Реклама

Неврологічні ускладнення COVID-19: як зберегти здоров’я мозку?

Неврологічні ускладнення COVID-19: як зберегти здоров’я мозку?

Як запобігти неврологічних ускладненнь мозку від COVID-19 COVІD-19 негативно впливає на головний мозок та викликає різноманітні ускладнення з боку центральної нервової системи. Як запобігти неврологічним ускладненням при COVID - читайте в статті.

Повідомлення про неврологічні ускладнення після та під час COVID-19 зростають щодня [1]. Ще в 2020 році вчені довели: коронавірус з носоглотки легко потрапляє в мозок і призводить до різноманітних неврологічних ускладнень [2]. І справа не тільки у втраті нюху.

 

Коронавірус ушкоджує мозок

Сьогодні відомо про більш серйозні ускладнення ковіду, такі як інсульт, порушення свідомості, судоми, енцефалопатія, погіршення когнітивних (пізнавальних) функцій. Нещодавно в дуже поважному медичному журналі Lancet були опубліковані результати дослідження (за участю 80 000 пацієнтів!), яке показало, що тяжкий COVID-19 знижує інтелект сильніше за інсульт [3].

Автори дослідження зауважують: навіть у тих, хто перехворів на COVID-19 в легкій формі, порушуються високоорганізовані функції вищої нервової діяльності. Зокрема, страждають абстрактне мислення, здатність до планування, пам’ять.

       

Де мої таблетки для пам’яті?

Але й без цього дослідження багато тих, хто переніс ковід, відчули, як різко знижуються їх розумові здібності.

Навіть після «середньої» форми COVID-19 люди скаржаться на «туман» в голові, стомлюваність і небажання займатися будь-чим, що пов'язане з мозковою активністю. Рядки перестають перетворюватися в образи, пісні – в емоції, ідеї – в гроші. І навіть, якщо ви не заробляєте «головою», забудькуватість і дезорганізованість унеможливлюють швидке повернення до нормального життя.

У значній частині людей симптоми постковідного синдрому можуть зберігатися протягом декількох місяців. Мало хто може дозволити собі відновлюватися так довго. Тому встає питання медикаментозної підтримки. Але чи витримають нову порцію «хімії» органи травлення?

Печінка – не казенна

Проблема в тому, що під час лікування ковіду людина отримає величезне лікарське навантаження. Антибіотики, противірусні та гормональні препарати… Після такого удару шлунок, печінка та нирки благатимуть про відпочинок. Проте завжди є компроміс – засоби на рослинній основі. Але які?

Можна впевнено стверджувати, що класичним підходом у корекції когнітивних порушень є екстракт листя гінгко білоба. Ефекти цієї древньої рослини не тільки перевірені часом, але й ретельно вивчені в сучасних дослідженнях.

Гінгко білоба: ефективна допомога втомленому мозку

Словосполучення «гінгко білоба» («срібний плід» в перекладі з китайського) в Україні вже не є екзотичним. Засоби на основі гінгко білоба (Gb) українські лікарі призначають давно.

 Цю рослину почали використовувати ще в XVI столітті в Китаї для лікування порушень кровообігу, астми, шуму у вухах, запаморочення та когнітивних проблем [4]. До сих пір в Китаї, Японії, Кореї гінкго називають «деревом молодості». Воно є символом мудрості і зосередженості, стійкості і довголіття.

Сучасні дослідження свідчать, що ці ствердження цілком справедливі. Встановлено, що екстракт з листя Gb містить дуже корисні речовини – біофлавоноїди та глікозиди, які подовжують молодість судин [5]. Під впливом цих речовин знижується тонус судин, посилюється мозковий кровообіг, а значить, мозок отримує більше кисню.

В результаті поліпшуються когнітивні функції мозку, тобто здібності вивчати, усвідомлювати, сприймати, переробляти і запам’ятовувати зовнішню інформацію.

Сьогодні Gb вирощують в багатьох європейських країнах. Він є одним із найпоширеніших фітопрепаратів у всьому світі. Лікарі часто рекомендують його як ноотропний засіб (нейрометаболічний стимулятор), коли виникає потреба в посиленні мозкової діяльності [6].

Гінгко перемагає коронавірус?

Здається, до переліку унікальних властивостей Gb незабаром можна буде додати ще одну. Китайські вчені виявили, що гінгко містить речовини, які пригнічуютьSARS-CoV-2! Результати цього дослідження були опубліковані в медичному журналі ELSEVIER [7], редакція якого завжди дуже-дуже ретельно перевіряє факти, перш ніж оприлюднювати їх.

Дослідники провели масштабне дослідження 80 рослинних продуктів, щоб з’ясувати – які з них можуть блокувати активність SARS-CoV-2. Виявилося, що екстракт листя гінгко білоба має найпотужнішу дію проти коронавірусу. Вчені проаналізували активні речовини рослини і дійшли висновку, що біофлавоноїди, які містяться в її листях, можна розглядати, як перспективні сполуки для розробки протикоронавірусних ліків.

Експерти вважають це дослідження важливим кроком на шляху пошуку ефективних ліків для профілактики та лікування СOVІD-19. Але вже сьогодні можна припускати, що гінко білоба буде корисним пацієнтам з COVID-19, пом'якшуючи основні симптоми. Принципово важливо, що в умовах дихальної недостатності при ковіді від нестачі кисню страждають всі органи, зокрема мозок. Усунення спазму мозкових судин та забезпечення мозку достатньою кількістю кисню запобігатиме неврологічним ускладненням на фоні ковіду та після нього.

Меморі бустер: ефективна взаємодія зі світом

Одним з засобів на основі екстракту з листя uінгко білоба є Меморі Бустер.

Унікальність Меморі Бустер в тому, що він містить ще кілька рослинних інгредієнтів, які позитивно впливають на функції мозку та судини всього організму.

Молочний чортополох (розторопша плямиста) має виявляє антиатеросклеротичнй та спазмолітичний ефекти, що важливо для людей з атеросклерозом. Розторопша також захищає та відновлює клітини печінки, містить антиоксидантні, антитоксичні властивості.

Екстракт чорниці містить у своєму складі антоціаніди, які зміцнюють стінки дрібних судин.

Імбир (екстракт кореневища) має антиатеросклеротичні, протизапальні та спазмолітичні властивості, тому добре допомагає позбавитись спастичного головного болю.

Екстракт турмерика (куркума) виявляє цілющі властивості при нервових розладах, низькому артеріальному тиску, зменшує тривогу.

 
 

Завдяки унікальному складу натуральних рослинних компонентів Меморі Бустер сприяє:

  • покращенню пам’яті та концентрації уваги;
  • поліпшенню розумової та інтелектуальної діяльності;
  • зменшенню шуму і дзвону у вухах;
  • укріпленню серцево-судинної системи;
  • активації обмінних процесів в сітківці ока;
  • підвищенню стійкості нервової системи до психічних і фізичних навантажень.

Меморі Бустер призначають у різноманітних ситуаціях:

  • людям літнього віку (рекомендується тривале вживання);
  • працівникам офісів;
  • студентамта школярам після 12 років під час підвищених розумових навантажень;
  • пацієнтам з дисциркуляторною енцефалопатією і деменцією.

Як приймати Меморі Бустер?

Засіб рекомендується вживати по 1–2 капсули на добу під час їди. Оптимальний курс прийому — 2 місяці. З профілактичною метою (під час екзаменів, великих навантажень на роботі) слід приймати 40 мг/добу (1 капсула на добу). Якщо є ознаки погіршення когнітивних функцій (погіршення пам’яти, труднощі з засвоєнням учбового матеріалу, дезорганізованість), необхідно використовувати вищу дозу: 120 мг/добу (3 капсули на добу).

Отже, мало пережити зустріч з коронавірусом – треба ще подолати довгострокові наслідки та зберегти здоров’я мозку. Використовуйте природні засоби – це просто та безпечно. Тоді процес пізнання та взаємодії зі світом буде безперервним, і пам’ять вас не підводитиме.

Поделиться:
Оценка
- 3.46 из 5 возможных (13 отзывов)