• Більшість жінок з власного досвіду знають, що таке вагінальна інфекция.
    А що таке вагінальна мікрофлора ?
    Яка вона повинна бути?

Вагінальна мікрофлора - це ті мікроби, які її засіляють. У піхві здорової жінки переважають корисні мікроорганізми. Провідне місце серед них займають лактобактерії, які формують своєрідний бар'єр на межі проникнення та поширення патогенних (хвороботворних) мікробів. Крім того, молочна кислота, яка утворюється в процесі їх життєдіяльності, значною мірою визначає рН середовища піхви. При достатній кількості лактобактерії нормальний сбалансований рН піхви пригнічує зростання патогенних мікробів. В умовах, коли рН піхви несбалансований, лактобактерії гинуть і число патогенних бактерій збільшується.

Які чинники сприяють порушенню вагінальної мікрофлори?

Мікрофлора піхви чутливо реагує як на зовнішні, так і на внутрішні зміни, що відбуваються в організмі жінки. Негативну дію на нормальну флору піхви можуть надавати: використання антибіотиків, гормональні коливання, химіо- або гормональна терапія, променева терапія, хірургічні дії, стресові ситуації, використання контрацептивних засобів і інші чинники. Вагітність також впливає на мікрофлору піхви, оскільки в цей період істотно змінюється гормональний фон, імунітет.

Як Вам дізнатися чи є у Вас порушення вагінальної мікрофлори?

Для оцінки стану мікрофлори піхви лікарі використовують поняття “ступіні чистоти”. Таких ступенів - чотири. Перший ступінь характеризує оптимальний здоровий стан: в піхві переважають лактобактерії, кислотність вагінального середовища нормальна (pН 4,0-4,5), ознак запалення немає. Другий ступень характеризується декілька підвищеним рН вмісту піхви, при якому, окрім корисних лактобактерій, може бути невелика кількість небезпечних мікроорганізмів. Третій ступінь характеризується наявністю різної флори, у тому числі і наявністю шкідливих мікроорганізмів, але в незначній кількості. Корисних лактобактерій дуже мало, вміст піхви має підвищений незбалансований рН. Можуть бути виділення з неприємним запахом, дискомфорт та свербіж. При четвертому ступені відсутні лактобактерії, багато небезпечних хвороботворних мікроорганізмів, може бути почервоніння і набряклість в області малих статевих губ, рН вагінального вмісту підвищений і незбалансований. Можуть бути рясні виділення з неприємним запахом, дискомфорт, свербіж, а також запалення стінок піхви.

Перший і другий ступені чистоти - ознака здорового стану піхви. Третій і четвертий ступені чистоти свідчать про порушення вагінальної мікрофлори і наявність запального процесу в піхві, розвиток вагінальних інфекцій.

 

Бактеріальний вагіноз супроводжують такі ознаки, як дискомфорт в області зовнішних статевих органів, виділення з неприємним запахом, які можуть з'являтися або посилюватися після статевого акту та менструації. Бактеріальний вагіноз є наслідком несбалансованого рН піхви та порушення вагінальної мікрофлори.

Як можливо відновити нормальну вагінальну мікрофлору?

Заселення нормальної мікрофлори піхви проводиться тоді, коли збудник захворювання максимально пригнічений. Для цього застосовують місцеві антисептичні препарати широкого спектру дії. Саме таким препаратом є „Флуомізин” – вагінальні таблетки антибактеріальної, протигрибкової та протизапальної дії. Препарат ефективний проти всіх збудників захворювання - бактерій, грибів, трихомонад та будь-яких їхніх союзників.

Доведено, що препарат зменшує симптоми запалення та кількість виділень вже за добу! Курс лікування – лише 6 днів (1 таблетка на ніч). Безпечність „Флуомізину” перевірена: його радять навіть вагітним жінкам. Після ефективної санації піхви сучасні лікарі радять жінкам застосовувати препарати, які містять необхідні бактерії (еубіотики) і додаткові важливі компоненти для їх адаптації і розвитку.

 

Унікальним сучасним препаратом з ефективною восстановлючою дією вагінальної мікрофлори є Гінофлор – вагінальні таблетки. Цей препарат не тільки засіляє необхідну кількість Лактобактерій, але також сприяє їх росту та розвитку, бо до складу входить лактоза, та навіть способствує проліфірації вагінального єпітелію, що дозволяє Лактобактеріям прикреплятись до єпітеліальних клітин піхви та виконувати надійну фізіологічну захісну функцію від патогених мікроорганизмів. Курс восстановлюючого лікування для жінок до 35 років – лише 6 днів (1 таблетка на ніч), а для жінок старше 35 років – 12 днів (1 таблетка на ніч).

Звдяки ефективній санації антисептиком широкого спектру дії та відновленням нормальної вагінальної мікрофлори препаратом, якій містить необхідні бактерії (еубіотики) і додаткові важливі компоненти для їх адаптації і розвитку, можливо надовго позбутися як «свіжих» так і хронічних проблем.