Аугментація кістки щелеп стала важливим компонентом протезної реабілітації стоматологічних хворих при використанні методу дентальної імплантації.

Однак, ще остаточно не випрацювані чіткі критерії до застосування кістково-пластичних матеріалів, зокрема з огляду на їх ефективність щодо створення необхідного об'єму кістки, травматичність маніпуляцій тощо.

Запропонована класифікація рівнів імплантологічного втручання (Угрин М, 2004) стала одним з критеріїв, що дозволяє лікарю вибрати як адекватний спосіб аугментації, так і відповідний кістково-пластичний матеріал.

Так, втручання І і II рівнів або не вимагають проведення кісткової пластики (І рівень), або її проведення в невеликому обсязі (II рівень), що зазвичай не передбачає забору власної кістки, а можливе лише використання таких остеокондуктивних матеріалів, як кістковий замінник природного походження, отриманий з мінеральної частини бичачої кістки, BIO-OSS та колагенових мембран BIO-GIDE.

Втручання III рівня передбачає використання як власної кістки, так і інших кістково-пластичних матеріалів, або їх комбінації, залежно від обсягу втручання, характеру та локалізації дефекту.

Втручання IV рівня, як правило, вимагає використанням значного об'єму власної кістки і, переважно, з забором у позаротових ділянках.

Запропоновані критерії дозволяють лікарю правильно вибрати способи аугментації та кістково-пластичні матеріали відповідно до рівнів імплантологічного втручання.

Угрин Мирон Миронович,
директор Центру стоматологічної імплантації
та протезування "MM" (Львів).
Президент Асоціації імплантологів України
Член правління Асоціації стоматологів України,
Член Європейської Асоціації Остеоінтеграції,
Член Американської Академії Остеоінтеграції,
Член Міжнародного конгресу оральної імплантології,
Почесний член Асоціації імплантологів Польщі,
Засновник Благодійного фонду
Мирона Угрина допомоги дітям
з природженою відсутністю зубів, онкологічним пацієнтам
та пацієнтам похилого віку