К новой семье© проект

Пише волонтер Манакова Вікторія (мвика)

Хочу розповісти вам історію про дівчинку з Ізяславського інтернату, яка дуже потребує нашої допомоги...

Юзепчук Тетяна народилися 15 квітня 1992 року семимісячною, з вагою 950 г. З перших годин свого життя дитина почала боротьбу за виживання. Вже той факт, що вона народилася свідчить про те, що Тетянка дуже хотіла як найскоріше розпочати своє життя, щасливе і красиве... Але доля розпорядилася інакше... З перших кроків свого життя вона вела боротьбу за своє існування в цьому світі...

Розпочалось це з того, що зразу після народження потрапила до лікарні. Тані поставили діагноз гострий рінофарінгіт, рахіт 2ст., перинатальної гіпоксичної енцефалопатії середнього ступеня важкості. Гіпсохромна анемія легкого ступеня.

В 1993 році поставили діагноз ДЦП, затримка психомоторного розвитку, затримка фізичного розвитку, гіпсохромна анемія. Так розпочалось митарство по лікарням. До трьох років майже весь час Таня проводила у Острозькій дитячій лікарні. В 1995 році їй з мамою дали направлення в м. Одесу на лікування в санаторій "Хаджибей". Хоча дівчинці було лише три роки, спогади про те не легке лікування її не покинули і досі... Вона пам’ятає все це, ніби то було вчора...Розповідає мені весь пережитий жах з слізьми на очах...:" Там мені робили таку процедуру ,як блокада, хто знає що це, мене зрозуміє, це страшна біль, кожного разу коли мені треба було проходити цю процедуру я плакала і хотіла, щоб це скоріше закінчилось. Але завдяки цьому я зробила свої перші кроки в 3 роки!!!... це було важко і боляче, зробивши 2-3 кроки я падала. Однак я могла ходити!!! Це були мої перші кроки до одужання!!! Я так хотіла ходити як всі діти...ходити по вулиці міцно тримаючи маму за руку..."

Після санаторію Таня лікувалась в Острозькій лікарні, туди у лікарню приїхали лікарі з Рівненської обласної дитячою лікарні. Серед них був лікар , який запропонував зробити операцію. Так Таня потрапила в Рівненську лікарню, де першу операцію зробили у 1999 році. Був поставлений діагноз: ДЦП у формі нижнього спастичного парапарезу із еквінусним положенням обох стопів та внутрішньою ротацією нижньої кінцівки. Залишкові явища МКД, НКО.

І 5 березня 1999 року зробили перше операційне втручання в 5 етапів:

  1. низведення спіральної мускулатури зліва.
  2. низведення спіральної мускулатури зправа.
  3. міотомія аддукторів зліва.
  4. міотомія аддукторів зправа.
  5. міотoмія малого та середнього сідничних м’язів зліва по Чалкіну.

Першого червня 1999 року зробили другу операцію, після цієї операції Таня змогла ступати на п’ятки...

18 грудня 2000 року зробили третю операцію:

  1. операція Еггерса справа.
  2. операція Стаддера справа.

А через півроку зробили четверту операцію.

Ось так, крок за кроком Таня навчалася ходити, навчалася жити, навчалася спілкуватись...знайомитись...Так протягом двох з половиною років їй зробили чотири операції, завдяки яким дівчина змогла навчатися в справжній школі!!! В Ізяславській школі-інернат!!! До цього вона навчалася дома.

А в 2007 році Таня була в Національному центрі “Україна” м. Євпаторія, де проходила реабілітацію. Саме найбільше, що Тані сподобалось, що там вона навчилась плавати і зустріла багато друзів і відомих людей. З першого дня свого життя Тетяна стала боротися за своє щастя - за здоров"я...

Через 1.5 року в неї буде випускний і дівчина вже не по дитячому мріє... мріє все своє життя станцювати вальс. Як всі дівчатка випускниці... Хоче навчитися кататися на ковзанах, хоче допомагати дітям, які мають таку саму хворобу, як вона... Для цього Таня має сильний дух і велике бажання. Але їй потрібна допомога, НАША допомога ....

Лікар, який робив попередні операції, сказав, що Таня зможе ходити ще краще, але для цього необхідно зробити ще одну операцію...

11 лютого 2008 року я з Тетяною зустрілась з хірургом з Охматдит. Нажаль, лікар поставив вирок… дівчині не можна робити операцію, АЛЕ їй необхідна реабілітація в Трускавці в лікаря Козявкіна!!! Є великі шанси що після реабілітації Таня зможе ходити як всі… Їй ДУЖЕ потрібна НАША допомога!!! Давайте подаруємо дівчинці путівку на реабілітацію, яка з часом послужить білетом в нормальне, здорове і щасливе життя. Я подала документи Тетяни на реабілітацію в клініку. Мені прийшла відповідь що її зможуть прийняти там 2 липня 2008 року. Лікування на 12 днів коштуватиме 3795 грн, туди не входить харчування і проживання у клініці. Якщо ж проживати і харчуватися у клініці, то це коштує 45 євро на добу з одного чоловіка… є ще один варіант з проживанням, можна винаймати квартиру, це буде коштувати приблизно 50 грн за добу.

Таня мріє, що зможе навчатись в університеті та ходити на дискотеки… Дівчинка народилася в один день з відомою артисткою Аллою Пугачовою, вона сильна і цілеспрямована жінка, і Тетянка за характером схожа на неї.

Таня написала нам листа:

"В Пугачової є пісня, де такі рядки:
Море счастья опустело,
А река любви замерзла,
Лишь осталось озеро надежды…
Я сподіваюсь, що море мого щастя тільки почало поповнюватися, річка мого кохання тільки починає розливатися світлими і чистими водами, а надія завжди поряд зі мною... Як би я не мала надії і бажання я б не досягла того, що я маю тепер. І зараз я маю надію на те, що знайдуться люди, які допоможуть здійснити мою найзаповітнішу мрію. І завжди сподіваюсь на диво..."

Тим, хто бажає допомогти Тетянці, можна передавати гроші нашому волонтеру по Ізяславській школі-інтернату:

Вікторія Манакова (в форумі мвика),
мобільний телефон 8 050 928 58 65
Icq (416-265-394) vmanakova@mail.ru

м. Київ, Солом’янський район (біля Солом’янського ринку)