Гатимак

Гатимак

О препарате

Гатимак - протимікробнийзасіб для системного застосування.

Показания и дозировка

Гатимак показаний пацієнтам старше 18 років для лікування інфекційно-запальних процесів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, таких як:

  • інфекції дихальних шляхів (гострий бронхіт, хронічний бронхіт, кістозний фіброз, пневмонія);
  • інфекції нирок і сечовидільної системи (гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит; хронічні інфекції сечовидільної системи);
  • інфекції шкіри і м’яких тканин;
  • інфекції кісток і суглобів;
  • інфекції травного тракту;
  • післяопераційні інфекційні ускладнення;
  • неускладнена уретральна гонорея у чоловіків;
  • ендоцервікальна і ректальна гонорея у жінок.

Гатимак приймають незалежно від прийому їжі.

При гострих і ускладнених хронічних бронхітах, пневмонії, інфекціях шкіри і підшкірної клітковини, гострому пієлонефриті та ускладнених інфекціях сечовидільного тракту доза препарату становить 400 мг, один раз на добу або по 200 мг два рази на добу, протягом 7-10 діб.

При гострому синуситі призначають 400 мг препарату один раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу, протягом 7-14 діб.

При неускладнених інфекціях сечового тракту (цистит) початковою дозою препарату є 400 мг або 200 мг один раз на добу, протягом 3 діб.

При неускладненій уретральній гонореї у чоловіків, цервікальній гонореї у жінок – 400 мг один раз на добу.

Оскільки Гатимак виділяється в основному шляхом ниркової екскреції, пацієнтам з кліренсом креатиніну < 40 мл/хв, включаючи пацієнтів, що знаходяться на гемодіалізі або тривалому амбулаторному перитонеальному діалізі, потрібна корекція режиму дозування. Рекомендуються такі зміни дозування препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю: 

Кліренс креатиніну, мл/хв

Початкова доза, мг

Наступна доза

³ 40

400

400 мг щоденно

< 40

400

200 мг щоденно

Гемодіаліз

400

200 мг щоденно

Тривалий амбулаторний перитонеальний діаліз

400

200 мг щоденно

Схема з одноразовим застосуванням препарату в дозі 400 мг (для лікування неускладнених інфекцій сечових шляхів і гонореї) і 200 мг 1 раз на добу протягом 3 днів не потребує корекції дози у пацієнтів з порушенням функції нирок.

Передозировка

Симптоми: посилення побічних ефектів.

У разі перорального передозування Гатимаку необхідно провести промивання шлунка. Пацієнт повинен знаходитись під контролем та отримувати симптоматичне та підтримуюче лікування. Потрібно застосовувати відповідну до стану гідратаційну терапію. Гатимак недостатньо ефективно виводиться з організму шляхом гемодіалізу (приблизно 14 % протягом 4 годин) або за допомогою форсованого гемодіалізу (приблизно 11 % через 8 днів).

Побочные эффекты

Побічна дія препарату Гатимак:

Запаморочення, блювання, діарея, вагініт, абдомінальний біль, головний біль, порушення смаку, алергічні реакції, озноб, жар, біль у спині, біль у грудях, прискорене серцебиття, запор, диспепсія, глосит, кандидоз ротової порожнини, стоматит, виразка ротової порожнини, периферичні набряки, неспокійний сон, безсоння, парестезії, тремор, розширення судин, диспное, фарингіт, пітливість, порушення зору, дзвін у вухах, дизурія та гематурія.

Гатимак може бути причиною порушень центральної нервової системи, включаючи знервованість, неспокій, безсоння, кошмари чи параною.

Противопоказания

Гатимак протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до гатифлоксацину, квінолонових протибактеріальних компонентів та інших компонентів цього препарату, вагітним, жінкам що годують груддю, дітям до 18 років.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Прийом Гатимаку через 1 год після циметидину (один раз на день, перорально, у дозі 200 мг) не впливає на фармакокінетику гатифлоксацину. Ці результати свідчать про те, що на всмоктування гатифлоксацину впливають антагоністи Н2-рецепторів, такі як циметидин.

Застосування Гатимаку не впливає на системний кліренс внутрішньовенного мідазоламу. Добова внутрішньовенна доза мідазоламу (0,0145 мг/кг) не впливає на фармакокінетику гатифлоксацину. Ці результати можуть бути враховані при недостатній ефективності гатифлоксацину при проведенні досліджень з ізоферментом CYP3A4 у людей.

Паралельне застосування Гатимаку та теофіліну не впливало на фармакокінетику жодного з препаратів.

Паралельне застосування Гатимаку та варфарину не впливало на фармакокінетику жодного з препаратів, протромбіновий час не змінювався.

Паралельне застосування Гатимаку та глібуриду (при стабільному стані один раз на день) пацієнтами з 2-м типом цукрового діабету не мало значного впливу на розміщення жодного з препаратів, рівні глюкози натще не змінилися.

Паралельне застосування гатифлоксацину та дигоксину не дали значного ефекту стосовно зміни фармакокінетики гатифлоксацину. Пацієнти, які приймають дигоксин, повинні перевірятися на ознаки та симптоми токсичності. У пацієнтів, які виявили ознаки чи симптоми інтоксикації дигоксином, концентрація дигоксину у сироватці повинна бути перевірена та доза дигоксину відкоригована відповідно.

Системне виведення гатифлоксацину значно підвищується при паралельному застосуванні Гатимаку та пробенециду.

У пацієнтів, які отримували варфарин, не було виявлено значних змін у часі згортання крові при паралельному застосуванні Гатимаку.

Під час доклінічних і клінічних досліджень виявлено, що при паралельному застосуванні з нестероїдними протизапальними препаратами, такими як квінолон, виявилось, що квінолон може підвищити ризик розладів ЦНС і судом.

Состав и свойства

1 таблетка містить гатифлоксацину сесквігідрату, що еквівалентно 200 мг або 400 мг гатифлоксацину;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон (PVP K-30), натрію кроскармелоза, тальк очищений, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза,

титану діоксид, пропіленгліколь, діетилфталат.

Форма выпуска: Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологическое действие: 

ФармакодинамікаМеханізм дії гатифлоксацину відрізняється від механізму дії пеніцилінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів і тетрациклінів. Гатифлоксацин може діяти проти патогенів, які є стійкими до цих антибіотиків. Не існує перехресної стійкості між гатифлоксацином і зазначеними антибіотиками.

Гатифлоксацин має антибактеріальну активність проти широкого діапазону грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Протибактеріальна дія гатифлоксацину забезпечується завдяки пригніченню ДНК- гірази та топоізомерази IV. ДНК- гіраза є важливим ферментом, який бере участь у редуплікації ДНК збудників. Топоізомераза IV є ферментом, який відіграє провідну роль у поділі хромосом ДНК при поділі бактеріальної клітини. Виявилося, що С-8-метоксична половина має більшу активність і повільніший розвиток резистентності у порівнянні з неметоксичною С-8 половиною. Згідно з цим, гатифлоксацин показаний для лікування відповідних нозологій, причиною яких є чутливі збудники - грампозитивні мікроорганізмиStaphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes та відносно чутливі грампозитивні мікроорганізми: Streptococcus milieri, Streptococcus mitior, Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, Staphylococcus cohnii, Staphylococcus epidermidis (включаючи метицилінрезистентні штами), Staphylococcus haemolyticus, Staphylococcus hominis, Staphylococcus saprophyticus, Staphylococcus simulans, Corynebacterium diphtheriae;

чутливі збудники - грамнегативні мікроорганізмиHaemophillus influenzae (включаючи штами, що продукують β-лактамази), Haemophilias раrаіnfluenzae: Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis(включаючи штами, що продукують β-лактамази), Escherichia coli, Enterobacter cloacae, Neisseria gonorrhоеае (включаючи штами, що продукують β-лактамази);

та відносно чутливі - грамнегативні мікроорганізми: Bordetella pertussis, Klebsiella oxytoca, Enterobacter aerogenes, Enterobacter agglomerans, Enterobacter intermedius, Enterobacter sakazaki, Proteus mіrabilis, Proteus vulgaris, Morganella morganii, Providencia rettgeri, Providencia stuartii;

відносно чутливі анаероби — Bacteroides distasonis, Bacteroides eggerthiі, Bacteroides fragilis, Bacteroides ovatus, Bacteroides thetaiotaomicron, Bacteroides uniformis, Fusobacterium spp., Porphyromonas spp., Porphyromonas anaerobius, Porphyromonas asaccharolyticus, Porphyromonas magnus, Prevotella spp., Propionibacterium spp., Ctostridium perfringens, Clostridium ramosum; чутливі збудники атипової форми - C.pneumoniae, C. trachomatis, M.pneumoniae, L. Pneumophilia, Ureaplasma; та відносно чутливі атипові форми - Legionella pneumophila, Caxiella burnettii.

До гатифлоксацину чутливі такі збудники, як мікобактерії туберкульозу, H. Pylori.

Гатифлоксацин ефективний відносно бактерій резистентних до β-лактамних і макролідних антибіотиків.

Фармакокінетика. Абсолютна біологічна доступність гатифлоксацину – 96%. Пік концентрації в плазмі настає через 1-2 год після перорального застосування.

Зв’язування з білками плазми крові становить майже 20 %.

Гатифлоксацин добре проникає у більшість тканин організму і швидко розподіляється по біологічних рідинах. Високі концентрації утворюються в легеневій тканині, слизовій оболонці бронхів, придаткових порожнинах носа, в альвеолярних макрофагах, тканинах середнього вуха, тканинах шкіри, тканинах і секреті простати, слині, жовчі, сім’явивідній рідині, піхві , матці, ендо- та міометрії, маткових трубах, яєчниках.

Гатифлоксацин в організмі біотрансформується з < 1 % виділення дози у сечу.

Виводиться нирками. Середнє видалення гатифлоксацину – від 7 до 14 годин і не залежить від дози та режиму застосування. 

При експериментах з тваринами гатифлоксацин вільно проходить крізь плаценту та потрапляє у грудне молоко.

Відмінності у фармакокінетиці гатифлоксацину були виявлені у жінок. Жінки похилого віку мали 21 % збільшення Смакс і 32 % збільшення AUC (0-) і більш повільне виведення у порівнянні з жінками молодшого віку.

Педіатрія: фармакокінетика гатифлоксацину у дітей віком до 18 років не була визначена.

Ниркова недостатність: кліренс гатифлоксацину знижений та системний вплив більш виражений у людей з нирковою недостатністю.

Условия хранения: 

Зберігати Гатимак слід при температурі не вище 25 °С, у сухому та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Общая информация

  • Форма продажи:
    по рецепту
  • Действующее в-о:
    Гатифлоксацин
  • Фарм. группа:
    Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства

Код ATX

  • Противомикробные препараты для системного использования
  • Антибактериальные средства для системного использования
  • Противомикробные препараты — производные хинолона
  • Фторхинолоны
  • Гатифлоксацин
Примечание
Описание препарата «Гатимак» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Гатимак — цены в аптеках