Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации

Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации. Мой муж проходил диспансеризацию для ТО. нарколог выявил в моче марихуану, но муж ничего в жизни подобного не употреблял, не имеет вообще никаких вредных привычек! Нарколог сказала, что поставит его на учет, но ему удалось уговорить ее прийти в еще раз на осмотр. Подскажите, имеет ли права врач вот так по одному анализу-тесту ставить его на учет?Как вести себя в такой ситуации и каковы наши права?

Ответы врачей 2

Карачевский Андрей Борисович
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Выдубицкая, 40, Выдубицкий Восстановительный Центр
Телефон: (044) 223-83-49, 599-73-93
В тексте приказа нет ничего о постановке на учёт.
Да и если руководствоваться Законом о психиатрической помощи, постановка на учёт - добровольная.
В 11 пункте есть указание, что делать при несогласии с выводами наркологического осмотра.
Можно сдать анализы в альтернативной лаборатории и подать в суд, требуя компенсацию затрат на обследование и компенсацию за моральный ущерб.
Естественно всё это есть смысл делать, если Ваш муж действительно за последний месяц коноплю не курил.
Карачевский Андрей Борисович
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Выдубицкая, 40, Выдубицкий Восстановительный Центр
Телефон: (044) 223-83-49, 599-73-93
Згідно наказу № 339 "Про вдосконалення системи профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів та обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів"

1. Метою проведення первинних, періодичних та позачергових
профілактичних наркологічних оглядів громадян є виявлення хворих
на алкоголізм, наркоманію та токсикоманію, а також визначення
наявності чи відсутності наркологічних протипоказань до виконання
функціональних обов’язків та провадження видів діяльності, перелік
яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України "Про
обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його
проведення" від 06.11.97 р. N 1238

10. Висновок про відсутність наркологічних протипоказань при
профілактичному наркологічному огляді може бути винесений, якщо
при обстеженні за програмою "Аудит" сума балів, що характеризує
стан наркологічних психологічних проблем обстежуваної особи, є
меншою, ніж 8 одиниць, при обстеженні за програмою "Клінічний
скринінг" сума балів, що характеризує стан наркологічних медичних
проблем обстежуваної особи, менше 5 одиниць, а інші дані не дають
підстав підозрювати наявність наркологічного захворювання.

11. Якщо при обстеженні за програмою "Аудит" сума балів, що
характеризує стан наркологічної психологічної проблеми
обстежуваної особи, дорівнює чи перевищує 8 одиниць, і (або) у
випадку, коли при обстеженні за програмою "Клінічний скринінг"
сума балів, що характеризує стан наркологічних медичних проблем
обстежуваної особи, дорівнює чи перевищує 5 одиниць, і (або) є
інші підстави підозрювати наявність наркологічного захворювання, і
(або) у разі незгоди з результатами профілактичного наркологічного
огляду громадянин має пройти додатковий наркологічний огляд,
психологічне тестування та медичне лабораторне обстеження в умовах
стаціонару.
Наявність наркологічного захворювання після додаткового
наркологічного огляду в умовах стаціонару засвідчує
лікувально-консультативна комісія (ЛКК) у формі висновку ЛКК.

13. Після проведення профілактичного наркологічного огляду і
додаткового профілактичного наркологічного огляду в умовах
стаціонару громадянину видається сертифікат про проходження
профілактичного наркологічного огляду (форма N 140-0 (облікова), в
якому зазначається наявність чи відсутність у нього наркологічних
протипоказань до виконання функціональних обов’язків та
провадження видів діяльності, зазначених у Переліку.

16. Результати профілактичного наркологічного огляду можуть
бути оскаржені громадянином у порядку, встановленому чинним
законодавством.