МОЗ України про дослідження впливу базових станцій мобільного зв'язку на здоров’я населення

МОЗ України про дослідження впливу базових станцій мобільного зв'язку на здоров’я населення

«Вивченням питань впливу електромагнітних випромінювань на здоров’я людини займається велика кількість державних і недержавних науково-дослідних установ, а також міжнародні організації, основна з яких – Всесвітня організація охорони здоров’я. Незважаючи на велику кількість проведених досліджень, відсутні достовірні дані, які б підтверджували, що малоінтенсивне електромагнітне випромінювання від БС, що розташовані та експлуатуються у відповідності до вимог санітарного законодавства, може завдавати шкоди здоров’ю людини.

Разом із тим вчені визнають, що фактор самонавіювання в даному випадку відіграє важливу роль і емоційна людина дійсно може відчувати погіршення самопочуття, знаходячись поблизу БС.

Вивчаючи даний ефект, група британських учених із Ессекського університету провела експеримент на 56 добровольцях, які скаржилися на хворобливу чутливість до електромагнітного випромінювання (у більшості з них поряд з будинками знаходилися БС). У ході експерименту було встановлено, що люди, які скаржаться на підвищену чутливість до електромагнітного випромінювання, не можуть чітко визначити, працює чи не працює в конкретний момент часу передавач БС. Коли організатори експерименту казали їм, що передавач увімкнений, респонденти відразу починали відмічати в себе різні симптоми (головний біль, нудоту, дехто відмічав погіршення зору), хоча насправді передавач залишався вимкненим. Інколи вчені робили вигляд, що вимикають БС, і тоді всі симптоми у волонтерів одразу зникали.

Повідомлення в ЗМІ про виявлення випадків масового захворювання на рак населення, яке проживає поблизу місць встановлення БС, викликали ряд протестів та сприяли зростанню соціальної напруги. Однак на сьогоднішній день жодні офіційні джерела не підтверджують такої інформації.

Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, які проводилися останні 15 років, не підтвердили, що вплив радіочастотних сигналів від БС призводить до збільшення ризику захворювання на рак».

Електронна версія інформаційного бюлетеня на сайті МОЗ України

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)