Відомо, що здоров’я майбутньої дитини залежить від багатьох чинників: спадковості, стану здоров’я батьків, факторів навколишнього середовища, особливостей перебігу вагітності та пологів у матері.

Надзвичайну увагу заслуговують жінки, які мали репродуктивні порушення або внаслідок первинних змін (спя, фібраміома матки аномалії статевих органів), або в результаті перенесених інфекційно-запальних процесів.

Незважаючи на досягнення сучасної медицини в лікуванні різноманітних видів неплідності, головним аргументом, який свідчить про ефективність того чи іншого лікувального методу, завжди є об’єктивна оцінка стану здоров’я дітей, які народжені жінками з цією патологією.

Науковий інтерес до данної групи пояснюється тим, що настання вагітності ці жінки добиваються на протязі тривалого часу із застосуванням усіх сучасних лікувально-діагностичних методів та могутнього фармакологічного арсеналу, а народжені ними діти відносяться до категорії надзвичайно бажаних.

Виникає важливе запитання: в якій мірі зусилля медицини і самої жінки виправдані і доцільні? Іншими словами – яка ступінь ризику і який шанс народження здорової дитини.