Інструкція
для медичного застосування препарату:
БРОНХОЛІТИН
(BRONHOLYTIN)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина жовто-коричневого кольору, смак солодкувато гострий, запах олії базиліка;

склад: глауцину гідроброміду - 125 г; ефедрину гідрохлориду - 0,100 г, олії базилікової - 0,125 г;

допоміжні речовини: кислоти лимонної - 0,125г, цукру - 43,750г, метилгідроксибензоату - 0,150 г, пропілгідроксибензоату - 0,025 г, полісорбату 80 - 1,250 г, спирту етилового - 1,500 г, води дистильованої - до 125, 0 г.

Форма випуску. Сироп.

Фармакологічна група. Бронхолітичний, протикашльовий засіб.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат, виявляє протикашльову, бронходилатуючу та бронхосептичну дію. Комплексна дія препарату зумовлена властивостями його основних компонентів: глауцину гідроброміду, ефедрину гідрохлориду та олії базиліка. Глауцину гідробромід пригнічує центр кашлю, не пригнічуючи функції центру дихання. Має виражену аналгетичну, бронхолітичну та протизапальну дію. Ефедрину гідрохлорид – симптоматик змішаної дії. Він збуджує альфа- та бета-адренергічні рецептори та викликає вивільнення норадреналіну з депо. Помірно інгібує моноамінооксидазу. Зменшує набряк бронхіальних тканин, викликає звуження артеріол та збільшує артеріальний тиск; поліпшує атріовентикулярну провідність; збільшує та прискорює ЧСС. Стимулює процеси збудження в ЦНС та збільшує збудливість центру дихання. Базилікова олія пригнічує кашльовий рефлекс, виявляє бронхоспазмолтичну та антисептичну дію.

Експериментальні фармакологічні дослідження сиропу бронхолітину показують, що він зменшує спастичну дію гістаміну на бронхи.

На серцево-судинну систему діють два головних компоненти – ефедрин та глауцин, які виявляють протилежну дію. Ефедрин збільшує ЧСС та артеріальний тиск, а глауцин зменшує значення цих показників.

Показання для застосування. Гострі та хронічні бронхіти, трахеобронхіти, спастичні та астматичні бронхіти, бронхіальна астма, кашель.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1 столовій ложці (15 мл) 3-4 рази на день;

дітям від 3 до 10 років – по 1 чайній ложці (5 мл) 3 рази на день;

дітям старше 10 років – по 2 чайні ложки (10 мл) 3 рази на день.

Побічна дія. Звичайно хворі добре переносять прийом бронхолітину. В окремих випадках через 15-30 хв. Після прийому проявляються зумовлені ефедрином легкі та швидкозникаючі побічні явища: тремор, серцебиття, легке збудження, пітливість.

У дітей ефедрин може викликати сонливість.

Препарат можуть вживати водії автомашин та особи, робота яких потребує високої швидкості психічних та фізичних реакцій.

Протипоказання. Не використовують при коронарному склерозі, стенокардії, гіпертиреоїдизмі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Бронхолітин може використовуватись одночасно з антибіотиками та іншими хіміотерапевтичними лікарськими засобами, антипіретиками та вітамінами. Слід враховувати лікарські взаємодії з інгібіторами МАО, резерпіном, трициклічними антидепресантами. При одночасному вживанні з гуанетидином підсилюється безпосередньо альфа-адреноміметичний ефект та інгібується його дія.

Передозування. При передозуванні з'являються нудота, блювота, втарата апетиту, нервове збудження, порушення кровообігу, тремор кінцівок, запаморочення, пітливість, ускладнене сечовиділення.

Лікування: промивання шлунка та симптоматичні заходи.

Особливості застосування.

Не рекомендується прийняття препарату протягом першого триместру вагітності та у період лактації.

Умови та термін зберігання.

У захищеному від світла місці при температурі 8-15 ° С. Зберігати в недоступних для дітей місцях. Термін зберігання - 4 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Флакони по 125 мл.

Виробник. АТ “Софарма”.

Адреса. Болгарія, м. Софія, Ілієнське шосе,