ПРОСТАМЕД

ПРОСТАМЕД (PROSTAMED®)

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров’я України 16.11.2012р. №921

Реєстраційне посвідчення №UA/6931/01/01

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату.

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки коричневого кольору зі смаком какао, горіху; склад: 1 таблетка містить: 200 мг борошна насіння гарбуза,100 мг гарбузового глобуліну, 2,6 мг сухого екстракту золотушника (5–8:1), екстрагент: етанол 60 об. %, 6,3 мг сухого екстракту листя осики (5–8:1), екстрагент: етанол 60 об. % ;

допоміжні речовини: какао, лактоза, сахароза, кальцію гідро фосфат, кремній, тальк, желатин, гліцерин, натрію хлорид.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при доброякіснійгіпертрофії передміхурової залози. Код АТС G04CE50.

Фармакологічні властивості.

У препараті ПРОСТАМЕД міститься глобулін, одержаний з насіння Cucurbitapepo (гарбуза звичайного). З 15 амін окислот, виділених з цього глобуліну та ідентифікованих на даний час, особливе значення надається глутаміновій кислоті. За допомогою каталізу окислювального дезамінування, глутамінова кислота знижує підвищений рівень вільних амін окислот у гіпертрофованій тканині передміхурової залози. В результаті зменшується кількість амін окислот, які можутьвикористовуватись для біосинтезу білків, і гальмується проліферація тканини передміхурової залози. У насінні гарбуза міститься кукурбітин, фітостерини увільній і зв`язаній формі, токофероли, а також мінеральні речовини, насамперед селен. Solidago (золотарник) підвищує фільтраційну здатність нирок і тимсамим протидіє утворенню залишкової сечі при аденомі передміхурової залози IIстадії. Підвищення тонусу мускулатури сечового міхура веде до поліпшення симптомів розладів сечовиділення (особливо дизурії) і до зменшення кількості залишкової сечі. Solidago має протизапальну, спазмолітичну та сечогінну дії. В Populus tremula (осики) міститься багато фенольних глікозидів, особливо саліцин, популін і саліпопулін. Саліцин окислюється в організмі людиниі перетворюється на саліцилову кислоту, яка має велику дезінфекційну дію при уретриті та циститі. Фенольні глікозиди, які мають болезаспокійливу і протизапальну дії, зменшують біль у передміхуровій залозі і гіперстезіюсечового міхура.

Показання для застосування. Розлади сечовиділення при доброякісній гіперплазії (аденомі) передміхурової залози I–II стадій, а також у складі комплексного лікування гострого та хронічного простатиту.

Спосіб застосування та дози. Приймати по 2 - 4 таблетки 3 рази на день. Таблетки ковтати цілими або спочатку розжовувати, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Побічна дія. В окремих випадках можливі алергічні реакції при відомій гіпер чутливості до саліцилатів.

Протипоказання. Гіпер чутливість до саліцилатів.

Передозування. Про випадки передозування і непереносимості нині не повідомлялося.

Особливості застосування. Даний препарат поліпшує симптоматику аденоми передміхурової залози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Нині невідома.

Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (не нижче 150C). ПРОСТАМЕД не можна зберігати в холодильнику.

Термін придатності: 3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на тубі і на картонній упаковці.

Зауваження. Можлива зміна забарвлення таблеток на біло-сіре або поява нальоту на їх поверхні не говорить про зниження якості препарату. При цьому йдеться про так зване „жирове посивіння”, яке лише погіршує зовнішній вигляд таблеток, зумовлене наявністю в препараті ПРОСТАМЕД какао і може бути усуненим за допомогою легкого нагрівання таблеток у тубі.

Умови відпуску: Без рецепта.