Вимірювання анатомічної будови голови пацієнта з використанням нового 3D-цефалометра, без допомоги рентгена, пропонує широкий спектр вимірювань в трьох плоскостях. В доповнення до загальноприйнятого цефалометричному знімку прикусу з правого боку можливо добути данні щодо прикусу також з лівого боку.

Порівняльний аналіз обох половин лиця проводиться безпосередньо під час знімку. Навіть звичайні коефіцієнти збільшення рентгенівських знімків не використовуються. Данні 3D-вимірювань можуть використовуватися з частою періодичністю для складання статистичних показників. Повторні рентгенівські знімки не дають інформацію для планування та лікування пацієнтів категорії III.

Середні данні двох вимірювань одного рентгенівського знімку (Dahlberg) не надають ані статистичних даних від конкретного пацієнта в лікуванні категорії III, ані не відрізняються якістю, а також можуть містить помилки в кожному випадку. Магнитна цефалометрія запрограмована так, щоб залучити аналіз на основі 3D-величин голови пацієнта в реальному часі. Сканер noXrayCeph рахує данні с точністю 0.038 мм, що в 6 разів перевищує точність вимірювання рентгена з розрішенням 0.24 мм.

Д-р Торстен Брандт, Д.М.Н.
Ортодонтична клініка в Вейсбаден,
Німеччина