“На сьогодні в світі немає більш надійного захисту від інфекційних хвороб ніж вакцинація. Завдяки впровадженню щеплення було ліквідовано таке смертельно небезпечне захворювання як натуральна віспа. В більшості країн світу, протягом багатьох років, не реєструється поліомієліт, в країнах Америки, більшості країн Європи реєструються поодинокі випадки кору, краснухи. Щорічно світ втрачає 5 мільйонів людей від інфекційних захворювань та 1 мільйон стають інвалідами.

Проте, в останні роки в Україні проходить масована антивакцинальна кампанія. Це призводить до масової відмови батьків дітей від профілактичних щеплень. Мусимо зазначити, що така ситуація є загрозою для національної безпеки України. Відмова від проведення щеплення призведе до різкого збільшення дітей, які не мають захисту від інфекційних хвороб. Накопичення великої кількості не імунних дітей в країні загрожує виникненню через 2- 4 років спалахів інфекційних захворювань із значною кількістю смертельних випадків.

Окрім цього, Україна стане країною-ізгоєм в світі. Цивілізовані країни Європи, Америки будуть змушені обмежити різного роду контактів з Україною, із-за загрози завезення в їх країни інфекційних захворювань.

Таким чином, якщо Україна вважає себе цивілізованою країною, намагається інтегруватися в Європейський союз, інші міждержавні об’єднання світу, вона повинна зосередити зусилля не тільки медиків, але і політиків та державних діячів на підтримку профілактичних щеплень”.