Новый эксперимент: 365 днів без цукру

Новый эксперимент: 365 днів без цукру

Как отказаться от сахара и чем его заменить, если вы любите сладкое? О новом эксперименте #365днівбезцукру рассказывает HR-director компании Postmen, фотограф, журналист Olena Vedmid. 

Олена Ведмідь
Олена Ведмідь
HR-director компанії Postmen
Зимові канікули ми з дітьми та чоловіком провели в США. І кожен раз, коли в кафе підходив офіціант і питав “що будете пити?”, ми казали: “воду, ноу айс!”. Він відповідав: “ну, звісно, воду, так а пити що будете?”. І ти відчуваєш себе таким не як всі, аж якось невдобно... Бо всі навкруги п'ють газовані напої або сік, в кращому випадку - вино.

ПРО ЦУКОР

Тиждень перший

Останнім часом я багато думала про цукор, зустріла дві сім'ї, які не вживають його взагалі. В Америці є величезний вибір – купа всього натурального, що можна використовувати замість цукру: стевія, кокосовий цукор, кленовий сироп або сироп агави. А що у нас? Чи є ці продукти? Бо я сьогодні прийняла важливе рішення. Я відмовляюсь від цукру!

Не можу назвати себе фанатом солодощів, але домашні десерти, булки, шоколад – моя окрема любов. Та головна причина відмовитись від цукру - це мої діти. Ось хто життя не уявляє без соків, морозива, цукерок. І проблема в мені. Винна я сама. Я – їхня мама. Я купую цукор!

Новый эксперимент: 365 днів без цукру - изображение №1

Ми не збираємось жити без солодкого, ми хочемо жити без цукру. Сьогодні мій кошик в магазині наповнений: дуже багато горіхів, сухофрукти та фрукти, мед, м'ясо, овочі, каші, сир і навіть рисова лапша, тому що за одне і борошна будемо їсти менше!

Нещодавно показала дітям фільм Джеймі Олівера "Цукрова лихоманка" та австралійця, який вирішив провести над собою цукровий експеримент, фільм так і називається “Цукор”. І діти почали щось розуміти! Вони готові приєднатись до мого експерименту. Тому акцію #365днівбезцукру пропоную вважати розпочатою.
 


На жаль, я робила помилку – раніше дозволяла дітям цукерки та додавала цукор в компот, який споживався літрами. До речі, зі старшим сином було легше – він вперше спробував цукерку в 5 років. Але донька, яка на два роки молодша, відповідно почала знайомство з солодощами раніше – в 3. І в неї це бажання поїсти солодкого проявляється набагато сильніше, ніж в сина. А також з зубами є проблеми, на жаль.

Коли ми були в США, я не могла зрозуміти, що відбувається з Яринкою. За півгодини після сніданку у неї псувався настрій і вона казала, що хоче їсти. І тільки тепер до мене дійшло, що проблема в тому, чим вона снідала – сухі солодкі пластівці з молоком та солодкий йогурт... Начебто нічого поганого, але... Думаю, їй самій не подобався свій стан.

Новый эксперимент: 365 днів без цукру - изображение №2

Я отримала багато порад, в тому числі були думки, що цукор потрібен дітям. Я твердо переконана, що цукор не потрібен ні дітям, нікому. Я на собі переконалась, що він погано впливає на нервову систему, на кажучи вже про зуби та інші органи. Те, що потрібно організму – це глюкоза. Але її можна отримати не з цукру, а з натуральних продуктів.

Тому в перший же день експерименту я пішла в магазин в пошуках того, чим можна замінити цукор – не штучне, а натуральне, і щоб на смак було добре. На це у мене пішло півдня. Три магазини. Виявилось, що майже в кожному магазині є спеціальні відділи для діабетиків. Я купила цукерки та печиво зі стевією, і варення з малини. Діти після вечері з’їли по 1-2 цукерки та сказали, що на смак це те саме, що і звичайні. Фух. Я навіть не куштувала – немає бажання їсти солодке. Варення смачне і також не відрізняється на смак (мені вистачило однієї чайної ложки). Також я купила стевію, мед та кокосовий цукор. Але ще навіть не відкрила їх.

Щодо вартості цих задоволень – мені здалось, що продукти без цукру дорожче. Але є в мене відчуття, що їсти ми їх будемо повільніше. Я хочу більше овочів та фруктів. І, звісно, ніякого соку, солодких йогуртів або булок. Відкриттям дня для мене стала потреба уважно читати етикетки! Навіть до сухофруктів додається цукор!

Новый эксперимент: 365 днів без цукру - изображение №3

Таке враження, що моя боротьба з цукром зустрічає ще більше супротиву, ніж з алкоголем. Коли я написала пост про відмову від цукру, то світ розділився на дві частини: ті, хто його перестав вживати, і ті, хто вважає, що цукор не приносить шкоди і що головне просто це не їсти його занадто багато. Ось це “не багато” – у кожного різне. І моя мета – не переконувати когось в правильності свого рішення. Для мене важливо побачити результат у своїй сім’ї.

Я думала, що найскладніше буде з дітьми. Але вони з розумінням підтримали моє рішення. З ними ми домовились так: якщо в школі або в гостях у бабусі їм будуть пропонувати солодке, то вони можуть вирішити самостійно – хочуть вони це з’їсти, чи ні. Проте додому купувати солодощі та печиво я не буду. Моє найбільше здивування в тому, що найскладніше – переконати не дітей. Найважче було переконати чоловіка... Проте у нього немає цукрової проблеми, він майже не вживає солодке. Тому і не розуміє, чому я почала кампанію проти цукру. Але ця проблема є у мене, і я налаштована її вирішити.

Фото: Olena Vedmid

Вас зацікавить:

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)