу праздника. Все получилось отлично, как и в первом ДД "Юрасик". Клоун отработал хорошо. В связи с тем, что зал, где проходило выступление, был маленький - дети не были настолько активны, как в первом детдоме. Еще заметила в сравнении с Юрасиком, что дети не так активно распаковывали подарки, было меньше эмоций. Кроме, конечно, взрослых девчонок, которые просто пищали от радости, когда видели свои джинсы и косметику :).

В целом, думаю, что этому детдому стоит помогать и помогать им обустраиваться, делать из казарменных помещений уютный дом для деток.

Фото свята