• За більш докладною інформацією про лікування цього захворювання Вам необхідно звернутися безпосередньо до Вашого лікаря

 

Якщо Ви, коли-небудь, хворіли на молочницю або страждаєте від неї зараз, то Ви знаєте, скільки незручностей і дискомфорту може внести у Ваше життя це захворювання. Якщо це так, то не приймайте свій стан близько до серця. Відповідно до світової статистики, з кожних чотирьох жінок три страждають молочницею або страждали нею, щонайменше, один раз у житті.

Що таке молочниця

Наукова назва молочниці — кандидоз. Таку назву це захворювання отримало тому, що найчастіше його збудником стає дріжджовий грибок Кандида альбіканс (що в перекладі з латині означає Кандида біла). Основними симптомами кандидозу є вагінальний свербіж, подразнення, почуття дискомфорту, "сирні" виділення із статевих органів.

Більшість здорових жінок є носіями Кандида альбіканс. Звичайно цей дріжджовий грибок може перебувати в різних ділянках організму жінки: на шкірі, у кишечнику, у піхві. Однак у нормі він не створює ніяких проблем завдяки тому, що його чисельність і розвиток обмежені цілим рядом факторів. Наприклад, встановлено, що багато корисних бактерій людини, що населяють його ротову порожнину, травний тракт і піхву, разом із грибками обмежують ріст один одного, підтримуючи тим самим певний баланс. Крім того, ріст грибка в піхві обмежується наявністю кислого середовища. Ще одним потужним фактором, що контролює чисельність Кандіди в нашому організмі, безумовно, є імунна система.

Однак за певних умов природний баланс порушується й починається неконтрольований ріст і поширення дріжджових грибків по слизовій оболонці піхви. У результаті виникає ушкодження слизової оболонки й у жінки з'являються типові симптоми молочниці - свербіж, подразнення, дискомфорт, хвороблива набряклість і почервоніння в області зовнішніх статевих органів, рясні білі "сирні" виділення з піхви й т.п.

Вагінальний кандидоз - надзвичайно розповсюджене захворювання. Більшість жінок хоча б раз у житті страждають від нього. Деякі хворіють тільки один раз, в інших часто розвивається повторна інфекція. Більшість жінок указують на те, що найбільш хворобливим буває перше захворювання, тому що в цьому випадку вони не відразу розуміють причини й природу своєї проблеми. Іноді інфекція вражає й інші ділянки: ротову порожнину, складки шкіри під грудьми, область паху й навіть пупка.

Причини молочниці

У кожному конкретному випадку важко визначити, що саме стало причиною виникнення молочниці. Однак сьогодні можна виділити ряд факторів, які часто приводять до розвитку кандидозу.

Ослаблений імунітет. Важке захворювання або застосування ліків, що пригнічують імунну систему, призводять до зниження імунітету людини й розвитку кандидозу.
Застосування антибіотиків. Потужні антибіотики широкого спектру дії вбивають як шкідливі бактерії, так і корисні. У результаті антибіотикотерапії бактеріальних інфекцій у людини, як правило, порушується баланс між бактеріями й грибками, що фактором ризику розвитку кандидозу.
Застосування протизаплідних таблеток. Природні гормони людини беруть участь у контролі чисельності грибків. Застосування протизаплідних таблеток, що містять гормони, може вплинути на звичайний рівень гормонів в організмі й обумовити розвиток молочниці. По цій же причині багато жінок занедужують безпосередньо перед менструацією або під час вагітності, коли змінюється гормональний статус організму.
Діабет . При діабеті підвищується рівень цукру в крові й сечі. Це приводить до збільшення цукру у вагинальній рідини (секреті), зменшенню кислотності середовища» що сприяє росту Кандіди.
Тісний одяг . При носінні тісного одягу в складках шкіри підвищується температура й вологість, що сприяє росту грибків. Інфекція з кишечнику Кандида альбіканс дуже часто населяє кишечник. Тому через недотримання норм гігієни після дефекації грибок з кишечнику може легко потрапити в піхву й стати причиною захворювання.
Інфекція при статевому акті . Молочниця - це не венеричне захворювання. Однак при статевому акті порушується слизова оболонка піхви й збільшується ризик захворювання. У чоловіків молочниця може бути без симптомів. Тому якщо Ви успішно вилікуєтеся від молочниці й незабаром занедужуєте знову, то Вашому партнерові необхідно пролікуватись теж.

Які симптоми молочниці

Основними симптомами молочниці є:
Свербіж усередині й навколо піхви. Це найпоширеніший і неприємний прояв молочниці, що може бути настільки сильним, що викликає подразнення і нервування.
Болючість. Якщо ніжна слизова оболонка піхви запалюється, то у Вас може виникнути відчуття болю.
Вагінальні виділення . В нормі в здорової жінки завжди є невеликі виділення. Але при молочниці вони стають рясними, звичайно білими, що нагадують сир, але без неприємного запаху.
Печіння при сечовипусканні. Печіння виникає через попадання сечі на запалені ділянки вульви.
Біль при статевому акті. Якщо ніжні покриви піхви запалені, те статевий акт стає болючим.

Лікування молочниці
Реклама средства против молочницы
Реклама производителя средства против молочницы Оскільки молочниця викликається грибком Кандида, то для її лікування застосовують протигрибкові препарати. Традиційно їх використають у формі вагінальних кремів і супозиторіїв. Однак застосування останніх викликає масу незручностей, тому що ці засоби використовують тільки місцево ввечері перед сном. Крім цього, таке лікування вимагає досить тривалого періоду часу для полегшення проявів захворювання. Тому тепер для лікування молочниці найчастіше використовують оральні засоби у вигляді капсул, які застосовувують усередину (ДИФЛЮЗОЛ®).

Лікування молочниці ДИФЛЮЗОЛом® дає Вам значні переваги й вигоди:
Зручність прийому. Як правило, одна капсула на день (при повторних випадках молочниці лікар може порекомендувати 2 і більше капсул впродовж кількох тижнів) забезпечує повне виліковування від молочниці. Без яких-небудь незручностей для себе Ви можете прийняти капсулу в будь-який час доби, незалежно від прийому їжі.
Швидкість дії й полегшення симптомів. Діюча речовина ДИФЛЮЗОЛу® починає діяти вже через 2 ч після прийому капсули, а симптоми захворювання звичайно зникають через 24 години після початку лікування. Повне зникнення проявів молочниці звичайно наступає через двоє діб після початку лікування ДИФЛЮЗОЛом®.
ДИФЛЮЗОЛ® діє тільки на грибки й не впливає на нормальну бактеріальну флору.
ДИФЛЮЗОЛ®, на відміну від антибіотиків, не впливає на дію протизаплідних таблеток.

Якщо у вас виникли рецидиви захворювання, то рекомендується партнеру теж пройти курс лікування ДИФЛЮЗОЛом®. Однак варто пам'ятати, що в остаточному підсумку ефективне й правильне лікування може призначити тільки фахівець - Ваш лікар.

Вам належить утриматися від застосування ДИФЛЮЗОЛу®, якщо:
• Ви молодше 16 або старші 60 років;
• Ви вагітні або годуєте грудьми;
• у минулому застосування ДИФЛЮЗОЛу® викликало у Вас алергію;
• Ви приймаєте протиалергійний препарат терфенадин;
• у Вас незвичайні й нерегулярні вагинальні кровотечі;
• Ви або Ваш партнер хворі венеричними захворюваннями.

Додатковi рекомендації:
• Користуйтеся білизною з бавовни, намагайтеся носити досить вільний одяг, щоб він забезпечував вентиляцію й дихання Вашого тіла.
• Уникайте надмірного використання ароматизованих тампонів, прокладок, добавок для ванн і вагінальних дезодорантів. Їх ароматичні речовини можуть порушити ніжну слизову оболонку піхви й сприяти розвитку інфекції.
• Не використовуйте тампони й прокладки довше зазначеного строку.
• Після дефекації, дотримуючись норм гігієни, користуйтеся серветками в напрямку від піхви до анального отвору. Це захистить Вас від інфікування грибком з кишечника.
• При статевому акті користуйтеся презервативом. Його застосування не тільки захистить Вас від СНІДу, але й від грибкової інфекції.

Дiзнайтесь бiльше >>>

19.12.07.5091