К новой семье© проект
Назва
Ізяславська спеціалізована школа-інтернат І-ІІ ступеней для дітей з наслідками поліомеліта і церебральними паралічами
Область
Хмельницька
Місто
Ізяслав
Вулиця
Незалежності, 46
Телефон
+38 (03852) 4-25-80
Директор
Юрій Андрійович Хеленюк
Волонтер
Ликар.инфонд
Вікторія Манакова (в форумі мвика)
м.Київ, Солом’янський район (біля Солом’янського ринку)
E-mail
vmanakova@gmail.com
Моб.телефон
+38 050 9285865

Вихованці Ізяславського інтернату, хворі на церебральний параліч, мріють про достойні професії та успішне майбутнє життя...

LIKAR.INFUND Соціальна Допомога Дітям без батьківської опіки

В інтернаті навчається 143 дитини віком з 1 по 9 клас. Серед них є сироти, полусироти, дітки із неповних та малозабезпечених сімей та діти-інваліди. Хлопців у інтернаті навчають метало- та деревообробці — майструють завіси для дверей, граблі, стільці абощо. Дівчата печуть й куховарять, шиють вдяганку лялькам і собі. Займаються діти шахами. Колись, у далекому 1996 році, Ізяславський інтернат серед усіх подібних закладів у СНД виборов першість із цього виду спорту, команда спецшколи привезла на Хмельниччину із Білорусії почесну грамоту й подарунки. Тепер грошей, аби відрядити дітлахів на подібні турніри, не вистачає...

Взагалі Ізяславська школа-інтернат має такі напрямки роботи:

 • корекційно-відновлювальна робота;
 • психолого-педагогічний супровід, реабілітація та соціалізація дітей з обмеженими фізичними можливостями;
 • формування свідомого вибору здорового способу життя;
 • індивідуальний підхід до кожної дитини з урахуванням її психологічного та фізичного розвитку.
 • Поряд із звичайною школою у школі-інтернаті функціонує допоміжна школа, у якій мають змогу успішно набувати знання діти з змішаними вадами ( фізичні та розумові). Діяльність дітей в позаурочний час емоційно збагачена за рахунок гуртків: «Образотворчого мистецтва», «Іграшка-сувенір», «Дизайнерів», «Господарочка», «Ляльковий», «Музичний», «Шаховий», «Квітникарів», «Інформатики», «Економіки», «Лозоплетіння», «Вишивання» , «Юні майстри» , «Фітотерапія», «Джерело». Гуртківці з успіхом демонструють свої вміння, свої таланти, спортивну майстерність на обласних та республіканських фестивалях «Повір у себе», виставках, оглядах, численних змаганнях.

  Вихователі школи-інтернату не тільки дітей навчають, але і лікують, а для цього потрібна відповідна медична база. Інтернат, по суті, унікальний. Раніше, за радянських часів, подібний був лише у Києві. Нині спецшкола обслуговує три області — сюди, за рішенням обласної медико-педагогічної комісії, відправляють хворих діток. Переважно із неблагополучних сімей. Тут, незважаючи на складні побутові умови, їм краще, аніж вдома. Однак особливо комфортним життя дітлахів не назвеш... Старезні кушетки, інгалятор ... В інтернаті застаріла уся медична апаратура.

  Тут діти потребують постійного нагляду, у звичайній школі такі дітлахи — чужі. Тому подібні заклади повинні існувати. І найприкріше, що з кожним роком хворих дітей усе більшає. А умови для їхнього навчання й лікування не кращають.

  Хто хоче допомогти вихованцям цього інтернату, пишіть або дзвоніть волонтеру МБФ «Лікар.інфонд» Вікторії Манаковій (в форумі мвика).