В Україні поширюють практичні знання в роботі з дітьми з аутизмом

В Україні поширюють практичні знання в роботі з дітьми з аутизмом

 8-9 листопада МГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” провів Першу міжнародну практичної конференції з аутизму. Ця унікальна подія дала змогу українським фахівцям, які працюють у сфері аутизму, отримати доступ до цілого пулу провідних міжнародних експертів - 20 практичних семінарів, 15 міжнародних та українських експертів, які щодня працюють з людьми із затримкою психічного та мовного розвитку, аутизмом, алалією та іншими ментальними розладами.

“Для нас дуже цінно, що більше 200 спеціалістів з Києва та всіх куточків України зможуть відвідати нашу конференцію та практичні воркшопи, щоб потім застосувати все почуте та побачене на практиці, - говорить Інна Сергієнко, Консул Аутизм Європа та засновник МГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”. – Зараз, у зв’язку з впровадженням інклюзії, з’явився значний попит на навчання. Курсів багато, але чи всі вони відповідають останнім світовим тенденціям? На нашому заході ми зібрали провідних практиків в сфері аутизму в Україні та світі та кращі практики". Доктор Стівен Шор, всесвітньо відомий експерт у галузі освіти, професор освіти людей з особливостями розвитку Адельфійського університету (Adelphi University, США) на заході розказав про шлях, який пройшли США та дав рекомендації, як нашій країні подолати його ще швидше завдяки вже набутому досвіду. Актуальну інформацію з медичної точки зору слухачі отримали від  Ігоря Марценковського, лікаря-психіатра, кандидата медичних наук, доцента, голови секції дитячої та підліткової психіатрії Асоціації психіатрів України: "Тема моєї лекції для слухачів конференції була присвячена генетиці впливу різних мутацій на розвиток дитини, на виникнення розладів аутистичного спектру, на виникнення інших супутніх розладів психіки та поведінки. Я акцентував увагу на те, що психіатрична допомога людям з розладами аутичного спектру повинна опиратися на результати наукових досліджень.  Немедикаментозна терапія та лікування за допомогою лікарських препаратів повинні бути науково обґрунтованими, важливо допомогти дитині, а не нашкодити.Терапія РАС повинна базуватися на міжнародних стандартах і протоколах допомоги". Від імені батьків дітей з аутизмом виступила Євгенія Панічевська, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом: "Оскільки в 25% дітей з аутизмом спостерігається також епілепсія, ми детально обговорили цю тему, як виглядають судоми, що таке приступ і яким може бути план реагування вчителя, школи, однолітків.  Я поділилася практичними порадами, як підтримати учня з епілепсією, як побудувати співпрацю між батьками, вчителем, адміністрацією навчального закладу". "Для України зараз вкрай важливо реалізовувати практичні кейси від провідних фахівців і формувати дружню до аутизму середу.  Асоціація "Child.ua" під керівництвом Євгенії Тимошенко відкрила програму Autism Friendly Space. В рамках цієї програми ми реалізовуємо благодійний проект «Музика, що сцілює» Євгена Хмари, - говорить Ірина Воронцова, керівник проектів з аутизму Асоціації "Child.ua". - Євген на конференції розповів про свій досвід роботи з дітьми та вплив музокотерапіі на дітей з аутизмом". Також на конференції були висвітлені теми прикладні та актуальні питання, як сексуальне виховання, спорт, заняття музикою, гігієна ротової порожнини, дієта, освіта та працевлаштування для людей з особливостями розвитку. 

В рамках заходу виступали не тільки спеціалісти в галузі діагностики та лікування аутизму, але й пацієнти. Вони розповіли, наскільки важливо допомагати один одному та мати наставника з власного середовища. Стівен Шор - всесвітньо відомий експерт в галузі аутизма, професор Адельфійського університету (Adelphi University, США), якому більше 50 років,  є ментором та наставником Білла Петерса (37 років) - американця з аутизмом, який є послом людей з цім захворюванням у різних країнах світу. В свою чергу, Білл є наставником та помічником в складних ситуаціях Михайла Сергієнко, 13-річного аутиста з України. Усі троє чоловіків, які зустрилися на конференції, дуже схожі між собою в бажанні внести свій вклад у допомогу спільноті людей з аутизмом. Стівен Шор робить це не один рік, має величезну практику та вражаючі результати. Михайло познайомився із Біллом 4 роки тому  - приблизно в той же час Білл  освідомив, що бажає допомагати аутистам в різних странах та почав волонтерську діяльність. "З Михайлом ми любимо ігри, квести. Багато говоримо про життя, я надаю йому поради в ситуаціях, які здаються йому складними" - розповів Білл. Стівен Шор впевнений, що людям с аутизмом не варто намагатися виглядати, як усі, а треба розвивати свої найкращі риси. Тоді суспільство почне по-іншому відноситися до особливостей  аутистів, які зможуть знайти своє місто в соціумі. 

Конференція відбулася за підтримки асоціацій «Child.ua» та «Autism.ua». Докладніше про проблеми, що висвітлювалися під  час конференції, читайте в найближчих публікаціях на сайті Likar.info. 

 

 

 
 
 
Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)