Фугентин

Фугентин

О препарате

Фугентин - засіб для застосування в отології.

Показания и дозировка

Показання препарата Фугентин:

Гнійно-запальні захворювання вуха (зовнішній отит, євстахіїт), горла (хронічний тонзиліт), носа (риніт) та його придаткових пазух (гострий і хронічний синусит, гайморит, фронтит); профілактика інфекційних ускладнень при оперативних втручаннях на придаткових пазухах носа.

Краплі “Фугентин” застосовують місцево.

При гнійно-запальних захворюваннях вуха (зовнішній отит) препарат закапують дорослим по 2-5 крапель, дітям старше 3 років по 1-2краплі 3 рази на день або закладають у вухо тампон, змочений препаратом; пририніті – закапують у кожний носовий хід дорослим по 2-3 краплі, дітям – по 1-2краплі 3 рази на день. При запальних захворюваннях придаткових пазух носа вводять по 1,5-5 мл препарату в порожнину пазухи після попередньої санації шляхом проколу. При хронічному тонзиліті 2-3 мл препарату розчиняють в 100-200мл дистильованої води або ізотонічного розчину натрію хлориду і промивають лакуни, вводячи в їхнє устя спеціальний шприц з довгою зігнутою канюлею.

Курс лікування – 4-5 днів.

Передозировка

Випадки передозування препаратом Фугентин не відмічалися.

Побочные эффекты

В окремих випадках можливі алергічні реакції (шкірні висипи), при виникненні яких препарат Фугентин відміняють і розпочинають десенсибілізуючу терапію.

Іноді при нанесенні препарату на слизову оболонку спостерігається легке печіння, яке швидко проходить і не заважає продовженню лікування.

Противопоказания

Препарат Фугентин протипоказаний хворим з підвищеною чутливістю до фузидину та гентаміцину. Його не слід вводити у зовнішній слуховий хід при порушенні цілісності барабанної перетинки.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Взаємодія Фугентина з іншими лікарськими засобами не виявлена.

Состав и свойства

1 мл крапель містить гентаміцину сульфату 1 мг, кислоти фузидієвої (фузидину) 20 мг;

допоміжні речовини: ніпагін, вода очищена, 1,2-пропіленгліколь.

Форма выпуска: Краплі вушні/назальні .

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Діючою основою препарату є антибіотики гентаміцину сульфат та фузидин.

Гентаміцину сульфат характеризується широким спектром антимікробної дії: активний відносно більшості грам негативних і грам позитивних мікро організмів (Pseudomonas aeruginosa, E.coli, Proteus spp., Klebsiella spp.,Serratia spp., Salmonella spp., Staphylococcus, у тому числі полі резистентних штамів). Помірно активний відносно стафілококів різних видів.

Фузидин, завдяки своєму вузькому антибактеріальному спектру, посилює дію гентаміцину відносно стафілококів (у тому числі стійких доінших антибіотиків), він активний також відносно коринебактерій, пептостафілококів, пептострептококів, пропіонібактерій, клостридій та ін.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні практично не абсорбується іне виявляє системної дії.

Условия хранения: Зберігати Фугентин слід у захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності- 2 роки.

Общая информация

Код ATX

  • Препараты для лечения заболеваний органов чувств
  • Препараты для лечения отологических заболеваний
  • Противомикробные средства
  • Противомикробные препараты
Примечание
Описание препарата «Фугентин» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 5 из 5 возможных на основе 3 голосов
Все лекарства

Фугентин — цены в аптеках