Олеся30 | 2015-11-12 14:48:04

Цитологіч

Пол: женский. Возраст: 30 лет. Цитоморфологічний висновок: Тип ІІ. запальний тип мазка, Зміни, характерні для Papilloma virus-інфекціі. Допоможіть консультацією по цьому випадку

Ответы врачей 1

Ганущак Андрей Васильевич
акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, улица Пушкинськая,38 Клиника эстетики тела и пластической хирургии РомиТаль | RomiTal"
Телефон: +38 (068) 778 8818
Добрий вечір! Pap-test, тест Папаніколау або цитологічний мазок – метод дослідження, за допомогою якого можна визначити передракові або ракові захворювання піхви і шийки матки. Піхву і шийку матки вистилає тканина під назвою плоский епітелій. У мазку представлений видами клітин: поверхневого шару, проміжного шару, базального та парабазального шарів. У репродуктивному віці плоский епітелій перебудовується постійно і через кожні чотири - п'ять діб повністю заміщається новим шаром. Всі клітини повинні мати нормальні форму і розмір, правильне співвідношення між клітиною і ядром, нормальну форму, розмір і зовнішній вигляд ядра. Зміни можуть бути обумовлені не тільки злоякісними змінами, але й запальними захворюваннями, вірусними інфекціями (про інфекцію також говорить збільшення рівня лейкоцитів у мазку), застосуванням контрацептивів, вагітністю. Частою причиною змін клітин у мазку є наявність папіломавірусу людини (ВПЛ, HPV). Наявність вірусу певних типів також збільшує ймовірність розвитку дисплазії і раку шийки матки. У такому випадку лікар проводить кольпоскопію і обстеження на інфекції, які викликають патологічні зміни і відповідно проводить їх лікування з контролем одужання. Якщо у Вас виникають додаткові питання - пишіть або дзвоніть! З повагою, А.В. Ганущак.