ЗАО "Лектравы" Liktravy

ЗАО "Лектравы"
Шосе Київське, будинок 21, м. Житомир, Україна, 10001
(0412) 42-79-32

З давніх часів люди вивчали і широко використовували силу природи – лікарські трави. З покоління в покоління, від старших до молодших, переходила, як родинний спадок, наука траволікування (фітотерапії). C початку 20-го століття заготівля та роздрібна реалізація лікарських рослин все більше переходить з приватних рук до спеціалізованих підприємств. Такі підприємства розташовувалися в місцях масового зростання лікарських трав і рослин.

Українське Полісся – край лісів, озер і річок, лук і пагорбів. Рослинний світ – це диво Полісся. Тільки в Центральному (Житомирському) Поліссі росте близько 2000 видів рослин.

У 1925 році саме в Житомирському районі була закладена плантація лікарських рослин, під яку спочатку було виділено 15,5 десятин землі.

У 1928 році на базі житомирської плантації лікарських рослин була побудована калориферна сушка. З цього моменту плантація отримала можливість надавати вирощеним на ній лікарським рослинам готову для реалізації форму і можливість поставляти її в аптечну мережу для приготування ліків, а також продавати за кордон.
Саме з 1928 року починається історія компанії «Ліктрави». Збираючи лікарські рослини з різних місць, база житомирської плантації поступово нарощувала обсяги заготівель та первинної переробки лікарської рослинної сировини.
Під час Великої вітчизняної війни підприємство було змушене зупинити свою роботу. Після звільнення області від окупантів фабрика відновила свою роботу, набрано штат робітників.

У січні 1944 року фабрика випустила першу продукцію.

Починається етап технічного переозброєння підприємства. На заводі були встановлені різальний верстат «Ленкузня», «трясунок», дисковий подрібнювач, обладнання для переробки далматської ромашки.

Фасували сировину вручну. На той момент 36 людей переробляло 200 тонн сировини.
190 осіб переробляло 2650 тонн сировини. У тому ж році запущений в експлуатацію перший фасувальний автомат АП-2Б.

Протягом другої половини 70-х - початку 80-х років було вирішене питання заміни технологічного обладнання на більш сучасне.
Перероблено 5880 тонн сировини. Чисельність працівників становить 297 осіб. Випущено 46812 тис. упаковок продукції. Продукція постачається практично в усі аптеки СРСР.

З розвалом наявної системи обірвалися стосунки з постачальниками сировини, припинилися поставки зі спеціалізованих радгоспів. Повністю перестало існувати планове постачання продукції в аптечну мережу. За рік переробляється близько 400 тонн сировини.

Але керівництво заводу зробило все заради збереження колективу, спеціалістів, обладнання. Довелося переробляти і фасувати продукти харчування, прянощі і т. д.
Середина 90-х. Поступово налагоджувалися зв'язки з постачальниками сировини, укладалися договори поставок з аптеками. Закуплено перші автопоїзди. Укладено ряд договорів на постачання сировини з-за кордону.

У 1997 році вся номенклатура продукції заводу була зареєстрована в Україні.
    
У 1998-1999 рр. продукція зареєстрована в Білорусі, Молдові.

Було перереєстровано продукцію заводу і отримано понад 100 реєстраційних свідоцтв на лікарські засоби.

З грудня 2011 р. власником ПрАТ «Ліктрави» стала німецька компанія «Martin Bauer Holding» – визнаний світовий лідер в галузі переробки лікарської сировини, приєднання до якого дозволило нашій компанії вийти на світовий рівень і впровадити у виробництво нові технології.

На сьогоднішній день компанія «Ліктрави» є безперечним лідером українського ринку фітопрепаратів. Наші покупці віддають перевагу якісній продукції, якій можна довіряти.

Компанія «Ліктрави» заготовляє лікарську рослинну сировину в екологічно чистих регіонах України і зарубіжних країн.

На підприємстві «Ліктрави» діє система багатоступінчастого контролю якості продукції, яка включає перевірку вхідної рослинної сировини, контроль на проміжних етапах і контроль готової продукції. Сучасна лабораторія підприємства дозволяє проводити випробування за всіма показниками якості та безпеки лікарської рослинної сировини згідно з вимогами Державної Фармакопеї України та інших нормативних актів.

Значна увага приділяється контролю лікарської рослинної сировини, що надходить на виробництво, на наявність радіонуклідів, цезію-137 та стронцію-90, а також вміст важких металів – свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку.

Для якісного та кількісного визначення різних груп діючих речовин в лікарській рослинній сировині в лабораторії використовують метод тонкошарової хроматографії, високоефективної рідинної хроматографії, а також спектрофотометричний метод.

Таким чином, сьогодні в компанії «Ліктрави» функціонує система якості, яка забезпечує виробництво найякіснішої продукції на ринку, що відповідає всім вимогам належної виробничої практики (GMP), що пред'являються до лікарських засобів рослинного походження.

Производители