Застереження у зв’язку з настанням спекотної погоди

Застереження у зв’язку з настанням спекотної погоди

Звернення Міністерства охорони здоров’я до громадян України у зв’язку з настанням спекотної погоди

Шановні співвітчизники!

За багаторічними спостереженнями медиків, з настанням літнього сезону, а особливо у жаркі дні, як правило частішають випадки складних захворювань, нерідко з летальними наслідками, через необдумані дії самих же постраждалих або товариств, у колі яких вони відпочивали.

Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм, особливо на стан здоров’я осіб літнього віку, зі серцево-судинними та легеневими захворюваннями, дітей. У жаркий день час від часу виникає бажання напитись холодного, зануритись на тривалий час у ставок, басейн чи бурхливу річку. охолодитись під струєю зимної води. Однак, медики рекомендують влітку особливо уважно відноситись до стану здоров’я:

Супутниками спеки вважаються сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами в мозок – а це призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками. Тому коли ж появляються хоч деякі зі симптомів: загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми – це свідчить про те, що розвиваєтся загроза для життя. У дітей грудного віку частішають при цьому диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Невідкладна допомога

Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених заходів стан хворому не покращився, необхідно виликати "швидку медичну допомогу".

Дорогі співвітчизники! Будьте уважні і бережіть найцінніше у житті – здоров’я своє, своїх рідних і близьких!

Нехай у Вашій домівці завжди будуть радість і щастя!

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)