Перший розгляд клінічних випадків госпіталізованих хворих на новий грип А (H1N1) в Каліфорнії вказує, що більшість пацієнтів були виписані з денного стаціонару після нетривалого лікарняного лікування. Попередньо здорові пацієнти без обтяжуючих супутніх захворювань обмежилися нескладним лікарняним курсом і середньою тривалістю захворювання 2-5 днів (діапазон: 1 – 7 днів).

Хоча одна третина госпіталізованих пацієнтів мала анормальні рентгенівські знімки грудей з багатодольовими інфільтратами, лише 9% лікувалися спеціальними антивірусними препаратами; проте, більшість мала сприятливі результати. З 5 вагітних жінок, 2 мали серйозні ускладнення; проте, роль, що відіграв у спричиненні цих ускладнень вірус грипу А (H1N1), не до кінця зрозуміла.

Деякі госпіталізовані пацієнти в Каліфорнії мали тяжкий перебіг хвороби та перебували на тривалому лікарняному утриманні. До речі, троє з шести каліфорнійських пацієнтів, направлених до інтенсивної терапії, продовжують потребувати тривалого нагляду у ній.

Похилий вік, багаторазове лікування в медичних установах, можливо, сприяють тяжкому перебігу хвороби у цих пацієнтів. Хоча постійні лікування в медичних закладах, і вагітність класично асоціюються з більшим ризиком розвитку ускладнень сезонного грипу, один пацієнт (пацієнт 18), який був відносно здоровий, за винятком не важкої хронічної легеневої хвороби, теж потрібував інтенсивного нагляду і механічної вентиляції.

Щоб докладно вияснити , які групи населення відносяться до груп найбільшого ризику по можливості виникнення серйозних ускладнень внаслідок інфекції вірусом грипу А (H1N1), потрібно більше даних.

Станом на 15 травня 2009, 9% з приблизно 11,600 клінічних зразків , відправлених на тестування до каліфорнійських лабораторій охорони здоров'я з 27 квітня 2009, були позитивні на наявність вірусу грипу А; з них, 23% і 28% були визначені як сезонний грип A/H1 і A/H3, відповідно.

Ці результати вказують, що сезонні віруси грипу продовжують циркулювати всюди в Каліфорнії, викликаючи грипоподібне захворювання і демонструючи позитивні результати швидких тестів. Хоча і результати швидких тестів були позитивними в 67% з перевірених випадків в цій серії, повідомлення про інші випадки з CDPH, дуже часто свідчать про неправдиві результати таких швидких тестів (позитивні та негативні).

Відповідно, CDPH зробив наголос на важливості тестування методом ПЦР. CDPH також повідомив клінічних спеціалістів в Каліфорнії про потребу зібрати дихальні зразки хворих для випробування методом ПЦР, наголошуючи на необхідність подальшого детального аналізу в лабораторіях охорони здоров'я зразків, взятих від пацієнтів, які госпіталізовані, або померли від грипу.

Таблиця 1. Характеристики клінічних випадків для 30 госпіталізованих пацієнтів з новим вірусом A (H1N1) – Каліфорнія, 15 квітня, 2009 – 17 травня, 2009
Характеристика клінічного випадку No. (%)
Вікова група (років)
<5 6 (20)
5-19 7 (23)
20-39 8 (27)
40-59 4 (13)
>60 5 (17)
Хронічна взаємопов’язаність хворіб*
Хронічні легеневі хвороби 11 (37)
Інші імуносупресивні стани§ 6 (20)
Хронічні серцеві захворювання 5 (17)
Діабет цукровий 4 (13)
Огрядність 4 (13)
Пароксизмальні припадки 3 (10)
Вагітність 5 (17)
Симптоми та ознаки
Лихоманка 29 (97)
Кашель 23 (77)
Рвота 14 (46)
Дихальні проблеми( задишка) 13 (43)
Трясця 11 (37)
Біль в горлі 10 (33)
Ломота тіла 10 (33)
Рінорея 9 (30)
Головна біль 5 (17)
Кон’юнктивіт 3 (10)
Діарея 3 (10)
Змінення психічного стану 2 (7)
Загальна слабкість 2 (7)
Клінічні результати
Інфільтрати за даними радіографії ** 15 (60)
Застосування інтенсивної терапії 6 (20)
Механічна вентиляція легенів 4 (13)
Антивірусна терапія 15 (50)
* Умови перегляду не є виключно обумовлені захворюванням на грип; визначені пацієнти неодноразово хворіли іншими супутніми захворюваннями.
Включає астму, хронічні обструктивні пульмонологічні порушення, бронхо-пульмонологічну дисплазію/респіраторний дістрес-синдром, бронхолітичну облітеруючу пневмонію, синдром Сьогрена, та обструктивне сонне апное.
Включає вроджені вади та хвороби серця, фібриляцію передсердь, стан після заміни аортального клапана, ішемічну хворобу серця.
§ Включає прийом імунодепресивних препаратів, рак, вроджений імунодефіцит.
** Більше 25 випадків за даними рентгенівських знімків.

По материалам
New England Journal of Medicine