Звернення Міністерства охорони здоров’я до громадян України у зв’язку з різким похолоданням

Звернення Міністерства охорони здоров’я до громадян України у зв’язку з різким похолоданням

У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо продовження складних погодніх умов в Україні, Міністерство охорони здоров’я звертається до громадян України з проханням прислухатись до порад медиків, щоб уберегти себе і своїх близьких від переохолодження та обмороження.

Лікарі рекомендують дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур, а саме:

1. скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю;
2. не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню обсягу кровообігу та швидкому замерзанню;
3. не носити важких предметів (сумок, кошиків тощо), які здавлюють судини, зокрема рук, що сприяє замерзанню;
4. не вживати алкоголь, який сприяє розширенню судин, що призводить до втрати тепла та швидкого замерзання;
5. не користуватися зволожуючим кремом для обличчя та рук.

• Особливо треба берегтись від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

При виявленні ознак обмороження необхідно вжити наступні заходи:

1. При обмороженні І ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину у тепле приміщення. Можна зробити масаж кінцівок.

Увага!
Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) — перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.
2. При обмороженнях ІІ – ІУ ступенів (блідість, втрата чутливості кінцівок) постраждалого слід відігрівати за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, але починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33 – 34 градусів. Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов’язку.

Увага!
Не слід відігрівати постраждалого з обмороженнями відразу гарячою та теплою водою, бо швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.

Довідка
Обмороження наступає внаслідок впливу низьких температур. Температура 3-4º С вище нуля уже може бути причиною охолодження організму, а при мінусовій температурі, навіть при -3º чи -4ºС, наступає обмороження. Особливо шкідливо діє на організм вологість повітря.

Розрізняють три стадії замерзання: озноб - температура тіла знижується до 35º; судома - наступає при температурі тіла 34-33 градуси; кома (втрата свідомості) появляється при температурах 33-32 градуси.

Обмороження насамперед найчастіше стосується відкритих частин тіла - рук, обличчя, а також нижніх кінцівок. Обмороження буває 4-х ступенів: при І спостерігаються функціональні порушення, при ІІ - появляються пухирі, при Ш - омертвілість шкіри, ІУ - відмирання всіх тканин. При обмороженнях Ш та ІУ ступенів потрібно хірургічне лікування з приводу пересадки шкіри або ампутації кінцівок.

При обмороженнях верхніх кінцівок хвороба загрожує втратою руки, обличчя - здебільшого втратою вух, носа (потрібно робити пластичні операції), нижніх кінцівок (до середини гомілки)- хворий може померти.

Прес-служба МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)