Гострi респіраторні захворювання. На що саме звернути увагу.

Гострi респіраторні захворювання. На що саме звернути увагу.

ГРІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого – у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний.

Поширеність інфекції викликана мінливістю штамів вірусу, головним чином – вірусу А. Швидкість розмноження вірусу дуже висока: від моменту попадання його в організм до прояву перших ознак захворювання проходить всього 1,5-2 діб. Грип супроводжується загальною інтоксикацією і ураженням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Найбільш частими є легеневі ускладнення, які спостерігаються в 10—15% випадків, особливо у дітей до двох років.

Бактерійна інфекція може привести до розвитку синдрому токсичного шоку. Частими ускладненнями є отити, ангіни, менінгіти. Крім цього, грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової і ендокринної систем. Особливо небезпечний для вагітних жінок, дітей і літніх людей з хронічними захворюваннями.

Специфічна сезонна профілактика – це вакцинація населення. Вакцинація проти грипу не є обов'язковою, однак, за даними МОЗ України, досвід вакцинації колишніх епідемічних сезонів свідчить про високу ефективність цього профілактичного способу.

Неспецифічна сезонна профзагаілактика складається з низки заходів для підвищення резистентності організму до дії не лише збудників грипу, але й інших ГРІ та ГРЗ.

Ефективними фахівці відзначають наступні міри неспецифічної профілактики:


Ніяке вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії не має научно доведеної ефективності!

На що необхідно звернути увагу:

За тяжкістю перебігу грипу виділяють легкий, середньотяжкий, тяжкий та блискавичний (гіпертоксичний) варіанти.

Наслідки грипу:

В переважній більшості випадків хвороба закінчується повним одужанням. Летальність і смертність в останні десятиліття надзвичайно низькі. Однак, зважаючи на підвищений ризик смерті в осіб похилого віку та проблему глобального «постаріння» людської популяції, поява нових підтипів грипу може призвести до тяжких ускладнень і летальності.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)