Т-септ (спрей)

Т-септ (спрей)

 

О препарате: Cпрей для ротової порожнини, що застосовується для лікування подразливо-запальних станів, гінгівіту, стоматиту, фарингіту.

Показания и дозировка:

Симптоматичне лікування подразливо-запальних станів порожнини рота, глотки та гортані; болю, що обумовлений гінгівітом, стоматитом, фарингітом; у стоматології після екстракції зуба або з профілактичною метою. 

 • Дорослим та дітям віком від 12 років: 4-8 розпилень 2-6 разів на день; не частіше ніж кожні 1,5-3 години. 
 • Дітям віком від 6 до 12 років: 4 розпилення 2-6 разів на день; не частіше ніж кожні 1,5-3 години. 
 • Дітям віком від 4 до 6 років: 1 розпилення на кожні 4 кг маси тіла, до максимальної дози, еквівалентної 4 розпилюванням 2-6 разів на день; не частіше ніж кожні 1,5-3 години. 

Не перевищувати рекомендовані дозування. Якщо симптоми захворювання не зменшилися протягом 3 діб, доцільність подальшого лікування препаратом визначає лікар. 

Передозировка:

Не було повідомлень щодо передозування бензидаміном при місцевому застосуванні. Однак відомо, що бензидамін при потраплянні внутрішньо у великій дозі (що у сотні разів перевищує можливі дози цієї лікарської форми), особливо у дітей, може викликати збудження, судоми, тремор, нудоту, підвищену пітливість, атаксію, блювання. Таке гостре передозування потребує негайного промивання шлунка, лікування водно-електролітних порушень та симптоматичного лікування, адекватної гідратації.  

Побочные эффекты:

Не було повідомлень про побічні реакції при застосуванні препарату у рекомендованих дозах. Іноді виникає відчуття оніміння або печіння у ділянці нанесення, що пов’язано з присутністю етанолу у складі препарату. В окремих випадках можливе виникнення алергічних реакцій: висипання на шкірі, сухість у роті, ларингоспазм, бронхоспазм, реакції фоточутливості, ангіоневротичний набряк, а також набряк та зміна кольору язика, зміна смаку, парестезії у ротовій порожнині, свербіж, кропив’янка. Препарат містить парагідроксибензоати, які можуть спричинити алергічні реакції уповільненої дії. У разі появи будь яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.  

Противопоказания:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату. У деяких пацієнтів відмічалися виразки слизових оболонок щік та глотки. При відсутності покращення у даних пацієнтів слід звернутися до лікаря (стоматолога). Бензидамін не рекомендовано застосовувати пацієнтам із підвищеною чутливістю до саліцилової кислоти чи інших НПЗП. Застосування препарату може викликати бронхоспазм у пацієнтів, хворих на бронхіальну астму або з бронхіальною астмою в анамнезі. Таких пацієнтів потрібно обов’язково про це попередити. Довготривале лікування бензидаміном може призвести до явищ підвищеної чутливості. Т-септ® містить парагідроксибензоати, які можуть спричиняти алергічну реакцію уповільненої дії. Для спортсменів: застосування лікарських засобів, що містять етиловий спирт, може давати позитивний результат антидопінгового тесту, враховуючи межі, встановлені деякими спортивними федераціями. Застосування у період вагітності або годування груддю: Адекватні дослідження щодо застосування препарату у період вагітності або годування груддю не проводилися, тому не рекомендовано застосовувати препарат у цей період.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем:

Не повідомлялося про взаємодію з іншими лікарськими засобами.    

Состав и свойства:

Діюча речовина: бензидаміну гідрохлорид; 1 мл розчину містить 1,5 мг бензидаміну гідрохлориду; Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), натрію цикламат, натрію гідрокарбонат, гліцерин, полісорбат 80, етанол 96 %, аромат м’яти перцевої, кислота фосфорна концентрована, вода очищена. Бензидамін є нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП) зі знеболювальними та протиексудативними властивостями. Крім того, при місцевому застосуванні бензидамін діє як дезінфікуючий засіб. Його ефективність після місцевого застосування спричинена здатністю проникати в епітеліальний шар та досягати ефективних концентрацій у запалених тканинах. При місцевому застосуванні у зазначеній концентрації бензидамін абсорбується слизовою оболонкою, однак його концентрація у плазмі крові при цьому настільки мала, що не може чинити будь-якої фармакологічної дії. Бензидамін виводиться з організму в основному із сечею у вигляді неактивних метаболітів або продуктів кон’югації.  

Форма выпуска:

Cпрей для ротової порожнини, розчин. По 30 мл спрею у флаконі з пристроєм для розпилювання, № 1 у картонній коробці.  

Фармакологическое действие:

Засоби для місцевого застосування у стоматології. Код АТХ А01А D02.  

Условия хранения:

Термін придатності: 3 роки. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці

Общая информация

 • Форма продажи:
  безрецептурный
 • Действующее в-о:
  Бензидамин
 • Фарм. группа:
  Лекарственные средства различных групп, стимулирующие метаболические процессы

Код ATX

 • Пищеварительный тракт и обмен веществ
 • Стоматологические средства
 • Стоматологические средства
 • Прочие средства для лечения заболеваний полости рта
 • Бензидамин
Примечание
Описание препарата «Т-септ (спрей)» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.36 из 5 возможных на основе 11 голосов
Все лекарства

Т-септ (спрей) — цены в аптеках