Новая информация для врачей!

Новий випуск (№5) журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

Сергій Антонов,

головний редакторжурналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

Новая информация для врачей! - изображение №1Шановні колеги!

Наша нова зустріч відбувається у літній період — час відпусток та відпочинку, коли про роботу думати зовсім не хочеться. Проте, як би нам з вами не хотілося, але зовсім уникнути робочих справ скоріше не вдасться. Тому і колектив журналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти» продовжує плідно працювати, щоб ознайомлювати вас лише з найцікавішою та найактуальнішою інформацією. У п’ятому номері журналу ви знайдете чимало цікавих і корисних у повсякденній роботі статей щодо організації роботи та правових аспектів діяльності медичного закладу, управління персоналом, навчання та мотивації, діловодства та кадрових питань, інновацій, технологій та тенденцій у медицині.

Зверніть увагу на матеріали, які висвітлюють питання підготовки медичного закладу до перевірки ВБНОН, отримання оплати за медичні послуги, правильного розрахунку вихідної допомоги, особливостей оформлення витягів із документів та критеріїв вибору касових апаратів.

Особливо актуальним, на нашу думку, є інтерв’ю з головою Державної служби України із захисту персональних даних, який відповів на основні запитання, що цікавили наших читачів, та підтвердив необхідність обов’язкової реєстрації баз персональних даних пацієнтів у медичних закладах.

Пропонуємо також вашій увазі статтю щодо правових аспектів надання медичних послуг і допомоги наркозалежним пацієнтам у медичних закладах приватної форми власності.

Упевнені, що цікавими й пізнавальними для вас стануть статті з рубрики «Управління персоналом, навчання та мотивація», які стосуються SPIN-технологій у медицині та спілкування в колективі зі «складними» людьми.

Традиційно друкуємо на сторінках нашого журналу посадові інструкції медичних працівників та зразок документів. У цьому номері це інструкція лікаря-сексопатолога та лікаря-рефлексотерапевта, а також акт фіксування відмови пацієнта від медичного втручання.

Нагадуємо вам про нашу веб-сторінку в інтернеті: http://the-medical-practice.com/, де ви завжди знайдете додаткові матеріали та цікаві новини.

З повагою

Сергій Антонов,

головний редакторжурналу «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

В цьому номері:

1. Обізнаність — краща зброя медичного закладу при перевірці відділом з боротьби з незаконним обігом наркотиків

Євген Щеглов, старший юрист Юридичної компанії «Правовий Альянс»

Лідія Санжаровська-Гурлач, молодший юрист Юридичної компанії «Правовий Альянс»

Багато хто з працівників медичних закладів не за чутками знайомий з відділом з боротьби з незаконним обігом наркотиків (ВБНОН). Нерідко перша зустріч відбувається під час візиту співробітників цього органу виконавчої влади з перевіркою. Зростання з кожним роком кількості подібних заходів надає особливої актуальності питанню правомірності, обґрунтованості та законності проведення ВБНОН перевірок медичних закладів. На жаль, не кожен працівник медичної сфери знає, що саме є підставою такої перевірки та як слід себе поводити при її проведенні.

Тому, що треба знати, аби уникнути порушень з боку ВБНОН та захистити законні права і інтереси медичного закладу під час перевірки і йдеться у даній статті.

Отримання оплати від клієнтів медичного закладу

Зоряна КУРИЛЯК, юрист, експерт з питань оподаткування та бухгалтерського обліку

Специфіка роботи медичних закладів приватної форми власності полягає у тому, що розрахунки з клієнтами за медичні послуги переважно відбуваються у готівковій формі. А готівка завжди перебувала під пильним контролем Нацбанку та податківців. Тобто «крок вправо — крок вліво» від встановлених законодавством правил може потягнути за собою застосування значних фінансових санкцій.

Нагадаємо, що у медичному закладі залежно від певних умов можуть застосовуватись різні форми проведення готівкових розрахунків з клієнтами: із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та без застосування реєстратора розрахункових операцій — з оформленням розрахункових квитанцій, прибуткових касових ордерів або товарних чеків, квитанцій довільної форми тощо.

От і з’ясуймо, за яких умов медичний заклад зобов’язаний застосовувати реєстратор розрахункових операцій і коли у цьому немає потреби, які документи слід оформляти при отриманні готівки та які штрафні санкції встановлено за порушення правових норм з регулювання обігу готівки.

2. Приватна наркологічна практика

Аліна Мельник, канд. мед. наук, судово-психіатричний експерт, юрист

Вчений секретар Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології

В останні роки проблема психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання психоактивних речовин (алкоголізм, наркоманії) не втрачає своєї актуальності як у світі, так і в Україні. Про особливості лікування таких розладів медичними закладами приватної форми власності та приватно практикуючими лікарями читайте у статті нашого експерта.

3. SPIN в медицине: продавайте так, чтобы к вам захотели вернуться

Галина Морозова, директор консалтинговый компании Capital Human Resources (CHR)

На всем постсоветском пространстве в области медицины в силу исторических особенностей сложилось достаточно негативное отношение к понятиям «продажа медицинских услуг», «клиент», «обслуживание», причем если сами пациенты уже давно спокойно относятся к товарно-денежным отношениям, то врачи (и администраторы тоже) впадают в крайности: одни вообще не занимаются продажами своих услуг и своей клиники, другие готовы «втюхивать» все подряд, невзирая на целесообразность, уговорить сдать все мыслимые и немыслимые анализы, прогнать по всему оборудованию. Тогда как идеальный вариант и для пациента, и для клиники находится, как обычно, посередине.

В этой статье речь пойдет не об успешном решении конкретной проблемы, с которой к вам обратился посетитель вашей клиники. А о том, как мотивировать его, как сказали бы стоматологи, на «полную санацию полости рта», когда пациент, возможно, об этом еще не задумывался.

4. Локалізація виробництва лікарських засобів на території України: pro and contra

Тiмур Бондарєв, управляючий партнер ЮК Arzinger

Світлана Постриган, юрист ЮК Arzinger

Локалізація виробництва доволі новий термін для фармацевтичної галузі України, який все частіше можна почути під час професійних дискусій та в засобах масової інформації. Що ж дозволяє вести мову про локалізацію виробництва лікарських засобів на території України? По-перше, це заяви перших осіб держави щодо необхідності зміцнення вітчизняного виробництва лікарських засобів та безпосередньо державна концепція, в якій декларується курс на розроблення та реалізацію стратегії імпортозаміщення, тобто заміщення іноземних лікарських засобів вітчизняними препаратами, по-друге, наявний показовий приклад українського виробника індійського походження «Кусумфарм», який вже здійснив локалізацію виробництва в Україні, а також заяви декількох іноземних фармацевтичних компаній щодо будівництва їх заводів в Україні.

Про переваги та недоліки локалізації виробництва фармпрепаратів на території України читайте у цій статті.

5. Кассовые аппараты в медицинских учреждениях

Оксана Медиовская, руководитель департамента продаж компании «Экспотрейд-Сервис»

Согласно Закону Украины «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» от 6 июля 1995 г. № 265/95-ВР субъекты хозяйствования, осуществляющие расчетные операции в наличной и/или в безналичной форме (с применением платежных карточек, платежных чеков, жетонов и т.п.) при продаже товаров (предоставлении услуг) в сфере торговли, общественного питания и услуг обязаны проводить расчетные операции на полную сумму покупки (оказания услуги) через зарегистрированные, опломбированные в установленном порядке и переведенные в фискальный режим работы регистраторы расчетных операций с распечаткой соответствующих расчетных документов, подтверждающих выполнение расчетных операций, или в случаях, предусмотренных этим Законом, с применением зарегистрированных в установленном порядке расчетных книжек. О видах кассовых аппаратов, их особенностях, технических характеристиках и критериях выбора устройства для медицинских учреждений читайте в статье.