За спільної ініціативи Міністра охорони здоров’я України В. М. Князевича та Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів і Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги 11 вересня 2008 р. вперше відбулася зустріч Міністра з представниками громадських і релігійних об’єднань, що діють в Україні. Захід проходив у форматі «круглого столу» на тему «Права пацієнтів в Україні. Паліативна допомога: духовні аспекти. Душпастирська опіка важко хворих та помираючих осіб». У зустрічі взяли участь близько 10 представників різних релігійних об’єднань. Це свідчить про те, що тема допомоги невиліковно хворим людям наприкінці їх життя згуртовує представників різних культур і віровизнань.

В Україні розпочинається робота з створення системи паліативної, хоспісної допомоги. Ця система спрямована на забезпечення комплексу медичних, соціальних, психологічних та духовних послуг для максимально можливого покращення якості життя невиліковно хворої людини та її рідних. Головне завдання паліативної допомоги – усунення болю та інших важких проявів хвороби, догляд, психологічна, соціальна та духовна допомога.

Під час засідання обговорювалися актуальні питання розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні та усунення перешкод на шляху реалізації прав людини на знеболення та духовну, психологічну підтримку пацієнта з невиліковним захворюванням та його близьких з метою зменшення страждань та гідного завершення земного життя. В усьому світі паліативну допомогу визнають як необхідну складову гуманності, визнання цінності кожної особистості та дотримання людської гідності в останні дні земного життя.

В Україні розпочато роботу з підготовки Державної програми розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні на 2010 – 2014 роки. З цією метою Наказом Міністра було створено Координаційну Раду з паліативної та хоспісної допомоги, до складу якої увійшли відповідальні працівники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ України, представники духовенства, фахівці, представники громадських організацій.

Під час зустрічі Міністр охорони здоров’я В.М. Князевич наголосив на необхідності спільного вирішення проблеми розвитку комплексної допомоги невиліковно хворому у кінці життя та висловив необхідність діалогу щодо теми духовного супроводу хворих у закладах охорони здоров’я.

Представники релігійних об’єдань висловили готовність сприяти проведенню заходів щодо відзначення Всесвітнього Дня паліативної допомоги 11 жовтня 2008 р. Під час круглого столу було оприлюднено спільну Декларацію про капеланство (духовний супровід) у сфері паліативної опіки.

Цей захід продовжує низку заходів Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів, спрямованих на розвиток повного спектру послуг невиліковно хворим у кінці їх земного життя. У 2006 р. Рада, ініціювавши зустріч представників ряду Церков і релігійних об’єднань, закликала Церкви до молитов і благодійних акцій, спрямованих на допомогу хворим. У 2007 р. відбулася міжнародна французсько-польсько-українська конференція, присвячена правам людини і духовній опіці в кінці життя. На початку 2008 р. представники Української Православної Церкви взяли участь у офіційному візиті до Франції, де вивчалися питання, пов’язані зі співпрацею громадських, релігійних і державних установ у сфері охорони громадського здоров’я.