Сон з ризиком для життя

Сон з ризиком для життя

Кажучи простими словами, це зупинка дихання уві сні. Тисячі подружніх пар після кількох років спільного життя «розбігаються» на ніч по різних кімнатах через те, що чоловік своїм храпом не дає спати дружині. Втім, якщо до звуку ще сяк-так можна звикнути, то до відчуття, що твоя друга половинка щойно зробила свій останній вдих, пристосуватися важко. Адже при апное сну людина перестає дихати до 80-ти разів за годину! Саме так відбувалося з Євгеном Ігоревичем, журналістом із Тернополя, який став одним із перших пацієнтів Науково-практичного консультативного медичного центру «УкрТелеМед» - тут є перша в Україні лабораторія сну, де людина з апное може пройти повне обстеження. Ще рік тому така медична послуга була, на жаль, недоступною для українців, адже жоден медичний заклад таких досліджень не проводив. А тепер кожен із пацієнтів Центру може буквально подивитися на себе збоку: дослідження починається з живого експерименту, під час якого людина проводить одну ніч у клініці, а лікарі фіксують показники організму та знімають на плівку те, як спить пацієнт.

«Це одна з найпоширеніших і найбільш небезпечних проблем, з якими зустрічається людина, яка має синдром обструктивного апное сну», - розповідає головний лікар Лабораторії сну, кардіолог Євгенія Павлюк. Вона пояснює, що при цьому порушенні, яке, до речі, переважно мають люди із зайвою вагою, організм витрачає всі сили на те, щоб не дати людині задихнутися. Той, хто має апное, після гучного храпу раптом затихає, бо дихання зупиняється. У мозок потрапляє сигнал про нестачу кисню, нервова система отримує наказ прокинутися. Людина прокидається, сама цього не помічаючи, потім засинає, знову починає хропіти, дихання знову зупиняється, і так далі, по колу. Результат – постійна втома вдень, відчутне зниження працездатності (помітне для оточуючих), нестримне бажання заснути, щойно з’явиться спокійна хвилинка (навіть не зважаючи на присутність сторонніх людей), роздратованість, неврівноваженість та порушення статевої функції.

Апное має й чимало серйозних медичних наслідків: у тих, хто страждає зупинками дихання уві сні, з цієї причини розвиваються інсульти, інфаркти міокарда, гіпертонічна хвороба, порушення обмінних процесів і, як наслідок, цукровий діабет. Крім того, значно підвищується ймовірність раптової смерті уві сні – це часто стається близько четвертої-п’ятої години ранку, коли зупинки дихання частішають.

Від апное сну не допомагають пігулки, настоянки чи замовляння. Натомість доведений ефект має застосування спеціальних приладів, які контролюють тиск повітря – він потрапляє у дихальні шляхи через спеціальну маску. Цей метод лікування має назву CPAP (сіпап). Про те, що маска заважатиме спати, турбуватися не варто, принаймні, так вважає тернопільчанин Євген Ігоревич. Після того, як він почав використовувати цю маску, життя його в буквальному значенні слова змінилося: додалося активності, життєвої енергії, бадьорості. Сон нормалізувався, зникла потреба кілька разів впродовж ночі підніматися в туалет, не залишилося жодних слідів депресії, властивої всім, хто страждає від апноє, змінилося ставлення до себе, з’явився час і сили на турботу про рідних людей. А дружина Євгена Ігоревича тепер нарешті позбулася страху, що одного разу організм її чоловіка може не дати сигнал прокинутися. Ця небезпека тепер в минулому. Як і неспокійний сон з ризиком для життя.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦIЮ

та пройти обстеження можна в науково-практичному центрі «УкрТелеМед» за адресою:
м.Київ, вул. Народного Ополчення, 5
ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеско», 2-й корпус, 3-ій поверх.

Контактні телефони: +38 044 537 36 86, +38 050 410 75 57

Консультації та підбір CPAP-терапії здійснюють провідні наукові співробітники інституту кардіології ім. М.Д. Стражеско та кафедри функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)