Рапитус

Рапитус

О препарате

Рапітус- протикашльовий засіб

Показания и дозировка

Показання препарата Рапітус:

  • Симптоматичне лікування сухого непродуктивного кашлю при фарингіті, ларингіті, трахеїті, трахеобронхіті, грипі, бронхіальній астмі, емфіземі легень, хронічному обструктивному бронхіті, при алергічних та інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів, а також при пухлинах легень.

Рапітус призначений для перорального прийому.

Препарат слід застосовувати за 1 годину до або через 2 години після їди.

Дорослим і дітям віком від 12 років призначають по 10 мл (еквіваленто 60 мг леводропропізину) 3 рази на добу з проміжками не менше 6 годин.

Дітям від 2 до 12 років Рапітус застосовувати у дозі 1 мг/кг маси тіла 3 рази на добу, загальна добова доза – 3 мг/кг маси тіла. Для зручності можна застосовувати такі приблизні дози:

  • дітям з масою тіла 10-20 кг застосовувати по 3 мл до 3 разів на добу;
  • дітям з масою тіла 20-30 кг застосовувати по 5 мл до 3 разів на добу.

Тривалість лікування препаратом Рапітус визначається лікарем і не повинна перевищувати 7 днів. Якщо симптоми не минають протягом 4-5 днів, лікування слід припинити і проконсультуватися з лікарем.

Передозировка

Симптоми передозування препаратом Рапітус: тахікардія, сонливість, порушення свідомості, нудота, блювання чи посилення проявів інших побічних реакцій.

Лікування: специфічного антидоту не існує. Слід промити шлунок, призначити сорбенти і парентеральне введення плазмозамісних розчинів.

Побочные эффекты

Побічні дії препарату Рапітус:

З боку травного тракту: нудота, блювання, диспепсія, печія, відчуття дискомфорту у шлунку, біль у животі, діарея.

З боку нервової системи: втомлюваність, астенія, сонливість, запаморочення, головний біль, порушення свідомості, зомління, парестезії.

З боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, тахікардія, кардіопатія.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, свербіж.

При індивідуальній непереносимості до будь-якого компонента препарату Рапітус, у тому числі і до барвника понсо 4R, можливі алергічні реакції.

Противопоказания

Протипоказання препарату Рапітус:

  • Підвищена індивідуальна чутливість до леводропропізину або до інших компонентів препарату;
  • наявність чи надмірне виділення мокротиння, зниження мукоциліарної функції (синдром Картагенера, циліарна дискінезія), тяжкі порушення функції печінки та нирок.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

При одночасному застосуванні препарату Рапітус з седативними препаратами можливе посилення депресивного впливу леводропропізину на центральну нервову систему.

Состав и свойства

діюча речовина: леводропропізин;

5 мл сиропу містять леводропропізину 30 мг;

допоміжні речовини: сахарин натрію, натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), натрію пропілпарагідроксибензоат (Е 217), натрію карбоксиметилцелюлоза; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); кислота лимонна, моногідрат; понсо 4R (Е 124), апельсиновий ароматизатор, фруктова суміш RSV, пропіленгліколь, вода очищена.

Форма выпуска: Сироп.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Леводропропізин – це протикашльовий засіб переважно периферичної дії, що сприяє зменшенню частоти та інтенсивності кашлю, має бронхолітичний ефект. На відміну від інших протикашльових засобів, до леводропропізину не виникає толерантності або залежності. Його вплив на центральну нервову систему значно менший, ніж у дропропізину. Ефективність леводропропізину обумовлена пригніченням чутливості рецепторів бронхіального дерева. Ефективність препарату доведена в клінічних дослідженнях і становить понад 90 %. Леводропропізин діє на рівні нервових рецепторів шляхом інгібування проведення нервового імпульсу по С-волокнам. Пригнічує вивільнення нейропептидів, таких як субстанція Р та інші, а також гістаміну, завдяки чому досягається суттєвий бронхолітичний ефект.

Фармакокінетика. Леводропропізин швидко всмоктується у травному тракті, максимальна концентрація в плазмі досягається через 1,5-2 години після внутрішнього застосування, період напіввиведення становить 4 - 5 годин.

Условия хранения: 

Зберігати Рапітус слід при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Общая информация

Примечание
Описание препарата «Рапитус» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.25 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Рапитус — цены в аптеках