Існує декілька причин дискомфорту травлення,
які зустрічаються найчастіше при дисбактеріозах

Зригування:
Одними з причин зригування є заковтування повітря при швидкому смоктанні суміші або завеликий об’єм молока чи суміші на одне годування. Якщо дитина зригує не більше двох разів на добу, обсяг кожного зригування незначний (1-2 чайні ложки), і вона добре набирає вагу, то з травленням у малюка все в нормі. Але якщо зригування продовжуються регулярно, по кілька разів після кожного годування або у великому обсязі, якщо малюк погано або зовсім не набирає вагу, то Вам обов’язково потрібно звернутися до педіатра.

Запори:
Про запор можна говорити, якщо у дитини понад 32 годин не було стільця. Важливо своєчасно усунути запор, так як його негативними наслідками є порушення виведення токсинів з організму, пригнічення секреції травних ферментів та небезпека мікротравм ніжної слизової оболонки прямої кишки. Досвід свідчить, що запори супроводжуються також змінами бактеріальної флори товстого кишечника, тобто дисбактеріозом. При цьому кількість корисної мікрофлори значно зменшується, а її місце займають умовно-патогенні, а іноді й шкідливі патогенні мікроорганізми.

Кольки та здуття живота:
Кольки – це болі в кишечнику, який переповнений газами. Зазвичай наприкінці годування в животику у малюка відчувається урчання, він перестає їсти та починає плакати. У багатьох малюків таке трапляється ввечері або вночі. Це пов’язано з тим, що малюку важко перетравити надмірну кількість їжі, тому в кишечнику посилюються процеси бродіння, утворюється більше газів, які й викликають кольки.

Майже кожна мама стикається з проблемою кольків, запорів і здуття живота у малюка в перші місяці від народження. Всі ці прояви дискомфорту травлення зустрічаються й у здорових дітей, адже малюки мають ще недостатньо розвинені травну і ферментну системи. Але такі самі ознаки можуть бути симптомами дисбактеріозу, коли порушується мікрофлора кишечника і кількість шкідливих бактерій перевищує кількість корисних.

Щоб зрозуміти, чому кольки, запори, здуття живота є найпоширенішими проблемами, і як їм можна запобігти, спробуйте уявити себе на місці немовляти. Він опинився у новому середовищі, йому необхідно звикнути до всього нового: відчуттів, способу дихання та харчування. Для його маленького незахищеного організму це є дуже складним завданням. А найважливішим з усіх завдань є адаптація до харчування, тому що саме від цього залежить майбутній розвиток та здоров’я малюка. Для травлення, абсорбції, транспортування та засвоєння харчових речовин потрібний зрілий шлунково-кишечний тракт, достатня кількість та висока активність харчових ферментів. У немовляти всі ці функції розвиваються поступово, травна система працює з більшою напругою ніж система дорослого, кишечник є дуже чутливим і вразливим. Тому навіть найменші відхилення в роботі травної системи малюка можуть викликати проблеми з травленням: кольки, запори, здуття, зригування. Однак окрім нерозвиненості травної системи є ще низка причин, що спричиняють дискомфорт - це порушення засвоєння лактози, заковтування повітря, завеликий обсяг суміші на одне годування чи переведення з грудного на штучне вигодовування.

Всі ці ознаки свідчать про тимчасову чутливість кишечника Вашого малюка. Але все ж таки це дискомфорт для Вашої дитини і відсутність спокою для Вас. Тому, коли з’являються перші ознаки дискомфорту травлення, мамі необхідно дотримуватися правильного харчування у разі грудного вигодовування, що допоможе нормалізувати мікрофлору кишечника без лікування. При штучному вигодовуванні дуже важливо правильно підібрати суміш, яка буде враховувати особливості чутливої травної системи малюка і стимулювати розвиток здорової мікрофлори кишечника.

Суміш, здатна вирішити проблеми дискомфорту травлення Голландська компанія Nutricia розробила новинку - лікувально-профілактичну суміш для дітей з дискомфортом травлення Nutrilon Комфорт 2. Ця суміш здатна вирішити проблеми, пов’язані з дискомфортом травлення, та забезпечити комфорт малюку та Вам. Суміш ідеально підходить для незрілої травної системи немовляти. Білковий компонент суміші гарантує легке засвоєння, спеціальний жировий компонент запобігає запорам, особливий склад вуглеводів забезпечує сприятливі умови для росту власних біфідобактерій, що є дуже важливим при дисбактеріозах. Густіша консистенція готової суміші забезпечить мінімальне заковтування повітря. Завдяки цим особливостям Ви можете використовувати суміш Nutrilon Комфорт 2 як основну суміш для профілактики дискомфорту травлення або для лікування дисбактеріозу у Вашого малюка. Ви помітите, що при вигодовуванні сумішшю Nutrilon Комфорт 2 стілець малюка стає м’яким та світлим як стілець дитини, яку годують грудним молоком. Крім цього Ви особисто зможете впевнитися, що поступово зникають всі ознаки дискомфорту травлення.