Финистер

Финистер

О препарате:

Фіністер застосовується при доброякісній гіперплазії передміхурової залози.

Показания и дозировка:

 

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози для:

- зменшення розмірів збільшеної передміхурової залози, поліпшення відтоку сечі та зменшення симптомів, пов’язаних з аденомою;

- зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та потреби у хірургічному втручанні, включаючи трансуретральну резекцію передміхурової залози та простатектомію.

Спосіб застосування та дози.

Фіністер застосовують перорально.

Рекомендована доза – 1 таблетка по 5 мг один раз на день. Приймають під час вживання їжі або без неї, не розжовуючи. Термін лікування визначається лікарем індивідуально.

Дозування при нирковій недостатності

Для пацієнтів з нирковою недостатністю різних ступенів тяжкості (при зниженні кліренсу креатиніну до 9 мл/хв) індивідуальний добір дози не потрібен, оскільки фармакокінетичні дослідження не виявили будь-яких змін у розподілі фінастериду. Інформація щодо застосування фінастериду у пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну менше 9 мл/хв) відсутня. Тому фінастерид у таких пацієнтів не застосовують.

Дозування для людей літнього віку

Немає необхідності у підборі дози препарату Феністер, хоча фармакокінетичні дослідження вказують на те, що виведення фінастериду у пацієнтів старше 70 років дещо знижується.

Передозировка:

Передозування препаратом Феністер не описане. Пацієнти отримували одноразову дозу препарату до 400 мг і багаторазові дози до 80 мг на день протягом 3 місяців без небажаних ефектів.

Специфічне лікування передозування фінастериду відсутнє.

У випадку передозування – лікування симптоматичне.

Побочные эффекты:

Препарат Фіністер добре переноситься хворими. В поодиноких випадках можливі наступні побічні реакції:

з боку репродуктивної системи: розлади сексуальної функції (частота розладів зменшується в процесі лікування), болючість яєчок, зниження лібідо, імпотенція, порушення еякуляції, зменшення об’єму еякуляту, нагрубання та збільшення молочних залоз;

алергічні прояви: реакції підвищеної чутливості, включаючи свербіж, кропив’янку, шкірні висипання, набряк губ і обличчя.

Противопоказания:

• Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

• Обструктивна уропатія.

• Препарат Фіністер не застосовують жінкам та дітям.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем:

Клінічно значимих взаємодій препарату Фіністер з іншими лікарськими засобами не виявлено. Малоймовірно, що фінастерид впливає на ферментну систему, яка метаболізує препарати, пов’язані з цитохромом Р450. При застосуванні фінастериду разом з такими препаратами, як пропанолол, дигоксин, глібенкамід, варфарин, теофілін та антипірин, інгібітори АПФ, α-блокатори, блокатори кальцієвих каналів, нітрати, діуретики, антагоністи Н2‑рецепторів,інгібітори редуктази HMG-СоА, нестероїдні протизапальні засоби, включаючи аспірин та парацетамол, хіноліни та бензодіазепіни не було виявлено ознак клінічно значимих небажаних взаємодій.

Состав и свойства:

 

діюча речовина: фінастерид;

1 таблетка міститьфінастериду 5 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію крохмальгліколят (тип А), крохмаль прежелатинізований, натрію докузат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, Опадрі 20А80936 голубий.

Форма выпуска: Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Фінастерид – синтетична 4-азостероїдна сполука, специфічний інгібітор

тестостерон-5-α-редуктазитипу II – внутрішньоклітинного ферменту передміхурової залози, який перетворює тестостерон у більш активний андроген – дигідротестостерон. Затримуючи перетворення тестостерону в дигідротестостерон, фінастерид ефективно знижує вміст цього гормона в крові та тканині передміхурової залози протягом 24 годин після перорального прийому, що веде до зменшення розмірів передміхурової залози та дизуричних симптомів, обумовлених гіпертрофією. Фінастерид зв’язується з рецепторами андрогенів та не впливає на гіпоталамо-гіпофізарну систему.

Лікування препаратом Фіністер дає змогу значно знизити загальну кількість урологічних симптомів, обумовлених гіперплазією передміхурової залози, досягти стійкої регресії об’єму передміхурової залози та підвищення максимальної швидкості току сечі, поліпшення клінічних симптомів. При постійному застосуванні статистично значущий ефект реєструється через 3 місяці.

Фармакокінетика.Біодоступність після прийому препарату Фіністер внутрішньо становить приблизно 63 %. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому; максимальна концентрація в плазмі крові в середньому становить 37 нг/л. Біля 90 % фінастериду зв’язується з білками плазми крові. Системний кліренс становить приблизно 165 мл/хв, об’єм розподілу – 76 літрів.Фінастерид проникає через ГЕБ, але його вміст у спинномозковій рідині не досягає вагомих концентрацій. При прийомі препарату в дозі 5 мг на добу концентрація фінастериду в спермі становить 0-20 нг/л. Період напіввиведення – 6 годин. Приблизно 40 % препарату виводиться нирками у вигляді метаболітів і приблизно 60 % - кишечником. В сечі визначається переважно метаболіт із монокарбоксильною групою. При повторних прийомах спостерігається повільна кумуляція в організмі: після 17-денного застосування препарату в дозі 5 мг на добу в плазмі крові концентрація приблизно на 50 % вища, ніж після одноразового прийому. Після прийому внутрішньо фінастерид уже в перші 24 години ефективно знижує рівень дигідротестостерону як у плазмі крові, так і в тканинах передміхурової залози. Але для досягнення клінічного ефекту тривалість прийому препарату Фіністер повинна становити декілька місяців.

При щоденному пероральному прийомі фінастериду в дозі 5 мг/добу концентрація його в плазмі досягає 8–10 нг/мл і зберігається на цьому рівні протягом тривалого часу. У літньому віці швидкість виведення фінастериду дещо знижується. У чоловіків віком понад 70 років період напіввиведення фінастериду становить приблизно 8 годин, тоді як в осіб віком від 18 до 60 років – 6 годин. Але це не є показанням для зменшення дози препарату Фіністер в осіб старшого віку.

У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну від 9 до 55 мл/хв.) не виявлено різниці швидкості виведення одноразової дози фінастериду, порівняно зі здоровими волонтерами. Зв’язування з білками плазми крові у цих груп пацієнтів також не відрізнялось. Це пояснюється тим, що у пацієнтів з нирковою недостатністю частка метаболітів фінастериду, яка за нормальних умов виділяється з сечею, виводиться з калом. Зазначене підтверджується збільшенням у цих пацієнтів кількості метаболітів фінастериду в калі при одночасному зниженні їх концентрації в сечі. У зв’язку з наведеним у пацієнтів з нирковою недостатністю, яким не показаний гемодіаліз, корекція дози препарату непотрібна.

Условия хранения: Препарат Фіністер рекомендовано зберігати при температурі не вище 25°С в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці.

Общая информация

Примечание
Описание препарата «Финистер» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 6 голосов
Все лекарства

Финистер — цены в аптеках