Новий випуск журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

До четвертого цьогорічний номеру журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти» редакційний колектив включив цікаві та актуальні новини та події, огляд змін у законодавстві, корисні поради щодо організації та забезпечення медичної практики, управління персоналом, навчання та мотивації, а також ексклюзивні матеріали від наших закордонних колег.

Новий випуск журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти» - изображение №1Радимо звернути увагу на коментарі наших спеціалістів до Закону про скасування свідоцтв про державну реєстрацію підприємств та статтю щодо впливу нового Закону про корупцію на промоцію фармацевтичних компаній.

Упевнені, що Вам стануть у пригоді й матеріали про важливість медичної документації як доказу у цивільному та кримінальному судочинстві та про особливості надання психіатричної допомоги медичними закладами приватної форми власності.

На прохання постійних читачів продовжуємо друкувати на сторінках журналу посадові інструкції працівників медичних закладів та зразки документів.

Не менш цікавими та пізнавальними для Вас, на нашу думку, стануть статті щодо системи оцінки персоналу медичних закладів та про нову професію у сфері медицині — спеціаліста зі зв’язків з інвесторами.

Редакція журналу знову підготувала ексклюзивні репортажі з-за кордону. Цього разу — з Італії, де відбулась одна з найбільших виставок оптики, оптометрії та офтальмології MIDO. Свої поради дадуть і наші закордонні колеги й розкажуть про австрійський досвід реформування системи охорони здоров’я.

З повагою

Сергій Антонов,

головний редактор журналу

В цьому номері:

С.В. Антонов.Роль медицинской документации как доказательства в гражданском и уголовном судопроизводстве

Как известно, доказательства в гражданском и уголовном процессах рассматриваются как средства получения объективного представления о фактах, имеющих существенное значение по делу. Медицинская документация позволяет получить необходимую информацию о целом ряде обстоятельств, причем не только характеризующих клинические аспекты работы врача. Поэтому такие доказательства являются одними из самых важных в процессе доказывания по так называемой категории «медицинских дел», как уголовных, так и гражданских. О видах, статусе, а также требованиях по оформлению медицинской документации как доказательства в рамках судебного процесса читайте в первой части этой статьи.

Я.Карцева, А.Горбатенко. Взаємодія представників фармкомпаній з лікарями у світлі антикорупційної реформи

Боротьба з корупцією є однією із основних світових тенденції. За останні 10 років законодавство у цій сфері помітно розвинулося. У першу чергу змінилося розуміння корупції як явища. На сьогодні у більшості розвинених країн поняття «корупція» лежить далеко за межами діяльності осіб, які уповноважені здійснювати функції держави, воно охоплює також діяльність певних осіб у приватному секторі економіки. Крім того, намітилася світова тенденція посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері корупції. При чому як у бік збільшення розміру санкцій, так і у бік розширення кола осіб, до яких такі санкції можуть застосовуватися. Зокрема санкції можуть застосовуватися не лише до фізичних осіб, які були безпосередніми учасниками корупційних дій, але й до юридичних та фізичних осіб, в інтересах яких такі дії було вчинено.

Автори цієї статті розглядають низку важливих питань, присвячених змінам в законодавстві України у сфері боротьбі з корупцією.

З.Куриляк. Витрати на відрядження: аванс, відшкодування та податковий облік

З 1 квітня 2011 року медичним закладам, які є платниками податку на прибуток підприємств, щодо витрат на відрядження фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із підприємством або є членами його керівних органів, при визнанні витрат в податковому обліку слід керуватись підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України. Але наголосимо, що згадана правова норма застосовується лише з метою оподаткування, а право працівників на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку із службовими відрядженнями (у порядку і розмірах, встановлюваних законодавством), як і раніше, передбачено у статті 121 Кодексу законів про працю України.

Таким чином, щодо витрат на відрядження перед підприємством-роботодавцем постає одразу три завдання: профінансувати (відшкодувати) витрати працівників та виплатити їм належні суми компенсацій згідно з нормами законодавства про працю, правомірно врахувати суми відшкодувань і компенсацій у витратах з метою оподаткування прибутку підприємства та у разі необхідності оподаткувати суми виплат податком на доходи фізичних осіб. От і з’ясуймо, як це все правомірно зробити та якими законодавчими нормами слід керуватися.

Г.Морозова.Новая профессия в медицине: специалист по связям с инвесторами. Фандрайзинг.

Независимо от того, какую конкретно нишу занимает ваш бизнес и в какой именно отрасли медицины вы работаете, без постоянного развития вам не обойтись. Будь то развитие в направлении получения новых знаний, реализации новых проектов или рост материально-технической базы вашей организации — для всего этого нужны денежные средства, и зачастую немалые. Есть два основных пути: использовать собственные денежные средства (заработанные тяжелым трудом или полученные в виде кредита) или привлечь со стороны. Существуют определенные преимущества в обоих случаях, но если перед вашей структурой стоит задача масштабного и качественного роста, без привлечения возвратных (инвестиции) или невозвратных, безвозмездных денежных средств (гранты, спонсорская помощь, благотворительные) будет сложно.