Іхтіолова мазь

Іхтіолова мазь

Торгова назва

Іхтіолова мазь

АТХ код

D08AX10

Діюча речовина

 Іхтіол

Механізм дії

Іхтіолова мазь – препарат для місцевого застосування групи антисептичних засобів. Фармакологічні властивості препарату зумовлені впливом біологічно активних речовин, що входять до складу іхтіолу. Препарат Іхтіолова мазь має протизапальну, місцевознеболювальну, місцевоподразнюючу, антисептичну, кератопластичну, антимікробну ( бактеріостатичну, бактерицидну) дію. Покращує кровообіг в шкірі. При безпосередньому впливі на шкіру викликає помірне подразнення чутливих нервових закінчень з подальшим зниженням їх чутливості, що призводить до виникнення рефлексів, які змінюють трофіку тканин. Іхтіол викликає денатурацію білкових молекул. Всмоктується шкірою та слизовими оболонками. Сприятливо впливає на ділянку запалення шкіри і підшкірної основи, регулює судинний тонус. При місцевому застосуванні активний компонент препарату не потрапляє в системний кровообіг.

Показання до застосування

Іхтіолова мазь використовується для лікування захворювань шкіри (опіків, екземи, бешихового запалення), невралгії, артралгії.

Протипоказання

Препарат Іхтіолова мазь не застосовують особам з відомою індивідуальною гіперчутливістю до іхтіолу, допоміжних компонентів даного лікарського засобу (вазелін).

Клінічна ефективність та безпека препарату під час застосування в період годування груддю та вагітності не вивчалась. Тому не слід використовувати мазь без рекомендації лікаря у даної категорії хворих. У випадку застосування препарату в період вагітності необхідно слідкувати, щоб мазь не потрапляла на соски, інакше дитина може проковтнути деяку кількість мазі.

Вплив препарату Іхтіолова мазь на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами не описаний.

Досвіду застосування в педіатричній практиці немає.

Побічна дія

Під час застосування препарату Іхтіолова мазі у осіб з підвищеною чутливістю можливо виникнення місцевих або генералізованих проявів алергічних реакцій (висипання на шкірі, почервоніння ділянок шкіри, свербіж, контактний дерматит, набряк, набряк Квінке, кропив’янка, анафілактичний шок). Шкірні прояви, як правило, виникають на початку терапії або при довготривалому застосуванні мазі.  У разі виникнення будь-яких побічних реакцій необхідно негайно припинити застосування даного лікарського засобу та проконсультуватись з лікуючим лікарем стосовно подальшої тактики лікування.

Передозування

Повідомлень про будь-які випадки передозування препаратом Іхтіолова мазь не надходило. При використанні мазі згідно рекомендацій офіційної інструкції передозування малоймовірне. У випадку виникнення передозування необхідно негайно припинити застосування даного лікарського засобу та якомога раніше звернутись за медичною допомогою. При випадковому потраплянні мазі в ротову порожнину та проковтуванні її необхідно промити шлунок та використати ентеросорбенти.

Режим дозування

Препарат Іхтіолова мазь призначений для зовнішнього застосування.

Мазь необхідно наносити на уражені ділянки шкіри тонким шаром, не втираючи. Дорослим, як правило, призначають нанесення мазі два-три рази на день закритим або відкритим способом. Закритий спосіб передбачає закриття марлевою пов’язкою обробленого місця після нанесення мазі.

Тривалість та спосіб застосування Іхтіолової мазі  визначається індивідуально лікарем в залежності від характеру захворювання, ефективності терапії, віку хворого.

Не допускати потрапляння препарату на слизові оболонки. Руки після використання мазі потрібно ретельно вимити для запобігання потраплянню залишків мазі в ніс, очі та рот.

Форма випуску

Мазь 10 % по 25 г у контейнерах, по 30 г у тубах

Виробник

ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", Україна

Умови зберігання

Препарат Іхтіолова мазь необхідно зберігати в температурних умовах не вище + 25°С в сухому місці, захищеному від впливу прямих сонячних променів; не допускається заморожування.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності становить п’ять років. Заборонено використовувати препарат Іхтіолова мазі після закінчення терміну дію, вказаного на упаковці.

Взаємодія з іншими ліками і алкоголем

При одночасному використанні препарату Іхтіолова мазі з іншими лікарськими засобами для зовнішнього застосування, що містять солі йоду, алкалоїди, солі тяжких металів, можуть утворюватися нові сполуки з непередбачуваним ефектом. Не слід використовувати даний препарат з іншими місцевими засобами на одній ділянці шкіри.

Не рекомендовано вживати алкогольвмісні напої під час користування препаратом Іхтіолова мазь.

Умови продажу в аптеці

Даний лікарський засіб продається в якості препарату безрецептурного відпуску.

Більш детальну інформацію читайте в офіційній інструкції до препарату.

Общая информация

Примечание
Описание препарата «Іхтіолова мазь» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.6 из 5 возможных на основе 5 голосов
Все лекарства

Іхтіолова мазь — цены в аптеках