МІжнародні експерти  стурбовані  загрозою поширення  інфекційних захворювань в Україні

І закликають українців не наражати своїх дітей на небезпеку відмовою від вакцинації. Про це, зокрема, йшлося на Міжнародному та 9-му конгресі дитячих неврологів, який нещодавно пройшов у Києві. У ході конгресу за ініціативою Всесвітньої асоціації неврологів було прийнято резолюцію на підтримку імунізації в Україні.

вакцинацияМіжнародний конгрес дитячих неврологів цього року вперше за часів незалежності проводився в Україні і тому став визначною подією не тільки для української медичної спільноти, а й України в цілому. Цю виняткову можливість Україна отримала у липні 2008 р. у, коли на засіданні Президії Всесвітньої асоціації дитячих неврологів у м. Кейптауні, майже одноголосно було прийнято рішення проводити конгрес саме в нашій країні, а вітчизняну систему медичної допомоги дітям з патологією нервової системи визнано кращою за аналогічні системи Туреччини та Аргентини.

Про масштабність та важливість цієї події говорить і кількість учасників конгресу – більше 500 з 40 країн. Серед них такі видатні фахівці у галузі неврології як Роберт Оврієр – професор, президент Міжнародної асоціації дитячих неврологів (Австралія), Мілівой Велічкович-Перат – віце-президент Всесвітньої асоціації дитячих неврологів (Республіка Словенія), Губертус фон Фос – професор Інституту соціальної педіатрії та підліткової медицини (Німеччина), Ксенія Семенова – професор Інституту педіатрії АМН Російської Федерації, Володимир Мартинюк – кандидат медичних наук, головний дитячий невролог України, директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та інші. У відкритті конгресу приймали участь дружина президента Катерина Ющенко та міністр охорони здоров’я Василь Князевич.

вакцинацияВідкриваючи конгрес Василь Князевич зазначив, що сьогодні в нашій державі тільки за офіційними даними зареєстровано понад 160 тисяч дітей-інвалідів, тобто 1,9% дитячого населення. Фахівці стверджують, що чисельність цієї категорії хворих дітей вже найближчим часом може вирости до 2,5%. Серед найболючіших проблем залишаються, зокрема, такі як ДЦП, питання діагностики неврологічних захворювань у дітей, розвиток недоношених дітей та багато інших. Саме вони стали ключовими на міжнародному конгресі неврологів. Проте однією з найбільш дискусійних була тема імунізації в Україні та подолання недовіри до нього з боку лікарів та батьків.

Відомо, що через побоювання ускладнень від щеплень саме дитячі неврологи нерідко пропонують батькам відкласти імунізацію у перший рік життя дитини, коли вона повинна отримувати захист від кількох серйозних інфекційних захворювань, зокрема, гепатиту В, дифтерії, туберкульозу, правця, кашлюку тощо. Сьогодні через нагнітання панічних настроїв щодо вакцинації дітей ця проблема набула особливої гостроти. Рівень вакцинації дітей в країні стрімко падає, в окремих регіонах відсоток відмов від певних видів щеплень для дітей сягнув 40%.

Учасники конгресу зауважили, що відмова від щеплень наражає на небезпеку як дорослих, так і дітей. Може серйозно нашкодити здоров’ю.

Создана универсальная вакцина от рака

Израильские ученые разработали вакцину от рака, которая «тренирует» организм человека распознавать и уничтожать раковые клетки определенного типа.

Зрозуміло, що примусити населення до вакцинації неможливо. Тому представники медичної спільноти прийняли рішення звернулися до здорового глузду кожного українця. У рамках конгресу було прийнято резолюцію на підтримку імунізації в Україні. Резолюцію підтримав і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), відомий у всьому світі як найбільш активна міжнародна організація, що стоїть на засадах реалізації прав дітей та захисту їх здоров’я та інтересів.

Президент Міжнародної асоціації дитячих неврологів, професор Роберт Оврієр коментуючи прийняття резолюції зазначив, що відмова українців від щеплень – небезпечна тенденція, яка може мати дуже серйозні негативні наслідки для країни. «Якщо батьки зроблять сьогодні невірні висновки, завтра вони можуть створити проблеми для своїх дітей. На жаль інколи такі батьки знаходять однодумців і підтримку навіть серед лікарів, які через необізнаність в цій темі пропонують відкласти профілактичні щеплення. В результаті це може призвести до поширення серйозних інфекційних хвороб, яких ми намагаємося уникнути» - сказав професор Оврієр.

Попова Анжела

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Вакцинация - решение проблемы?

Вакцинация населения как средство против обнищания целых стран

Эффективность вакцинации от гриппа в Украине: историческая справка