Фармасептик

Фармасептик

О препарате

Фармасептик - засіб, що застосовується при захворюваннях горла.

Показания и дозировка

В отоларингологічній і стоматологічній практиці Фармасептик застосовується як допоміжний лікувальний засіб у комплексній терапії запальних захворювань слизової оболонки глотки і ротової порожнини (тонзиліти, після тонзилектомії, екстракції зубів, афтозні та виразкові ураження слизової оболонки ротової порожнини, невеликі хірургічні операції, протезування).

Перед застосуванням необхідно зняти з флакона запобіжний ковпачок і оросити горло або ротову порожнину, після чого вміст можна проковтнути.

Дорослим та дітям віком старше 12 років разова доза становить 5 аерозольні випуски.

Дітям віком від 2 до 12 років разова доза – 3 аерозольні випуски під наглядом дорослих.

Повторювати розпилення необхідно кожні 2-4 години або відповідно до рекомендацій лікаря. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, враховуючи клінічний ефект та переносимість препарату.

Один аерозольний випуск містить 0,17 мл препарату Фармасептик.

1 випуск містить – 2,38 мг фенолу, 3 випуски – 7,14 мг фенолу, 5 випусків – 11,9 мг фенолу.

Передозировка

При передозуванні (пероральний прийом більше 1 г фенолу) Фармасептиком можуть виникати нудота, блювання, запаморочення, слабкість, збудження, порушення дихання.

При застосуванні внутрішньо фенол викликає ураження слизових оболонок, нудоту, блювання, підвищення потовиділення, діарею. Спочатку може виникати збудження, після якого наступає втрата свідомості. Відзначається депресія центральної нервової системи з пригніченням кровообігу і дихання. Можливий розвиток набряку легень, ураження печінки або нирок, що призводить до порушення функціонування цих органів. Смерть настає із-за порушення дихання, летальна доза – 1-15 г фенолу, застосованого внутрішньо.

Лікування: промити шлунок і провести симптоматичне лікування. При необхідності – госпіталізація у токсикологічне відділення.

Побочные эффекты

В окремих випадках можливі алергічні реакції на Фармасептик у вигляді шкірних висипань, почервоніння та набряку шкіри, місцевий набряк горла.

Противопоказания

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату Фармасептик.

Запальні захворювання з поширеним ураженням слизових оболонок у зв’язку з посиленням всмоктування препарату та підвищенням ризику системної токсичної дії.

Значні порушення функції печінки або нирок.

Не слід застосовувати фенол у вигляді спрею для горла хворим із запаленням надгортанника.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Фармасептик призначають у комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини і горла разом із сульфаніламідами, антибіотиками, вітамінами.

Без консультації лікаря не слід застосовувати препарат одночасно з лікарськими засобами для терапії міастенії; препаратами, що пригнічують центральну нервову систему; дезінфікуючими розчинами, у складі яких містяться важкі метали; інгібіторами моноаміноксидази; блокаторами нейром’язової передачі; опіоїдами; вазоконстрикторами.

Состав и свойства

діюча речовина: рідкий фенол.

1 мл розчину містить 14 мг рідкого фенолу;

допоміжні речовини: гліцерин, сахарин натрію, натрію гідроксид, ароматизатор вишневий, барвник червоний FD&C Red № 40 (Е 129), вода очищена.

Форма выпуска: Розчин.

Фармакологическое действие: 

Феноли належать до ароматичних спиртів, а їх розчини у концентрації 0,5-1,5 % чинять антисептичну, а також короткочасну слабку знеболювальну дію (за рахунок блокування виникнення та проведення нервових імпульсів внаслідок зменшення проникності мембран для іонів натрію). Вони діють бактеріостатично відносно вегетативних форм грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів та деяких вірусів, а також дуже повільно діють на спори та кислотостійкі бактерії.

Препарат мінімально абсорбується через слизові оболонки. Період напіврозпаду – 1-4 години. Період дії – 30-60 хвилин. Швидко виводиться з організму без накопичення у ньому нирками у вигляді метаболітів.

Условия хранения: Зберігати Фармасептик слід при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Общая информация

 • Форма продажи:
  безрецептурный
 • Действующее в-о:
  Фенол
 • Производитель:
 • Фарм. группа:
  Антисептические лекарственные средства

Код ATX

 • Препараты для лечения заболеваний респираторной системы
 • Препараты для лечения заболеваний горла
 • Препараты для лечения заболеваний горла
 • Антисептики
 • Фенол
Примечание
Описание препарата «Фармасептик» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 3.75 из 5 возможных на основе 8 голосов
Все лекарства

Фармасептик — цены в аптеках