Наксон

Наксон

О препарате

Наксон - препарат для лікування алкогольної залежності.

Показания и дозировка

Наксон призначають у комплексному лікуванні наркоманії (опіатноїзалежності) для підтримання стану, вільного від наркотику, і подолання фізичної залежності. Наксон також призначають у комплексному лікуванні алкоголiзму для стримування потягу до вживання алкоголю, попередження надмірного вживання алкоголю, зниження рівня спричиненої алкоголем ейфорії, а також для скорочення частоти рецидивів.

Лікування препаратом Наксон можна розпочати після стримування від вживання наркотиків протягом 7 – 10 днів. У пацієнта повинен бути відсутнім синдром відміни і не повинно бути ознак абстиненції. Стримання від прийому наркотичних речовин ідентифікується на основі аналізу сечі і провокаційних проб.

Лікування препаратом Наксон розпочинають з обережністю, збільшуючи дозу поступово. Спочатку призначають 0,025 г препарату Наксон і спостерігають застаном пацієнта протягом 1 години. За відсутності ознак абстиненції пацієнту можна дати решту (0,025 г) добової дози.

Підтримуюча терапія препаратом Наксон.

Після того як пацієнт пройшов фазу введення у курс лікування препаратомНаксон, доза 0,05 г кожні 24 години буде достатньою, щоб блокувати дію 25 мггероїну, введеного внутрішньо венно.

Альтернативні схеми лікування: 0,05 г у перші 5 днів тижня і 0,1 г всуботу; або 0,1 г призначають через день; або 0,15 г призначають через 2 дні; або 0,1 г призначають у понеділок, 0,1 г у середу і 0,15 г у п’ятницю. Такасхема зручна для пацієнтів, які наважилися перебувати у стані, вільному відопіатів, тривалий час. Тривалість курсу лікування – не менше 6 місяців. Для лікування алкоголізму Наксон використовується у середній добовій дозі 0,05 гкожні 24 години або призначається перед вживанням алкоголю. Попередня детоксикація не потрібна. Мінімальна тривалість курсу лікування – 3 місяці.

Передозировка

При проведенні досліджень, під час яких хворі приймали 0,8 г препарату Наксон на добу протягом одного тижня, ознак інтоксикації не було відмічено.

Побочные эффекты

Побічна дія препарату Наксон:

З боку ЦНС, психіки, органів чуття: іноді – збудження, стан прострації, дратівливість, запаморочення; зрідка – депресія, параноя, відчуття стомленості, сплутаність свідомості, дезорієнтація у часі і просторі, галюцинації, нічні кошмари, сонливість, зниження гостроти зору, біль і відчуття печіння в очах, світлобоязнь, біль, відчуття закладеності і шум у вухах.

З боку травного тракту, печінки: іноді – зниження апетиту, діарея, запор; зрідка – сухість у роті, метеоризм, посилення симптомів геморою, ерозивно-виразкові ураження травного тракту, підвищення активності печінкових трансаміназ.

З боку сечостатевої системи: іноді – уповільнена еякуляція, зменшення статевої потенції; зрідка – прискорене або порушене сечовипускання, підвищене або, навпаки, знижене лібідо.

Дерматологічні реакції: іноді – висип, зрідка – підвищена секреція сальних залоз, епідермофітія ступень, зміни шкіри, що характерні для першої стадії відмороження.

З боку дихальної системи: іноді – гіперемія слизової оболонки носа, носова кровотеча, ринорея, чхання, сухість у горлі, синусит, утруднене дихання.

З боку серцево-судинної системи: іноді – флебіт, набряки, підвищення артеріального тиску, неспецифічні зміни ЕКГ, тахікардія.

З боку організму у цілому: іноді – відчуття ознобу; зрідка – збільшення маси тіла, патологічне позіхання, пропасниця, біль у паховій ділянці, збільшення лімфатичних вузлів, відчуття жару у кінцівках, відчуття раптового припливу крові до обличчя.

Противопоказания

Наксон протипоказаний

 • хворим, які приймають аналгетики групи морфіну (опіати);
 • хворим із синдромом абстиненції;
 • хворим, які не пройшли провокаційну пробу;
 • хворим з позитивним результатом аналізу сечі на наявність опіатів;
 • хворим, які мають в анамнезі факт підвищеної чутливості до Наксону. Невідомо, чи існує перехресна чутливість між препаратом Наксон і похіднимифенантрену;
 • хворим на гострий гепатит із печінковою недостатністю.

Не встановлена безпека застосування препарату Наксон для дітей віком до 18 років, для жінок під час вагітності і в період лактації.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Взаємодія з препаратами, які містять наркотики.

Наксон знижує фармакологічні ефекти препаратів, які містять опіати, такі як протикашльові, антидіарейні засоби та аналгетики. Випадки несумісності з іншими препаратами не описані.

Состав и свойства

1 капсула містить налтрексону гідро хлориду 0,05 г;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.

Форма выпуска: Капсули.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Налтрексон – прямий антагоніст опіатів, блокує фармакологічний ефект екзогенно введених опіатів шляхом конкурентногозв’язування опіатних рецепторів. Налтрексон не спричинює розвитку толерантності, фізичної або психічної залежності. Налтрексон у дозі 0,05 гблокує фармакологічний ефект 25 мг героїну, введеного внутрішньо венно на періоддо 24 годин. При подвоєнні дози налтрексону блокуючий ефект подовжується до 48годин, а потрійна доза препарату збільшує час блокади до 72 годин.

Фармакокінетика. Налтрексон майже повністю всмоктується при пероральному прийомі. Максимальна концентрація у плазмі (Тmax) налтрексону і його активного метаболіту 6-β-налтрексолу спостерігається через 1 годину після перорального прийому. 95% дози метаболізується в печінці уфармакологічно активні метаболіти, головний з яких – 6-β-налтрексол –також є прямим антагоністом опіатів. Другий метаболіт –2-гідрокси-3-метокси-6-β-налтрексол. Фармакокінетичний профіль вказує нате, що налтрексон та його метаболіти підлягають внутрішньо печінковійрециркуляції. Налтрексон та його метаболіти виводяться в основному нирками. Кількість вільного налтрексону, що виділяється із сечею, становить менше 1% від прийнятої перорально дози, а кількість вільного і зв’язаного 6-β-налтрексолу – 38% від пероральної дози налтрексону. Середній періоднапів виведення (T1/2) для налтрексону – 4 години, для 6-β-налтрексолу – 13 годин. Час досягнення максимальної концентрації іперіод напів виведення залежать від дози. Налтрексон не кумулюється в організмі протягом тривалого часу, у той час як концентрація 6-β-налтрексолу зростаєу плазмі до 40%, оскільки період напів виведення його набагато більше порівняно з періодом напів виведення налтрексону.

Условия хранения: 

Зберігати Наксон у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С.

Термін придатності – 2 роки.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Общая информация

Код ATX

 • Препараты для лечения заболеваний нервной системы
 • Препараты для лечения заболеваний нервной системы другие
 • Средства для лечения аддиктивных расстройств
 • Средства для лечения алкогольной зависимости
 • Налтрексон
Примечание
Описание препарата «Наксон» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.25 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Наксон — цены в аптеках