Реклама

Хроніки коронавірусу: штамів багато – відповідь одна!

Хроніки коронавірусу: штамів багато – відповідь одна!

Загальна світова статистика кількості випадків COVID-19 впевнено наближається до цифри 220 млн. В Україні – до 2,5 млн випадків [1].

Протягом цієї пандемії коронавірус SARS-CoV-2 постійно мутує (змінюється), що спричиняє появу різних його штамів. Деякі з них вважаються «варіантами занепокоєння» [2]. Ці штами коронавірусу призводять до нових заражень людей, які вже перехворіли або були вакциновані. Зокрема, дельта-штам, який стрімко стає домінуючим у США та інших країнах [3], вже з’явився і в Україні.

Зрозуміло, що розслаблятися не варто нікому. «Підхопити» нові штами можуть і ті, хто перехворів на COVID-19, і ті, хто вакцинувався. Отже, питання своєчасної швидкої діагностики COVІD-19 та імунітету до коронавірусу не втратило своєї актуальності.

Навіщо потрібна швидка діагностика?

Причина перша: відповідальність. При будь-яких проявах респіраторної інфекції слід відразу переконатися, що Ви є безпечними для своїх рідних та колег. Всі вони можуть набагато тяжче перенести COVID-19, ніж Ви, або не перенести взагалі.

Причина друга: власне життя. Контакт із хворим на COVID-19 або наявність симптомів респіраторної інфекції – привід для тестування. Чим швидше буде виявлений коронавірус, тим раніше почнеться лікування. І хай легкі симптоми не вводять вас в оману. COVІD-19 вже показав свою підступність. Сьогодні у вас лише легкий кашель, а назавтра ви вже у «червоній зоні» лікарні, на кисні.

Причина третя: контроль імунітету. На жаль, з часом рівень нейтралізуючих антитіл до коронавірусу знижується, і наш організм стає менш захищеним. Якщо ви перехворіли на COVІD-19 або вакцинувались, доцільним буде переконатися в наявності нейтралізуючих антитіл до коронавірусу, щоб мати змогу вчасно вжити необхідні застережні заходи, наприклад, пройти вакцинацію.

Попереджений, а отже – озброєний

Що робити? Постійно втрачати дорогоцінний час на відвідування лабораторій та очікування результату? Але коронавірус з нами надовго. То ж діагностика має бути швидкою та зручною. Оптимальне рішення – швидкі тести для самоконтролю.

Застосування швидких тестів рекомендовано міжнародними авторитетними організаціями: ВОOЗ, МОЗ та FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, США). Мета використання швидкого самотестування – збільшення доступу до тестування на COVID-19 для людей у всіх країнах.

Чи виявить самотестування нові штами коронавірусу?

Так, в українських аптеках можна придбати (або замовити з доставкою) швидкий тест для виявлення антигенів коронавірусу CITO TEST® COVID-19 Ag (у червоній упаковці), який виявляє нові штами коронавірусу, навіть «дельта». CITO TEST® COVID-19 Ag (у червоній упаковці) варто застосовувати при перших симптомах ГРВІ та протягом першого тижня після їх появи.

Якщо симптоми тривають довше тижня і ви доволі пізно звернули на них увагу, то краще провести тестування на антитіла до коронавірусу CITO TEST® COVID-19 (у синій упаковці), оскільки з другого тижня захворювання вірусне навантаження у верхніх дихальних шляхах падає і виявлення антигенів малоймовірне.

 

Не забуваємо, що грип нікуди не зник, а його початкові симптоми дуже схожі на COVID-19. Тому будьте насторожі з CITO TEST® Грип! Пам’ятайте: грип також викликає серйозні ускладнення. Найбільші ризики мають маленькі діти, люди похилого віку, вагітні, пацієнти з тяжкими хронічними захворюваннями (цукровий діабет), слабкою імунною системою, зайвою вагою. Отже, при негативному тесті на COVID-19, доцільно зробити тест на грип.

Виробник тестів – компанія Фармаско – експерт у галузі систем тестування. Вже майже 20 років є провідним виробником та постачальником  засобів експрес-діагностики, лабораторного обладнання, інноваційних діагностичних та лікувальних технологій для українських пацієнтів, лікарів та закладів охорони здоров’я.

Чи можна перевірити наявність імунітету до коронавірусу за допомогою самотестування?

Так, для перевірки наявності імунітету розроблений спеціальний тест - CITO TEST® COVID-19 НЕЙТРАЛІЗУЮЧІ АНТИТІЛА (у синій упаковці зі щитом).  Саме присутність нейтралізуючих антитіл в організмі людини свідчить про наявність імунітету до коронавірусу. CITO TEST® COVID-19 НЕЙТРАЛІЗУЮЧІ АНТИТІЛА  призначений для виявлення імунітету як після перенесеної інфекції, так і після вакцинації.

 
 
 
 

Таким чином, самотестування на грип та COVID-19 – це швидко, просто і доступно. Цей підхід рекомендований міжнародними авторитетними медичними організаціями охорони здоров’я. Більш того, постійний самоконтроль є вимогою сьогодення, особливо, коли мова йде про власне здоров’я. Зручно тестуємось і швидко повертаємось до звичайного життя!

Поделиться:
Оценка
- 4.43 из 5 возможных (7 отзывов)