Прексиж

Прексиж

О препарате

Прексиж - протизапальний лікарський засіб.

Показания и дозировка

Показання препарата Прексиж:

Симптоматичне ослаблення болю при остеоартритах та ревматоїдних артритах.

Ослаблення гострого болю.

Ослаблення болю, викликаного первинною дисменореєю.

Препарат приймають внутрішньо під час їжі або незалежно від прийому їжі.

Їжа істотно не впливає на всмоктування препарату, тому таблетки Прексіжу можна приймати незалежно від прийому їжі.

При остеоартритах та ревматоїдномуартриті рекомендована доза Прексіжу становить 200 мг 1 раз на добу. Для окремих пацієнтів може бути ефективним короткочасне застосування препарату в дозі 400мг 1 раз на добу.

При дисменореї та гострому болю рекомендована доза Прексіжу становить 400 мг 1 раз на добу.

Передозировка

Передозування препарата Прексиж:

Клінічних випадків передозування не спостерігалося.

У разі підозри на передозування необхідно звільнити шлунок, забезпечити клінічне спостереження і при необхідності призначити симптоматичну терапію.

Побочные эффекты

Побічні дії препарата Прексиж:

Грипоподібні симптоми, інфекції дихальних шляхів (наприклад, бронхіти), інфекції сечових шляхів, запаморочення, головний біль, гіпертензія, кашель, фарингіт, абдомінальний біль, запор, діарея, диспепсія, нудота, блювання, метеоризм, стомленість, набряки нижніх кінцівок.

Дуже рідко можуть виникати кандидоз, інфекції вухата зубів, простий герпес, анемія, порушення сну, мігрень, парестезії, кон”юнктивіти, сухість очей, тремор, гіпотензія, диспное, риніти, гастрити або виразки шлунка, езофагіти, афтозний стоматит, гінгівіт, висипи, кропив”янка, біль у грудях, озноб, спрага тощо.

Противопоказания

Протипоказання препарата Прексиж:

- Підвищена індивідуальна чутливість до люміракоксибу або будь-якого компонента препарату.

- Пацієнти, уяких після прийому ацетил саліцилової кислоти або інших не стероїдних протизапальних засобів відзначалися астма, гострі риніти, носові поліпи, ангіо невротичнийнабряк, кропив”янка або інші алергічні реакції.

- Пацієнти зактивною пептичною виразкою або шлунково-кишковими кровотечами.

- Пацієнти із запальним захворюванням кишечнику.

- Пацієнти з вираженою застійною серцевою недостатністю.

- Пацієнти з кліренсом креатині ну <30 мл/хв.

- Пацієнти зтяжкими захворюваннями печінки.

- Третій триместр вагітності та період годування груддю.

- Дитячий вік.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

При сумісному застосуванні Прексіжу з антикоагулянтами для перорального застосування спостерігалося незначне, але суттєве підвищенняпротромбі нового часу. Тому у пацієнтів, які приймають варфарин або подібні лікарські засоби, слід контролю вати активність антикоагулянту, особливо в перші декілька днів після початку лікуваня або зміни дози люміракоксибу.

Прексіж, як і інші не стероїдніпротизапальні засоби, може зменшувати ефективність діуретиків таантигіпертензивних засобів. У деяких пацієнтів з порушеною функцією нирок сумісне застосування інгібіторів АПФ і засобів, що пригнічують циклооксигеназу, може призвести до подальшого погіршення функції нирок, що, як правило, має оборотний характер. Цю взаємодію слід брати до уваги у пацієнтів, які приймаютьПрексіж сумісно з інгібіторами АПФ.

Прексіж може застосовуватися одночасно з низько дозованою ацетил саліциловою кислотою. Сумісного застосуванняПрексіжу з високо дозованою ацетил саліциловою кислотою або іншими не стероїднимипротизапальними засобами слід уникати.

При сумісному застосуванніциклоспорину або такролімусу з Прексіжом може підвищуватися нефротоксичний вплив циклоспорину чи такролімусу. При комбінованому застосуванні Прексіжу збудь-яким із цих препаратів слід проводити моніторинг функції нирок.

Состав и свойства

1 таблетка містить 200 мгабо 400 мг люміракоксибу;

допоміжні речовини:

таблетки 200 мг: целюлоза мікрокристалічна, натріюкроскармелоза, лактози моногідрат, повідон, титану діоксид, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол, тальк, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172) і титану діоксид (Е 171);

таблетки 400 мг: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, повідон, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол, тальк, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172) і титану діоксид (Е 171);

Форма выпуска: Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологическое действие:

Фармакодинаміка. Люміракоксиб є активним, вибірковим інгібітором циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). Циклооксигеназа є відповідальною за утворення простагландинів. У терапевтичних концентраціяхлюміракоксиб не впливає на синтез простагландинів, який відбувається при активації ЦОГ-1, і відповідно не впливає на нормальні ЦОГ-1 – залежні фізіологічні процеси в тканинах, перш за все у шлунку, кишечнику, нирках і тромбоцитах.

ЦОГ-2 активується у відповідь на запальні стимули. Підвищення активності ферменту призводить до синтезу та накопичення запальних простагландинів, перш за все простагландину Е 2, що викликає запалення, набряк та біль.

У клінічних фармакологічних дослідженнях люміракоксиб викликав дозозалежне пригнічення ЦОГ-2 в плазмі, не пригнічуючи ЦОГ-1. Вибіркове пригнічення ЦОГ-2 люміракоксибом забезпечує протизапальну та аналгетичну дію.

Фармакокінетика.

Люміракоксиб швидко і майже повністю всмоктується після прийому внутрішньо. Пікова концентрація в плазмі крові досягається приблизно через 2 години після прийому разової дози. Абсолютна біодоступність люміракоксибу становить приблизно 74%.

Зв”язування люміракоксибу з білками плазми крові не залежить від концентрації і становить приблизно 98% при терапевтичному рівні в плазмі.

Об”єм розподілу становить 9 л.

Через 5 год. після прийому разової дози препарату концентрація люміракоксибу в синовіальній рідині була вищою, ніжу плазмі, і залишалася суттєво вищою, ніж у плазмі, протягом тривалого часу. Ступінь зв”язування люміракоксибу з білками плазми в синовіальній рідині у порівнянні з плазмою не відрізнявся.

Люміракоксиб проникав в плаценту щурів і кроликів.

Препарат метаболізується в печінці завдяки ізоферменту 2С 9 системи цитохрому Р 450 з утворенням трьох основних метаболітів: 4¢-гідрокси-люміракоксибу,5-карбокси-люміракоксибу та 4¢-гідрокси-5-карбокси-люміракоксибу. Крім того, утворюються різноманітнікон”югати (глюкуроніди і сульфати) цих метаболітів. Фармакологічна дія обумовлюється здебільшого люміракоксибом, в основних метаболітів, що знаходяться в крові, інгібуючої активності відносно ЦОГ-1 і ЦОГ-2 не виявлено.

Елімінація люміракоксибувідбувається в основному шляхом метаболізму в печінці. У незмінному стані зсечею виводиться майже 5% дози.

Період напів виведення люміракоксибуз плазми крові становить майже 4 години. Люміракоксиб не накопи чується в плазмі

Условия хранения:

Зберігати Прексиж слід при температурі не вище 300С в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Общая информация

  • Форма продажи:
    по рецепту
  • Действующее в-о:
    Люмиракоксиб
  • Фарм. группа:
    Нестероидные противовоспалительные лекарственные средства

Код ATX

  • Препараты для лечения заболеваний костно-мышечной системы
  • Противовоспалительные и противоревматические препараты
  • Нестероидные противовоспалительные и противоревматические средства
  • Коксибы
  • Люмиракоксиб
Примечание
Описание препарата «Прексиж» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 5 из 5 возможных на основе 3 голосов
Все лекарства

Прексиж — цены в аптеках