Інструкція
для медичного застосування препарату:
ГЛАУВЕНТ
(GLAUVENT)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: гідробромід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі драже правильної форми, колір глаувента 0,01 – рожевий, колір глаувента 0,04 – оранжевий, солодкий на смак, без запаху;

склад: глауцину гідроброміду - 0,0100 і 0,0400 г;

допоміжні речовини:

  • крохмаль 0,0333 0,0262
  • цукор 0,0200 0,0160
  • желатин 0,0037 0,0048
  • тальк 0,0020 0,0020
  • стеарин 0,0010 0,0010

 

Форма випуску. Драже.

 

Фармакологічна група. Препарат, що пригнічує кашель.

 

Фармакологічні властивості. Глаувент – протикашльовий лікарський засіб центральної дії. Містить алкалоїд глауцин, ізольований із рослини Glaucinum flavum (Мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю. На відміну від кодеїну, глауцин не впливає на центр дихання і не викликає медикаментозної залежності. Він не впливає на моторику кишечнику, має слабку спазмолітичну дію, має симпатолічний ефект і може викликати зниження артеріального тиску.

 

Фармакокінетика. При пероральному введенні препарат швидко резорбується із шлунково-кишкового тракту. Час досягнення максимального рівня у плазмі складає приблизно 1,5 год. Метаболізується у печінці і виводиться переважно із сечею.

 

Показання для застосування. Застосовується при сухому кашлі різної етиології: інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, деякі захворювання легенів – гострий та хронічний бронхіт, пневмонія, силікоз, рак, туберкульоз та ін.; при інфекційних захворюваннях (коклюш, грип).

 

Спосіб застосування та дози. Глаувент застосовують внутрішньо. Разова доза для дорослих складає 40 мг, добова – 2-3 драже. У більш складних випадках разову дозу можна збільшити до 80 мг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 200 мг.

Разова доза для дітей старше 4 років складає 10 мг (11 драже), добова – 2-3 драже.

Рекомендовано приймати препарат після їжі.

Глаувент не слід приймати при мокрому кашлі, який супроводжується виділенням мокроти, так як існує ризик обтурування бронхів секретом, який міститься в них. Слід обережно призначати препарат хворим із лабільним артеріальним тиском і гіпотонією, так як у результаті його симпатолітичної дії є ризик виникнення колапсу.

 

Побічна дія. Препарат переноситься дуже добре. Рідко при прийомі високих разових доз (порядку 80 мг) можуть з'явитись запаморочення, нудота, слабкість, зниження артеріального тиску.

Даних щодо несприятливого впливу препарату на керування автомобілем і виконання робіт, які вимагають високої швидкості психічних та фізичних реакцій, немає.

 

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату; артеріальна гіпотонія і інфаркт міокарда; діти до 4 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних щодо будь-яких несприятливих лікарських взаємодій Глаувенту немає. Його можна комбінувати із антибіотиками, хіміотерапевтичними засобами і т.д.

 

Передозування. При передозуванні застосовують звичайні заходи для швидкого елімінування препарату з організму (промивання шлунку, активоване вугілля, інфузія водно-сольовх розчинів), а також проводять симптоматичне лікування.

 

Умови та термін зберігання. У сухому і захищеному від світла місці при температурі 15-25° С. Термін зберігання – 3 роки з моменту виготовлення.

 

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Драже 0,01 г і 0,04 г по 20 штук у блістерах. По 40 блістерних упаковок у картонній коробці.

 

Виробник. АТ “Софарма”.

 

Адреса. Болгарія, м. Софія, Ілієнське шосе,16.