Одним з основних факторів, що впливають на захисні сили незрілого організма малюка є харчування. Саме під впливом харчування в кишечнику починають рости різні типи бактерій. Вони беруть участь в процесах травлення, синтезу вітамінів, виведення шлаків, а також сприяють зміцненню місцевого імунітету кишечника. Імунітет кишечника є найважливішою відправною точкою для зміцнення захисних сил організму в цілому. Якщо в кишечнику не створені умови для розвитку корисних бактерій, за принципом „свято місце порожнє не буває” починають розвиватися шкідливі бактерії, які провокують розвиток захворювань. Тому вкрай важливо захистити малюка від шкідливих бактерій та сприяти розвитку власних корисних бактерій. Головна роль в цьому відведена матері, тому що саме материнське молоко зумовлює розвиток власної корисної мікрофлори в кишечнику малюка.

В лабораторіях компанії Nutricia постійно проводяться дослідження складу грудного молока. Він насправді є унікальним. Ми хотіли б поділитися з тобою цією інформацією і ще раз підтримати тебе в бажанні годувати корисним грудним молоком якнайдовше.

Якщо ти не маєш змоги годувати малюка груддю або прийняла рішення про штучне вигодовування, зваживши всі “за” та “проти”, ми радимо тобі в першу чергу проконсультуватися з педіатром. Коли мова йде про здоровий початок життя, тобі особливо важливо зробити вибір свідомо, проаналізувати всі можливі варіанти і обрати найкраще для свого малюка. Напевно, ти бажаєш обрати найкращу заміну грудному молоку, тобто суміш яка була б якнайближчою до грудного молока. Ми сподіваємось, що саме ця інформація про склад грудного молока допоможе тобі зробити обгрунтований свідомий вибір.

Найбільшу частку грудного молока складає вода – близько 87%. Ця вода є біологічно активною, тому добре засвоюється малюком і повністю забезпечує потреби організма малюка у рідині.

 

Nutricia радить:
обов’язково використовуй тільки спеціальну дитячу воду для розведення сумішей. У разі штучного вигодовування малюк потребує додаткової рідини (наприклад, спеціальний дитячий чай).

Наступний найважливіший компонент – це вуглеводи, які складають близько 7% загального складу грудного молока. Більша частина цих відсотків приходиться на лактозу. Після лактози другою основною часткою складу вуглеводів є пребіотичні волокна (а саме, фрукто- і галактоолігасахариди). Дослідження показали, що саме ця складова грудного молока сприяє розвитку корисної флори в кишечнику малюка. Пребіотичні волокна досягають кишечника у незмінному стані і стають „їжею” для корисних бактерій кишечника. „Харчуючись” пребіотичними волокнами власна корисна флора кишечника малюка розростається, витісняючи патогенні бактерії. Про особливу роль кишечника для здорового розвитку малюка ти вже знаєш, тому можна стверджувати про зміцнення імунітету малюка саме завдяки вмісту пребіотичних волокон в грудному молоці.

Лактоза входить до складу усіх сумішей, а пребіотичні волокна (олігосахариди) є унікальною складовою. Численні дослідження фахівців Nutricia довели, що поєднання двох видів пребіотичних волокон галакто- і фрукто-олігосахаридів забезпечує захисний ефект материнського молока.

 

Інформація від Nutricia:
суміші Nutrilon містять унікальний склад пребіотичних волокон (галакто- і фрукто-олігосахаридів), тому вони здатні забезпечити імунний захист твого малюка.

Наступним елементом за розміром частки у складі грудного молока є жири, які додають малюку енергії. Оптимальне поєднання жирів та вуглеводів забезпечує енергетичні потреби малюка першого року життя на 100%. Всі виробники сумішей намагаються підібрати таку композицію рослинних жирів, яка максимально б задовольняла потреби малюка і була максимально наближена за складом і структурою до жирів материнського молока. При цьому виробники уникають використання жирів тваринного походження, бо це може спричинити порушення травлення у малюка.

Білок є основним компонентом для росту та розвитку нервової тканини, але його вміст у грудному молоці набагато менше ніж жирів – близько 1%. Це пов’язане з потребами організма малюка, бо надмірна кількість білка викликає підвищене навантаження на нирки, збільшує ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету. Для правильного розвитку малюка дуже важливо, щоб його організм засвоював цю невеличку кількість білка. Білок грудного молока складається з легкозасвоюваних сироваткових білків та казеїну в пропорції 60:40. Саме таке співвідношення сироваткового білка та казеїна забезпечує його максимальне засвоєння ще нерозвинутою травною системою немовляти.

 

Nutricia радить:
у разі штучного вигодовування важливо, щоб у перші місяці життя малюк отримував суміші, в яких пропорція сироватковий білок/казеїн дорівнює 60/40.

У твого малюка в перший рік життя ще недостатньо розвинутий шлунково-кишковий тракт. Тому буває так, що не всі речовини повністю розщеплюються в шлунку, i у вигляді великих частинок молекул потрапляють в кишечник. До таких речовин, в першу чергу, відноситься білок. Цi недорозщеплені частинки бiлка розпізнаються організмом як «ворожа речовина» (алерген). Саме вони можуть запустити алергічний процес спочатку в кишечнику, а потім в усьому організмі. Тому існують суміші, в яких бiлок гiдролiзований - наче розщеплений на маленькі шматочки. Часткове розщеплення бiлка полегшує його засвоєння i тим самим зменшує ймовірність виникнення алергiчних реакцiй.

 

Nutricia радить:
Якщо будь-хто з батьків має схильність до алергії, ймовірність появи алергії у малюка дуже велика. Грудне молоко є найкращим захистом в таких випадках. Але якщо ти годуєш малюка сумішшю, необхідно вживати профілактичних заходів, а саме годувати малюка спеціальними гіпоалергенними сумішами. Nutricia виявила, що поєднання розщепленого білка та пребіотичних волокон підсилює гіпоалергенний ефект суміші.

Тепер ти вже знаєш про основні елементи грудного молока. Ще залишилась невелика частка (близько 1%), до якої входять мікроелементи, вітаміни, мінеральні солі, а також безліч біоактивних речовин. Природа подбала про те, щоб склад всіх цих елементів в грудному молоці забезпечував необхідну кількість та максимальне їх всмоктування.

 

Інформація від Nutricia:
малюк на грудному вигодовуванні не потребує додаткових доз вітамінів та мікроелементів. Якщо ти годуєш малюка сумішшю, обов’язково звертай увагу на вміст мікроелементів та вітамінів, бо вони відповідають за правильний та здоровий розвиток дитини. У сумішах Nutrilon, наприклад, усі необхідні елементи та їх кількість підібрана в залежності від вікової потреби малюка (до 6 місяців або після).

04/02/08/3212/23/04/05