Імуносупресивна терапія в періоди відторгнення трансплантата нирки

Імуносупресивна терапія в періоди відторгнення трансплантата нирки

Костенко Андрій Анатолійович

Соавтори: Саєнко В.Ф., Зограб’ян Р.О., Черенько С.М.

Інформаційна брошюра для пацієнтів з трансплантацією нирки
Від Інституту Хірургії та Трансплантології АМН України

АЛГ, Атгам

АЛГ і Атгам- препарати, що містять поліклональні антитіла. Активна речовина - імуноглобулін кролика (АЛГ) чи коня (Атгам). Дію цих препаратів спрямовано на боротьбу з різними типами білих кров'яних тілець. Атгам і АЛГ - дуже ефективні імунодепресанти, однак вони застосовуються тільки в дуже короткий період - одразу після трансплантації чи в періоди відторгнення.

Атгам (кінський антилімфоцитарний глобулін) являє собою очищений, з контрольованою якістю, поліклональний кінський Ig імуноглобулін з переважною специфічністю до Т-лимфоцитів людини. Мається досвід більш, ніж 10-річного застосування Атгама з тієї пори, коли він був зареєстрований FDA у США. Було показано, що він є безпечним і ефективним препаратом при використанні в якості індукційної терапії і лікування відторгнення нирки, серця, печінки і підшлункової залози в реципієнтів даних органів, а також при лікуванні апластичної анемії.

Аналіз співвідношення ризик/перевага підтверджує доцільність використання Атгама в більшості хворих з пересадженими органами як для індукційної терапії, так і для лікування відторгнення. Перевагами Атгама є добре документована ефективність, відсутність важких реакцій «першої дози», можливість контролю за лікуванням з використанням оцінки рівнів Т-клетин і відносно тривалий період ліцензованого виробництва і застосування.

Побічні ефекти

Можливі анафілактичні реакції у вигляді різкого зниження артеріального тиску, відчуття напруженості в грудній клітині, важкості подиху, нудоти, підвищення температури, знобіння, кропивниці.Можуть відзначатися болі в суглобах, зменшення кількості лімфоцитів і тромбоцитів, збільшення ризику розвитку геморагії.Також можливі гастроентерологічні проблеми - нудота, блювота, діарея.

Ортоклон (ОКТ-3)

Ортоклон містить мишачі антитіла, що виводять з організму (елімінують) Т-лімфоцити. Це сильний імунодепресант і застосовується тільки протягом нетривалого часу. Його використовують при гострому відторгненні нирки, коли терапія з застосуванням кортикостероїдів виявилася неефективною. Також використовують його для профілактики відторгнення в короткий проміжок часу після трансплантації у пацієнтів категорії високого імунологічного ризику.

Прийом Ортоклона

Ортоклон призначається в дозі 5 мг/доб болюсно внутрішньовенно протягом 1 хвилини з профілактичною метою протягом 5-7 днів, а для лікування - протягом 10-14 днів за відповідним призначенням.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)