Комбіновані вакцини дозволяють одночасно щепити дітей з метою профілактики від  декількох інфекцій

Комбіновані вакцини дозволяють одночасно щепити дітей з метою профілактики від  декількох інфекцій - изображение №1Відповідно до діючого в Україні Календаря профілактичних щеплень (наказ МОЗ України від 03.02.2006р №48) дітям 1-го року життя передбачено за віком проведення щеплень проти таких інфекцій: дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та інфекцій спричинених Haemophilus influenzae типу b. Для його виконання необхідне одночасне проведення (у віці 3,4 та 5 місяців життя) 3-х ін’єкцій. За таких умов збільшується ризик технічних помилок, підвищується ймовірність виникнення больового шоку у дитини, зростає психоемоційне навантаження для батьків та дітей та підвищується ризик розвитку післявакцинальних реакцій.

Світова практика імунопрофілактики значно розширила використання комбінованих вакцин. Їх число швидко збільшується - за останні роки почали використовувати біля десятка нових комбінованих вакцин. Комбіновані вакцини дозволяють одночасно щепити дітей з метою профілактики від декількох інфекцій.

вакцинаНа даний час в Україні існує лише одна зареєстрована вакцина (Пентаксим), яка у своєму складі містить компоненти від вищеперелічених інфекцій. Перевагами цієї вакцини є значно менша реактогенність у порівнянні з вакцинами із цільноклітинним кашлюковим компонентом. Ця вакцина зареєстрована в 23 країнах світу та 17 країнах Європи.

На даний час в Україні вакциною Пентаксим, виробництва Санофі Пастер (Франція) щеплено біля 400 тис дітей. За даними післямаркетингового моніторингу щодо побічної дії вакцини, частота місцевих та загальних післявакцинальних реакцій не перевищувала показники якості, затверджені нормативною базою України. За період використання згаданої вакцини не зареєстровано жодного післявакцинального ускладнення.

LIKAR.INFO по матерiалах МОЗ України

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Размышления о некоторых аспектах вакцинопрофилактики

Вакцинация населения как средство против обнищания целых стран